Okres wymiany karty motrwerowej na prawo jazdy AM – Potrzebna ustawa

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #106554
    Anonim
    Nieaktywny
    • 180
    • 3 133Postów:

    Panowie, można powiedzieć, że jestem w dupie.
    Dzisiaj odbierając stały dowód rejestracyjny z ojcem od mojego nowego toroska babka zaczepiła od komunikacji, i gadała, że już nie mogę jeździć od 19 stycznia na karcie motorowerowej. Oczywiście mój kochany ojczulek babuszce uwierzył, a nie mi, a mi tłumaczyłem, że do ukończonych 18 lat mam czas aby wymienić kartę na prawko AM, którego koszt wynosi z badaniami lekarskimi 200 zł.
    No i teraz problem jest, bo ojciec upiera się, że nie mogę jeździć skuterem, a już go miałem wyciągać. Czy możecie podać (może ktoś wie gdzie jest) ustawa z rządu, na której czarno na białym piszę okres w którym można wymienić kartę motorowerową? Nie dawajcie mi tutaj linków do skuterowo.com, bo ja już to znam, że do 18 lat, jednak muszę wydrukować taką prawdziwą ustawę, aby od mydlić ojcu oczy.

    #106555
    Quantumek
    Użytkownik
    • 111
    • 716Postów:

    Postaram Ci się szybko pomóc. Biorę się za szukanie.

    Moja matka dzwoniła do wydziału komunikacji i jej powiedzieli że do 18 lat można jeździć na karcie… Nie ma w necie ustawy takiej.. przynajmniej ja nie moge znaleźć

    #106557
    Anonim
    Nieaktywny
    • 27
    • 2 984Postów:

    Szukałeś na skuterowo? Ciekawe bo byś znalazł mój post…

    2. Na podstawie art. 133 ust. 2 i 3 ustawy o kierujących pojazdami (Dz.U. 2011.30.151)

    Karta motorowerowa wydana na podstawie przepisów ustawy z dnia 20 czerwca 1997 roku Prawo o ruchu drogowym zachowuje ważność do czasu ukończenia przez jej posiadacza 18 roku życia. Karta motorowerowa podlega wymianie, na koszt osoby uprawnionej na prawo jazdy kat. AM, o ile osoba ma ukończone 14 lat.

    Osobę, która przed dniem wejścia w zycie ustawy o kierujacych pojazdami ukończyła 18 lat uważa się za uprawniona do kierowania motorowerm na terytorium RP. Od tej osoby nie wymaga się posiadania dokumentu stwierdzajacego to uprawnienie. Nie może ona jednak uzyskać prawa jazdy kat. AM tak jak osoba posiadająca karte motorowerową.

    #106567
    Leszek Śledziński
    Keymaster
    • 769
    • 2 361Postów:

    Pani z urzędu nie ma racji. Wykazała się skrajną niekompetencją.

    #106585
    Quantumek
    Użytkownik
    • 111
    • 716Postów:

    Ta… W takim razie poproszę o paragraf który mówi o tym że jest to ___OBOWIĄZKOWE___

    #106615
    Anonim
    Nieaktywny
    • 27
    • 2 984Postów:

    wymiana nie jest obowiązkowa, więc nie ma takiego paragrafu.

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button