Okresowe badania techniczne

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
    Anonim
    Gość

http://www.bip.powiatgliwicki.finn.pl/index.jsp?bipkod=/013/093
    komentujcie
    ciekawe czy jak będzie jechał więcej niz 45km/h to przejdzie jako motorower

Anonim
    Gość

dla mnie to nie przejdzie, badania chyba nie są darmowe a jak nie są to zaraz będą strajki, motorower jest to środek transportu teoretycznie tani i na 100% nikomu się nie spodobają te badania techniczne szczególnie tym którym skuter jedzie ponad 45 (zapewne 90% skuterów) bo im powinni przerejestrować na motocykl ;p

REKLAMA

Poznaj Suzuki Hayabusa. Maszyna doskonała powraca

Odkryj legendę na nowo. Suzuki Hayabusa powraca. Nowe wcielenie mechanicznej doskonałości. Doznania zarezerwowane dla najbardziej śmiałych. Odważysz się?

Advertisement

Anonim
    Gość

Jeżeli to sprawdźą ;p Musieli by skuter na hamowni sprawdźić a takich dla moto, ew. samochodowych przystosowanych dla jednośladów w Polsce chyba niewiele 😉 Poza tym… im się to chce chce sprawdzać ;p Jak byłem TDRą na przeglądzie to tylko światła sprawdźił i zapytał czy hamulce działają ;p

Także myślę, że się nie macie co bać 😀

Anonim
    Gość

Shakin napisał:

Także myślę, że się nie macie co bać 😀

no mało, takie gadanie jak to że w pl policja nie ma tych przenośnych hamowni jak w niemczech. a dupa bo polska już takie ma, w samym krakowie podobno już dwie są.
    zawsze jest ryzyko bo jak wykryją to na pewno będą się domagać przerejestrowania czy coś a wtedy takiego skutera się nie będzie dać sprzedać bo kto kupi 5-0 albo 70 na którą trzeba mieć prawko?

[ Dodano: 22-08-2009, 20:41 ]
    http://piskp.pl/admin/wyswig/pliki/esklep1//opinie/piskp/2009/opinia_prawna_motorowery_06_08_2009.pdf
    tu trochę więcej info ale badania co 2 lata to co 2 lata można zmulić skuter jakoś na okres badania xD

Anonim
    Gość

Kto mówił, że policja nie ma rolek? Mają i to już dłuższy czas. Ale jakoś masowej akcji z rolkami i skuterzystami jeszcze nie widziałem.

I tak jak mówię – np. u mnie w mieście nie ma hamowni dla moto. Przecież mogliby mi wrzucić tdr i stwierdzić, że ma za dużo więcej KaeMów niż w dowodzie. Ale moto robią tak na odwal się

Anonim
    Gość

Kto mówił, że policja nie ma rolek?

noo jeszcze niedawno każdy mówił że polska to zadupie i zanim będą mieć takie rolki jak w Niemczech to minie 10 lat a tu proszę ;p
    tak czy inaczej, ja mam zamiar pozbyć się skutera jeszcze przed pierwszym badaniam technicznym obowiązkowym dla mnie.

Anonim
    Gość

Ostanio mnie zatrzymali bo światła miałem nie włączone ( nie wiem co się stało , ma w palcu odruch włączania)i zapytali gdzie masz liczniki ( kiera BMX) i zkad masz wiedzieć ze jak jest ograniczenie do 50 to masz jechać te 50 :D:D

Anonim
    Gość

a ja mam wpisane bezterminowy i się nie przejmuje bo przecież ”prawo nie dziala wstecz” ;))

Anonim
    Gość

no ja tez niby tak mam i pewnie wszyscy, trzeba by się znać na tych wszystkich pierdołach prawnych i przeanalizować tę ustawę 😉

Anonim
    Gość

Danielson, każdy ma tak wpisane ale poczytaj ze motorwoery którcyh pierwsza rejstracja była przed 2006 r maja się udać w ciągu 3 lat na badanie techniczne ale nie wcześniej niż 22 września br. Wiec niestety wszyscy musza się udać na taki przegląd

Anonim
    Gość

Danielson napisał:

ja mam wpisane bezterminowy

Tak jak każdy motorower. Ale zobacz na tableke B w swoim dowodzie 😉 Od teraz mówimy o nim a nie o ważności przeglądu 😉

Anonim
    Gość

to teraz do 22 wrzesnia mam jechac na stacje kontroli ?? kurwa…. mam bad looka nie mam licznikow nie mam migaczy nie dziala stop ja pierdole…

Anonim
    Gość

CZŁOWIEKU! USPOKÓJ SIÊ!

Poczytaj co musi mieć motorower!

Obowiązkowe wyposażenie motoroweru to:

1. Dwa niezależne, skutecznie działające hamulce (czyli musisz mieć sprawne hamulce)
    2. Światło mijania barwy białej lub żółtej selektywnej (czyli światło z przodu)
    3. Boczne światła odblaskowe barwy żółtej (to nie wiem czy ktoś ma ;p)
    4. Dzwonek lub inny sygnał ostrzegawczy o nieprzeraźliwym dźwięku (sygnał powinieneś mieć)
    5. Lusterko wsteczne (wystarczy nawet jedno)
    6. Tłumik wydechu
    7. Światło pozycyjne barwy czerwonej (pozycyjne to nie stop 😉 )
    8. Światło odblaskowe barwy czerwonej (pod blachą z reguły jest )

I jeszcze

Motorower może być także wyposażony w światła, które nie są obowiązkowe, a dzięki którym pojazdem kieruje się bezpieczniej. Światła te to przede wszystkim dwa przednie i dwa tylne kierunkowskazy oraz jedno światło hamowania „stop” umieszczone z tyłu.

I nie DO 22 września tylko PO! Zależnie od tego co tam jest w twoim dowodzie wpisane. Do 22.09 to prawo jeszcze nie obowiązuje…

Anonim
    Gość

Czyli ja mam jeszcze rok czasu, jak większość .

[ Dodano: 24-08-2009, 09:46 ]
    Do tego czasu już raczej roł nie będzie.

Anonim
    Gość

a to ulga ;)) a ze sportowym tłumikiem motna pojechac ??

Anonim
    Gość

Ehh…

Ogarnijcie się…

Mi tłumik wypluwał te syfy jak szalony.. Wahacz miałem cały zalany.. A sprawdźil tylko światła i klakson! I zapytał czy hamulce działają! Na normalnym przeglądzie motocykla… Piździkami tez pewnie nie będą się przejmować

Anonim
    Gość

To okej… Chciales się po prostu upewnic…
    P.S. Jesli ma ktos np cbr 125 na 50ccm to mu tam wykryja ??

Anonim
    Gość

A nie?

Anonim
    Gość

Danielson napisał:

mu tam wykryja

wszystko zależy CO będą sprawdzać… Jak będą robili na odwal się jak mi, to nie. A jak będą mieli np. hamowanie dostosowana do moto (jakieś większe miasta itd) i się przyłożą do tego to wyjdą różne dziwne rzeczy ;]

Anonim
    Gość

Dla mnei to kompletny bezsens. Wiekszość polskich piździków i tak jeździ 40 km/h max. Pojeździ tydzień i padnie. Nie oszukujmy się ale chinoli jest jednak więcej w Polsce.
    Jak będzie dużo motorowerów do kontroli to bedą robili z grubsza. A jak będzie ich mało to się będa przykładali. Takie moje skromne zdanie.

Anonim
    Gość

ja ma rubryce B 09.1995 …
    to ta ustawa juz weszła jaki koszt takiego przegladu?

Anonim
    Gość

Czyli musisz zrobić przegąd do 22 września. Jeszcze będę miał spotkanie z policjntem w szkole to przypomnij się na pw, to odpowiem.

Anonim
    Gość

Kowal, ja się spytam bo ide skladac zeznania na policje to tez się dowiem 🙂
    P.S. 1000 post 🙂

Anonim
    Gość

oj to wszystko zalezy od tego gdzie będziecie robic ten przeglad. Jak ja rejestrowalem apke, i nie mialem do niej dokumentow to się tylko zapytal co to za skuter i czy sprawny. Moglem go zarejestrowac jako Yamaha Aerox;D
    Takze wszystko zalezy od tego gdzie ten przeglad będziecie robic;)

Anonim
    Gość

Pytalem się dziisaj policjanta bo na skarge w chacie byl na mnie i powiedzial ze zadnych przegladow okresowych nie będzie.

Anonim
    Gość

SemirGerkhan co przeskrobałeś?
    mi wpisali że mój skuter waży 100 kg xD

Anonim
    Gość

Bo te piaggio ciężkie są. Kolegi Liberty waży chyba 112 albo 120.

Anonim
    Gość

nie no mój tyle nie waży… a te liberty to cięższe od roxów 😮

Anonim
    Gość

Jakie kurwa pierdoly gaadcie… Bylem na przegladzie juz yamahą i wam wszystko powiem. Teraz jak ktso będzie przerejstrowywal to musi zrobić przeglad. JEsli nie to do 22 wrzesnia 2010 roku KAZDY kto ma wpisane bezterminowo musi zrobić przeglad ten bezterminowy tylko do 2010 jest wazny. Koszt przegladu 50zl co 2 lata się go robi. A sprawdzaja tak:
    -opony
    -swiatla mijania/dlugie
    -kierunkowskazy
    -trombik
    -swiatlo stopu (w przednim i tylnim hamulcu 😯 )
    -nr ramy itd
    -glosnosc dB
    I to na tyle. Policji się nie pytac oni nie wiedza. Mam nadzieje ze ten post pomoże paru osoba co jakieś snuja ploty ze nie ma i ze ni ebedzie. JUZ JEST I BEDZIE !!
    Elo 😀

Anonim
    Gość

-glosnosc dB

przy moim laserze norm niestety skuter nie spełni ;/

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button