Olej CPI POPCORN

Witam posiadam cpi popcorn.
ostatnio jechałem sobie do sklepu gdy nagle zaczęła świecić kontrolka od oleju, zgasiłem go, przywlekłem do garażu no i trzeba wymienić olej.. jest to silnik 2t, ma olej do mieszanki (ten czerwony) i jest on w połowie pełny.. jakiego oleju w takim razie może nie być ?
Słyszałem że może nawalać elektronika lecz gdy nim jechałem i wystąpiła ta sytuacja to silnik przy wysokich obrotach dziwnie brzmiał i przerywał. Proszę o pomoc !

Może ktoś poradzić jak zdjąć pokrywę przekłdani. Jak odkrecam wszystkie śrubki wokół, zdejmuje kopniak i dupa tam w pokrywie jest jakąś śruba ale bez podejścia pod jaki kolwiek śrubokręt

xMinik napisał:

Witam posiadam cpi popcorn.

jest to silnik 2t, ma olej do mieszanki (ten czerwony) i jest on w połowie pełny.. jakiego oleju w takim razie może nie być ?

Sprawdź czy pompka oleju działa, oraz czy przewody oleju nie są zapowietrzone. Warto by również sprawdzić ciśnienie w silniku, możliwe że faktycznie olej nie dochodzi do silnika. No i również możesz mieć rację i pływak w zbiorniku oleju jest zepsuty, warto by się jemu przyjrzeć.

agentmb napisał:

xMinik napisał:
Witam posiadam cpi popcorn.
jest to silnik 2t, ma olej do mieszanki (ten czerwony) i jest on w połowie pełny.. jakiego oleju w takim razie może nie być ?

Sprawdź czy pompka oleju działa, oraz czy przewody oleju nie są zapowietrzone. Warto by również sprawdzić ciśnienie w silniku, możliwe że faktycznie olej nie dochodzi do silnika. No i również możesz mieć rację i pływak w zbiorniku oleju jest zepsuty, warto by się jemu przyjrzeć.

hmm popatrze na ten zbiorniczek i pompkę, a jak mogę sprawdzić to ciśnienie w silniku no bo sie za bardzo nie znam, wiem tylko podstawy.. sprawdzałem też olej do przekładni(jest obok przekładni koło tylniego koła więc chyba smaruje te podzespoły)i jest w porządku, odkręciłem lekko korek to olej już kapał.. a co do przerywania silnika to pomajstruje przy gaźniku i filtrze powietrza.. może dostaje go za dużo, jeśli macie inne pomysły i propozycje to bardzo proszę o odp :)

Żeby sprawdzić ciśnienie w silniku, zaprowadź skuter do mechanika, może być samochodowy. Przy okazji obejrzy i pompkę oleju. Żeby sprawdzić ciśnienie w silniku potrzebny jest przeznaczony do tego ciśnieniomierz, zapewne takiego nie posiadasz.

agentmb napisał:

Żeby sprawdzić ciśnienie w silniku, zaprowadź skuter do mechanika, może być samochodowy. Przy okazji obejrzy i pompkę oleju. Żeby sprawdzić ciśnienie w silniku potrzebny jest przeznaczony do tego ciśnieniomierz, zapewne takiego nie posiadasz.

No rzeczywiście nie posiadam, więc zaprowadze go do mechanika no i zobaczymy w czym tkwi problem