Olej 2T do ok. 35 zł

Witam
Posiadam KYMCO Super 9 z 2008r przebieg ok. 16 000km
Chciałbym kupić olej tylko niewiem jaki chciałbym zapłacić za niego około 35zł. Jeżdżę około 700km miesięcznie z prędkością 65-70km/h czyli nie katuje go na max obrotach.
Proszę o szybką odpowiedź

Polecam Castrol Actevo 2t

Ja od 5 lat używam orlenowski olej.cena 18 zł.Dziennie ok 60 km...

Czyli uśredniając Orlen Platinum. Ten z Orlenu za 18 zł zamula trochę silnik ale jak się już człowiek przyzwyczai to tak jeździ - sam go ostatnio używam. A tak ogólnie to każdy półsyntetyczny się nada.

Kisiu jak kupiłem skuter był zalany jakimś markowym olejem,później zacząłem lać ten orlenowski i jakoś nie widzę różnicy....

U mnie miał tylko gorsze przyspieszenie na starcie właśnie na orlenowskim ale nie były to drastyczne różnice. Pierwszy lepszy jeździec nie odczuje różnicy w pracy silnika. większa potrafi być na jakimś trefnym paliwie.

Tyle, że przy źle ustawionym gaźniku silnik potrafi być oblepiony czarną mazią czego nie ma przy tzw. "dobrych" olejach. Wyjeżdzam właśnie drugą butelkę Maliniaka i zobaczę jak wygląda po nim silnik w środku ale na razie nic złego nie zauważyłem. Zapala dobrze i spala w normie.

Temat do zamknięcia
Ojciec powiedział że na oleju mam nie oszczędzać i kazał mi kupić Castrol Power1 Racing 2T
Dzięki za pomoc

Kupuj Castrol ActEvo Scooter. Te silniki nie potrzebuja aż syntetyku. Półsyntetyk spokojnie wystarczy ale jak uważasz. Pozdrawiam i szerokości!

mobil454 nie powinno się lać syntetyku do silnika, w który wcześniej był półsyntetyk lub mineralny... Poza tym przy przebiegu 16.000km i tak lepiej będzie jak nalejesz półsyntetyk ;)