Olej i jego wylanie na zime

Witam otóż mam przebieg 1170km mam zamiar zrobić w tym sezonie do 1500km i na zime wylać olej z miski i zostawić skuter bez niego nie mam zamiaru uruchamiać skutera w zimie czy moga tak zrobić czy skuter na tym nie oberwie ? a i derugie mó ojciec twierdzi że olej przekładniowy w skuterze powinnio się wymieniać co 30tyś km a ojel w silniku co 10tyś km a ja mu mówie że w slinku max co 1500km a w przekładni max co 4tyś km a o n mówi że się za dużo naczytałem na internecie

W przekładni co 5 tyś a w silniku co 2 tyś ;)

co 1 tyś kolego

słuchaj tego pana wyżej ;)

dobrze ale co z tym ojcem i spuszczeniem oleju w sliniku na zime czy nie powstaną plamy ?

zalej nowym olejem na zimę
i go zagrzej do temp pracy
to wystarczy żeby silnik od środka się nie utlenił

olej co 2-4tys (wyjątki 5tys)
niektóre modele mają znacznik w liczniku
w przekładni spokojnie te 20tys może być, w zasadzie wystarczy raz na 2lata wymienić, tak jak olej w zawieszeniu czy płyn hamulcowy

Optymalna granica to 2 tys. dla silnika i 10-15 tys. dla przekładni lub co 2 lata. Koszt stosunkowo nie wielki a warto. Twój ojciec myśli że w skuterach jest tak samo jak w samochodach i tu się myli bo silnik skutera pracuje non stop na wysokich obrotach przez co olej szybciej się starzeje i traci swoje właściwości. Naprawdę warto wydać te 30zł raz na 2 tys. km i mieć spokój. Na zimę zalej świeżym olejem żeby nie stał na pusto bo to chyba jeszcze gorsze niż stanie ze starym olejem.

Olej w silniku zmieniaj zgodnie z instrukcją (ok.1500km). W przekładni zresztą też. Do przekładni wchodzi ok. 0,2l czyli butelka hipola za ok. 15 zł starczy na 5 wymian. Nie warto dziadować. Ostatnio wymieniałem olej w przekładni i jakież było moje zdziwienie gdy spuszczany olej wyglądał jak mleko. Na tym oleju zrobiłem max. 5000km.

Stiopa, skoro olej z twojej przekładni wyglądał jak mleko, to dostała się do niego woda. Olej z przekładni skutera, nawet po 10tyś km powinien być w miarę czysty.

Gdzie się daje olej do przekładni?