Okazja. Sprzedam nowy skuter SYM Citycom 300i.

Witam. Niestety los jest nieprzewidywalny i okrutny :(. Z wielkim bólem jestem zmuszony sprzedać świeżutki nabytek jakim jest Citycom 300i. Skuter jest w kolorze czarnym,nieużywany, ma dosłownie kilkaset metrów przebiegu. Jest na gwarancji 2-letniej bez limitu kilometrów. Rok produkcji skutera to 2009 rok. Zdążyłem go nawet zarejestrować i opłacić OC.
Cena to 11499 zł. Zainteresowanych proszę o wiadomość na priv.
Skuter do odebrania w Piasecznie.

O, witam sąsiada :) 11,5 tyś to dość tanio jak na nówkę.

Ja wiem czy drogo. Nówka w wawie do kupienia za 11899, więc u mnie cena promocyjna :).

tylko że te nówki to rocznik 2011 a ty masz 2009 więc moim zdaniem trochę drogo ja jak bym miał kupić to wolał bym do łożyć i kupić ze sklepu bo wtedy wiem że nowy

Akurat za 11899 to jest rocznik 2008, więc proszę tutaj nie siać jakiejś herezji. Mój jest 2009, ale został zakupiony miesiąc temu, mam wszystkie dowody zakupu łącznie z gwarancją.Skuter jest taki sam jaki można kupić w sklepie, bo od zakupu stoi w garażu czeka na sezon. A co do rocznika 2011 to proszę zadzwonić i zapytać, czy to aby na pewno 2011 bo wiem wprost od dealera, że od 2009 importer nie sprowadzał tego modelu bo miał zapas na magazynie i stąd większość sprzedawanych to roczniki 2008 i 2009, a 2011 to tylko chwyt marketingowy :). Poza tym te rzekome 2011 są wystawiane za 12999.

Spokojnie kolego zobacz sobie na allegro jakie roczniki i jaka cena http://moto.allegro.pl/sym-citycom300i-maxiskuter-300ccm-w-wa-raty-i2111064146.html

Aż napiszę i zapytam czy to na pewno 2011 rok :). Nie omieszkam wkleić odpowiedzi.

Tak na szybko poczytaj opisy tych ogłoszeń. Niby 2011 , a w treści 2009
http://otomoto.pl/sym-citycom-300i-M3042259.html

Tutaj niby 2010 , a w treści 2009
http://otomoto.pl/sym-citycom-300i-lublin-transport-free-M3000361.html

Tutaj niby rocznik 2011, a w opisie coś piszą o roczniku 2009 za tysiąc taniej
http://otomoto.pl/sym-citycom-300i-nowy-wyprzedaz-M2828428.html

Jeszcze poczekam na odpowiedź z ogłoszenia które podesłałeś, ale coś mi się wydaje, że dealer mnie nie oszukiwał :).

Odpowiedź od jednego ze sprzedających rzekome roczniki 2011:
"Wg aktualnego cennika Importera pojazd z rocznika 2011 ma kosztować 13000 - czyli tak, jak w aukcji.
Po godz. 10 skonsultuję się z naszym przedstawicielem handlowym w tej sprawie i dam Panu znać. Aktualnie mamy na stanie pojazd z rocznika 2009, najprawdopodobniej są jeszcze ostatnie sztuki z rocznika 2008 - ale o to muszę też zapytać. Wtedy podam Pani ceny tych starszych roczników.
Dziękuję za zainteresowanie naszą ofertę."

Roczników 2010,2011 nie ma u importera. Zostały roczniki 2009 po 13000zł. W ogłoszeniach ogłaszają pojazdy nowe(starsze roczniki), ale w ogłoszeniu nie może być pojazd nowy i jednocześnie starszy jak dwa lata, dlatego są sprostowania w opisach.

I to mam nadzieję rozwieje wszelkie wątpliwości guliwera55 :). Dla potwierdzenia cennik ze strony importera:
http://sym.pl/wp-content/uploads/2012/02/SYM_cennik_2012.02.pdf

Jak widać rzekomy rocznik 2011 jest z gwiazdką i data produkcji to 2009.

Dzwoniłem do tamtego sprzedawcy i okazało się że w ogłoszeniu wkradł się błąd i jest to rocznik 2009 tak jak ty mówiłeś ale twoja oferta i tak jest drogo bo jak bym kupił od ciebie ten skuter to gwarancja nie będzie ważna bo to ty kupowałeś . Skuter jest używany z jakimś tam przebiegiem a oni sprzedają 500zł więcej i jest to całkiem nowy z 0 przebiegiem .Przy rejestracji nie płace podatku tak jak przy twoim gdy będę musiał przerejstrować bo to jest duża kwota

Moim zdaniem celowy zabieg sprzedawcy, ale to już mniejsza z tym. Co do mojego przebiegu, to jest to przebieg który został zrobiony przy kupnie u dealera tzw. rozruch zerowy. Skuter przyjechał na busie i od tamtej pory stoi w garażu. Co do podatku i przerejestrowania to się zgadzam. Koszt przerejestrowania 120 zł, podatek faktycznie będzie większy, pewnie koło 300 zł. Ale nic nie stoi na drodze, żeby cenę negocjować :). A co do gwarancji, to nie wiem w ogóle skąd ten pomysł, że niby ma nie obowiązywać. Gwarancja jest na konkretny skuter ,a nie na moją osobę. A poza tym nie wiem jaki masz cel w tym, żeby koniecznie udowodnić jaki to mój skuter jest zły i jak nie warto go kupić. Nie chcesz to nie kupuj.

Nie mam nic przeciwko temu skuterowi nawet mi się podoba jest duży ,wygodny taki jak ja lubię To jest tylko moja opinia że gdybym miał kupić to jest za drogo i każdy kupujący starał by się zbić z ceny , życzę powodzenia

Każdy ma trochę racji. Skuter jest zapewne w idealnym stanie, ale wśród kupujących mocno zarysował się podział. Naście tysięcy to niemało i trudno znaleźć kupca w ogólnie ubogim społeczeństwie, trzeba dużo opuszczać. Natomiast ci których stać jadą do salonu i przebierają, nie oglądając sie na używane oferty. Z ilości ogłoszeń można wnioskować, że dużo nie zostało ofert wyprzedażowych, więc najlepiej przeczekać trochę (jeśli możesz) i próbować jeszcze raz sprzedać (nowy 16000-17000, więc będzie łatwiej-teoretycznie ;))

pojazd wyprowadzony za próg salonu traci automatycznie 20% niezależnie czy jeździł czy nie.
więc realnie więcej jak 10tys to nie dostaniesz, chciał nie chciał 3 latka już ma

I tu koledzy maja racje zawsze łatwiej kupić ale sprzedać to jest sztuka żeby za takie pieniądze bez obrazy głupiego znalezdz

Możliwe,że sprzedam go i za 10 tys., jednak wiadomo jak jest ,każdy chce coś z ceny urwać, stąd cena jest jaka jest, żeby było z czego opuszczać i każdy odszedł zadowolony. Może ma i 3 latka, ale i tak w tym momencie każdy kto by się zdecydował zakupić ten model nic innego nie dostanie, tylko innego 3 a nawet 4-latka, więc jeden oczywiście pójdzie do salonu i kupi za 11999, a drugi wykorzysta okazję i kupi to samo ode mnie 1000-2000 zł taniej. Co do modelu z 2012 roku to wiadomo, że cena skoczy pewnie do 15 tys. i w górę, bo importer teraz wyprzedaje to co zakupił 3-4 lata temu po zupełnie innej cenie. Może i racja, poczekam aż wszystkie pozostałości się sprzedadzą i może różnica 5000 zł zrobi wrażenie na potencjalnych nabywcach.

@Kazik, spokojnie,
oczywiście wszyscy tu mają rację. ja też poszedłbym do salonu jeśli różnica wynosiłaby 500 zł. Jesli wynosiłaby 2-3 tys, wziąłbym Twój...
Ale..
już kiedyś była jakaś dziewczyna co sprzedawała skuter. Wszyscy jej mówili że 2000 nie weźmie, że tu ryska, tam plamka...
Wystawiła na al..ro i poszedł za tyle co chciała. Spróbuj wystawić, najwyżej zejdziesz za miesiąc z ceny, nic nie szkodzi spróbować.
Weź pod uwagę że odbiorca ogłoszenia na Skuterowie to raczej gość, który jako takie rozeznanie w temacie ma, a odbiorca ogłoszenia na Al...ro to może być każdy... znający się i nie znający.
Widać, że podchodzisz do sprawy uczciwie ale nie chcesz tracić na sprzęcie zbyt dużo więc nawet ten "nie znający" nie będzie stratny na Twoim skuterze. Proponuję spróbować.

Witam. Sprzedam skuter marki keeway f-act o poj. 50cm3, skuter w bardzo dobrym stanie technicznym posiada komplet dokumentów,alarm funkcję uruchamiania silnika z pilota,dodatkowy kufer i elektroniczne zegary. cena 1800