Ogromna temperatura (bez akumulatora)

Dziś odpaliłem bez akumulatora się przejechać jade jade nagle z 4 kresek maksymalna temperatura czyli chyba 10 czy to jest dziwne? jeszcze dziwnie śmierdziało ale się trochę płynu i oleju na cylnider wylało to może dlatego, po załozeniu cylka wydech nie daje rady. Ale cylinder na minimalnym gazie praktycznie jest mocniejszy jak powerforce na max. takze śmiesznie
no ale dziwne, że się tak nagle nagrzał najbardziej to mnie martwi ten „smród” no tak jakby taki olej.

Niewiem co robić

węże były trochę ciepłe a wcześniej jak patrzyliśmy czy płyn leci to dolaliśmy i od razu leciał

wężyk z jednej strony dość ciepły a przy cylindrze taki jakby zimny

nakrętka od płynu nie jest do końca szczelna bo czasem wykapie na dziurach jakieś 3,4 krople. ale to chyba nie ma nic do tego

zła regulacja, za uboga mieszanka i za wysoka temperatura w efekcie

kurde no ale wolne pięknie trzymał 1200 obrotów.

ale dziwne, że tak jakby z jednej strony wężyk ciepły z drugiej zimniejszy albo praktycznie zimny. tak jakby obiegu nie miał?

równe obroty może trzymac i na ubogiej i na bogatej - to nie jest wyznacznik jakości regulacji. No i nie 1200 a raczej 1700 powinno być

aha okej to tak jutro ogarnę, żeby tak było ale jak niby skoczyła temperatura to chyba nie osłabi osiągów bo kurde ten malossi to kozak juz na min gazie czuć. że lepszy z 3x jak ten powerforce…

a może to być przez małą dyszę tu jest 55 na powerforcie chodził świetnie ale tu okienka są większe gdzieś z 2,5x pierwsze odpalenie było takie właśnie jak by nie miał paliwa rzadko łapał i trzeba było z 50x kopać

jak przegrzałęs tp juz po nim. szczesliwie to trwałe jest

Kurde dziś 1kop odrazu pali. Jeszcze jak ładnie chodzi. Może ten czujnik nawala ale co z tą dysza 55 może być czy nie będzie za mala chyba sporo za mala, gdzieś mam 75 bo power force to tam wszystko mniejsze itd. To w takim razie powinna być większa dysza do malossiego mi się przynajmniej tak wydaje.

Lepiej dać większą, powinna być dobra - tylko potem wyregulować gaźnik.

ja na 19mm gaźniku miałem 75. To na mniejszym gaźniku powinna być większa.

Okazuje się że chłodnica nie działa skuter się bardzo szybko nagrzewa a chłodnica nawet nie jest lekko ciepła po 10 min. Skuter od Stania się bardzo szybko nagrzewa

to może chłodnica działa tylko nie działa pompa wody lub termostat

Uwaga wiesz co sciagnelismy jak nie działał pompę oleju. Okazuje się że on musi ją mieć żeby pompa wody działała zobaczymy czy to na 100% to potem napisze

Jak sciagnelismy to potem nie jeździłem dopiero teraz.

tak było to przez brak pompy oleju. jednak kiedy ją założyliśmy i usunęliśmy stamtąd silikon znowu zaczyna cieknąć po pół kilometra pije 50ml około (pół borygo poszło na same uzupełnianie gdzie może przejechałem z 2km na spokojnie maksymalnie do 8tys obrotów ze zmiennymi obrotami chyba dobrze docieram) z czego to może cieknąć w piaggio do dostania się do pompy wody trzeba rozpoławiać silnik co robić.