Oklejanie skutera

Witam
Postanowiłem okleić skuter folią. Niestety przy wybieraniu folii pojawiło się kilka dylematów:
1.Czy folia po 30 zł na 0.5m2 bedzie jakości na tyle dobrej że wytrzyma ok 2 sezony ( np taka http://allegro.pl/super-stickerbomb-idealna-jakosc-hit-naklejki-i2118113868.html )czy lepiej kupić coś typu 3m czy oracal?
2.Ile może kosztować przyklejanie takiej folii w zakładzie albo u prywaciarza?
3.O ile mogą wzrosnąć koszty jeśli na skuterze mam rysę a w zasadzie odgniecenia od kamieni myślę że trzeba będzie je wypełnić?
4.Jaka może być cena foli 3m lub oracal z takim wzorem jak ta którą podałem jako przykład bo chciałbym taki wzór?

Jeśli odp. na 1 będzie lepiej kupić 3m lub oracal to czy moglibyście podać jakieś przykłady kolorów(chcę żeby skuter rzucał się w oczy)
Skuter to Kymco Vitality

A co chcesz okleić tą folią ? najlepiej by było jakbyś szpachlą zaszpachlował tą ryse i papierem ściernym przejechać żeby było równo. Bo jak będziesz naklejał to będą wgiecenia. jak suszarką pod grzejesz i to wejdzie do środka to będzie widać..

Chcę obkleić cały skuter a że zasz[pachlować trzeba top wiem ale to oddałbym go komuś kto się tym zajmje żeby to zrobił i nakleił folię

na cały skuter to trochę zabulisz. Ja na twoim miejscu bym to sam zrobił.. i by było dużo taniej. Nic w tym trudnego.;) U mechanika to byś zapłacił z 300zł z folią.

W sumie mógłbym to zrobić ale myślę że wole to oddać komuś kto się na tym zna bo nie chcę spierdzielić a takie koszty jak 300zł jestem w stanie ponieść tym bardziej że będzie to dużo taniej niż malowanie

Powiem Ci, że jak tak pomyślałem to by to fajnie wyglądało.. I chyba też się skusze na takie oklejenie.:D A z podłogą co robisz ?

Podlogi nie widac wiec zostaje czarny plastik z reszta na podloge to sie nie opłaca naklejać bo czasem jeżdżę po żwirowych drogach więc zaraz by było poobdzierane.

I teraz mam prośbę czy pomógłby mi ktoś dobrać jakieś ciekawe kolory i odpowiedzieć chociaż na 1 pytanie będę bardzo wdzięczny

Czemu miała by być złej jakości? Nie raz widziałem oklejone dane części samochodów taką folią i wygląda fajnie, ale i trzyma się na pewno. Myślałem aby takim czymś okleić sobie kask ;)

noo fajnie napewno wygląda.. i jeszcze taką folie chromowaną na podłoge nakleić.

Nie miałem tu na myśli jakoścvi kleju bo to zawsze można użyć jeszcze np kleju 3m w sprayu ale chodzi mi tu o jakość a raczej trwałość wydruków bo znam gościa który robił już wiele skuterów i po oklejaniu taką folia niektórzy klienci przyjeżdżali i skarżyli się że im kolor wyblakł

Ten pomysł z chromem na podłoge ciekawy przemyślę to bardzo poważnie

szyszu3 napisał:

noo fajnie napewno wygląda.. i jeszcze taką folie chromowaną na podłoge nakleić.

To już nie lepiej normalne obicie metalowe? Bo pod nogami to folia może się nie trzymać i w krótkim czasie się trochę zniszczyć.

W sumie to taak, ale blacha też się brudzi i rysuje..

Ti sie troche zle zrozumielismy plastiki od gory chce zostawic czarne a w vitalu mam od dolu skutera nie zamkniety plastik malowany a kawalek czarnego plastiku ochronnego i ja mam na mysli ten plastik od spodu zeby jak padnie na niego swiatlo to odbijal je na ziemie a jak bede jechal to kolor bedzie taki jak podloze bo bedzie obiciem podloza.

Sorki ze brakuje polskich znakow ale pisze z telefonu

chodzi Ci z pewnością o ten plastik chroniący od dołu akumulator, mocowany na 3 śruby. Jak jeździsz po szutrach to nie ma sensu nic na niego naklejać, bo zaraz będzie porysowany. Odbijał to on raczej nic nie będzie... Musiałbyś na niego lampą świecić, by to było widać dookoła. Jak będziesz jechał to nic nie będzie widać, bo tego plastiku tak nie widać, trzeba się schylić by go zobaczyć. :)

A jak myślisz lepiej kupic jakąś markową folię czy równie dobra będzie ta co podałem za 30 zł 0,5m2 bo szczerze mówiąc podoba mi się jej wzór i w dodatku jest tania

Ta co podałeś. Ona Ci na długo powinna wytrzymać..;)

Może znacie jakąś osobe zajmującą się takimi foliami bo wolałbym żeby fachowiec to ocenił. Jak dla mnie tez jest ok ale ktoś mówił mi że może się okazać niezbyt dobra ta folia więc chciałbym żeby fachowiec powiedział co sądzi