Olej do skutera na dotarciu

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
    Anonim
    Nieaktywny

Panowie, Jaki polecacie olej do mojego chinolka torosa f16, który ma przebiegu 30km, i jest na docieraniu? Chciałbym teraz zaopatrzyć się w olej, który wymienię na wiosnę jak wyjadę moim skuterem z ciepłego pomieszczenia.
    Planuje wymienić teraz po 30km, potem po 300km, a następnie po każdych 2 tys.

Vezyr
    Użytkownik

Zajrzyj do instrukcji, tam pewnie będzie napisane „10W-40 SG i wyższe klasy” czy coś takiego 😛

REKLAMA

RZUĆ WYZWANIE MIASTU Z BMW G 310 R

Obudź się z uśmiechem na twarzy bo każdy dzień z BMW G 310 R to szansa na spróbowanie czegoś nowego. Kompletny pakiet ma wszystko, czego potrzebujesz – w tym nowoczesne światło do jazdy dziennej. Dzięki zoptymalizowanemu silnikowi z Ride by Wire i sprzęgłem z funkcją Anti-Hopping pojazdem jeździ się intuicyjnie i zwinnie, niezależnie od tego, czy wybierasz się do pracy, na randkę czy poza miasto. Przekonaj się o zwrotności, łatwości obsługi i sportowym charakterze G 310 R i każdego dnia stawiaj sobie nowe, większe wyzwania.

Anonim
    Nieaktywny

tam pisze, że mam się udać na przegląd, a oleje jakie tylko pasują do mojego modelu to oleje firmy TOROS 4T 10W40 SEMI SYNTHETIC
    No dobrze, 10w40, ale jakiej firmy dobrej polecacie? Mobil? Castrol? Czy może jeszcze jakieś inne?
    I co to jest te SEMI SYNTHETIC bo nie wiem

Vezyr
    Użytkownik

Pół syntetyk 😀

Oleje „0W-…” oraz „5W-…” to syntetyki.
    Oleje „10W…” to półsyntetyki.
    Oleje „15W…” oraz „20W…” to mineralne.

Marka-bez znaczenia, ja bym po taniości leciał, tylko nie jakiś majonez w stylu Selektol-różnica w zakupie np. między Lotosem a Castrolem przy 1 wymianie będzie taka, jak zakup nowego cylka 😀 Więc nie ma co przepłacać przy chińskim badziewnym cylindrze 😀

barteklodz
    Użytkownik

Vezyr napisał:

Oleje „0W-…” oraz „5W-…” to syntetyki.
    Oleje „10W…” to półsyntetyki.
    Oleje „15W…” oraz „20W…” to mineralne.

nie
    klasa lepkości to jedno a baza oleju to drugie

20W60 też może być syntetykiem

semisyntetic to pół syntetyk, w 95% dopisek SEMI to „pół”

Vezyr
    Użytkownik

20W syntetyk silnikowy?

Jakoś się nie spotkałem.

Anonim
    Nieaktywny

no dobrze to w takim razie czym się różni taki olej 10w40 syntetyk od pół syntetyku?

Anonim
    Nieaktywny

Aaa słyszałem jeszcze, że jest coś takiego jak mineralny.
    To powiedzcie jeszcze czym się różni też ten mineralny od innych, i jaki najlepszy jest na docieranie, a jaki najlepszy już po docieraniu

Nick3y
    Użytkownik

Ja Ci polecę Motul 10w40. Jeździłem na docieraniu i jeżdżę teraz 😀

PS: A to co z twoją F16-tką się stało? Nową dostałeś ?

Anonim
    Nieaktywny

Stara ma zgiętą rame po wypadku więc sobie nową kupiłem na początku grudnia

Nick3y
    Użytkownik

A to za swoje czy od tej baby pociągłeś ? //Sorry za OffTop

barteklodz
    Użytkownik

Vezyr napisał:

20W syntetyk silnikowy?
    Jakoś się nie spotkałem.

motul, shell, belray, motorex…..

do autora tematu
    zalej go półsyntetykiem 10w40, po 500km zalej syntetykiem 10w40 albo zostań przy półsyntetyku, według mnie nie ma co szaleć z olejem

Kisiu1981
    Użytkownik

Na dotarcie mineralny. Potem półsyntetyk.

elloco
    Uczestnik

Ja tam mineralnego bym nie lał , mimo wszystko lał bym półsyntetyk. Po co zdrowy silnik zalewać mineralnym ? Na półsyntetyku będzie trzymał szczelność.

Kisiu1981
    Użytkownik

Tak się robi nawet z nowymi samochodami. Więc czemu skuter miałby ucierpieć? Ma dużo prostszy silnik. A na oleju zapewniającym zbyt duży poślizg pierścienie dobrze się nie spasuja.

Lukario
    Użytkownik

Odnośnie samochodów…ich nie trzeba docierać ,pierwszy olej to zazwyczaj 5w40 albo 10 w40 i wymiana jest dopiero po 30 tyś km lub 3 lata 😉

elloco
    Uczestnik

Kisiu skuter jeździ na wysokich obrotach, co za tym idzie pierścienie szybko się układają.Gesty olej może stworzyć większy luz , pamiętając że w niskich temperaturach zanim mineralny dotrze i dobrze rozprowadzi się to może wyrobić większy luz na pierścieniach.
    Z samochodami jest trochę inna bajka , nowych aut teoretycznie się nie dociera i niby prosto z salonu można śmigać , niemniej z doświadczenia wiem że po jakiś 5 tys km warto wymienić olej i zachować rozsądek przy używaniu gazu. Obecnie silniki są produkowane już z dopuszczającymi luzami żeby właśnie wyeliminować potrzebę docierania auta , ale w praktyce zawsze coś się wytrąci przy użytkowaniu i jak zależy Ci na długim użytkowaniu takiego auta to warto wymienić olej 🙂 Takie małe OT.

lisu7
    Użytkownik

W autach przez pierwsze 100.000km leje się mineralny a potem pół albo pełny tak słyszałem.

madi
    Uczestnik

Ja przez 21 tys km lałem motula, potem przeszedłem na mobila i różnicy nie odczułem. Izdebski lej dobry syntetyk, wydasz więcej ale to się zwróci, bo silnik będzie bezawaryjny.

elloco
    Uczestnik

lisu7 , prawda jest taka że często serwisy leją taki olej żeby mieć spokój z klientami , ale patrząc w książkę serwisową pojazdu nie znajdziesz wzmianki o tym że zaleca się lanie mineralnego oleju który de facto ma gorsze właściwości.

barteklodz
    Użytkownik

w fabryce silnik na testach jest zalany dość specyficzną mieszanką mineralnego, dopiero po sprawdzeniu zalewają właściwym

Lukario
    Użytkownik

dla przykładu nowy silnik 1.9 TDI nie jest zalany żadnym olejem, wiem bo brałem udział przy wymianie takowego silnika na nowy , gdyż w starym po 160tyś km korbowód bokiem wyszedł i rozwalił blok, ale mniejsza o to 😉

mancur
    Użytkownik

Ja swojego zalewam Orlen moto 10-40 i gitara :0 przy tak częstych wymianach nie trzeba wiele kombinować.

matex85
    Uczestnik

dla pewności możesz do paliwa dolać oleju do 2t. na pewno nie zaszkodzi.

Kisiu1981
    Użytkownik

matex85 napisał:

dla pewności możesz do paliwa dolać oleju do 2t. na pewno nie zaszkodzi.

Że co? Do 4T lać olej do paliwa? W 2T z dozownikiem się nie powinno, a Ty w czterotakcie polecasz??

Radula
    Użytkownik

ktos na pierwszej stronie napisal „na dotarciu mineralny , pozniej pol-syntetyk”. Nie mieszajcie koledze w glowy , z tego co sie orientuje ( mam znajomego w sklepie motoryzacyjnym ) to jesli raz zalales olej mineralny to najlepiej by bylo , jakbys na nim zostal. Nie wolno zmieniac oleju mineralnego na olej syntentyczny , mineralnego na olej polsyntetyczny , polsyntetyczny na syntetyczny. Mowie to co wiem , moge sie mylic – jezeli to robie to przepraszam.
    Osobiscie do czterotaktu od nowosci leje castrol power racing , kosztuje troche wiecej , ale jak dla mnie pewniejszy od lotosa 😉

mancur
    Użytkownik

nie zaszkodzi wlać troszkę oleju z dwu suwa do paliwa w 4 suwie, ale przy docieraniu nie ma sensu.W dieslach z pompą rotacyjną też leje się olej z dwu suwa do ropy (w sezonie letnim) żeby pompę przesmarowało,zimą natomiast VW sugeruje dolewanie do ropy 10% benzyny.Zaraz wielu się oburzy że skuter to nie diesel ani technika samochodowa ,i się zgadza ta 50-tka zniesie wiele więcej niż niejeden tdi-czy vtec 🙂

Kapuchon
    Użytkownik

Radula napisał:

ktos na pierwszej stronie napisal „na dotarciu mineralny , pozniej pol-syntetyk”. Nie mieszajcie koledze w glowy , z tego co sie orientuje ( mam znajomego w sklepie motoryzacyjnym ) to jesli raz zalales olej mineralny to najlepiej by bylo , jakbys na nim zostal. Nie wolno zmieniac oleju mineralnego na olej syntentyczny , mineralnego na olej polsyntetyczny , polsyntetyczny na syntetyczny. Mowie to co wiem , moge sie mylic – jezeli to robie to przepraszam.
    Osobiscie do czterotaktu od nowosci leje castrol power racing , kosztuje troche wiecej , ale jak dla mnie pewniejszy od lotosa 😉

Z Syntetycznego na półsyntetyk i z półsyntetyka na mineralny można schodzić i robi się tak w samochodach gdy np. silnik bierze syntetyczny olej w dużych ilościach schodzi się na olej klasę niżej a nowe silniki zalewa się syntetykiem. Nie można z minerału przechodzić na klasy wyżej tzn. pół i syntetyk.

Lukario
    Użytkownik

to że zniesie więcej to prawda bo to bardzo prosty silnik,może nawet na bimberku by poleciał(ale kto przy zdrowych zmysłach by to zrobił 😀 ) ja słyszałem że dolewa się mixolu tylko wtedy kiedy tankujemy olej opałowy 😉

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button