odpowietrzanie hamulców Gilera Fuoco / Piaggio MP3 wersja LT bez ABS

3 zbiorniki i 3 pompy, 3 zaciski, 2 rozdzielacze i 5 odpowietrzników.
zna ktoś procedurę ? jaka powinna być kolejność ?
jaki najlepszy sposób ?

https://www.jednoslad.pl/forums/search/piaggio+mp3/

kilka razy było… ostatnio tez jakoś niedawno. jest więcej w szukajce

@ Wombat - znalazłem już to, ale nie działa…
…może coś źle rozumiem ?

@ Bomba:
odpowietrznik w tylnym zacisku jest w pozycji pionowej - po co go wymontowywać ?

  • żeby wymontować tylny zacisk, trzeba zdjąć koło (zaczynamy od zdjęcia tłumika…)
    wystarczy z jednej strony odkręcić lewy amortyzator i go odchylić - dostęp do odpowietrznika jest…
    “pompujemy pedał aż stwardnieje a potem jedna osoba go dociska a druga odpowietrza”
  • rozumiem, ze pompujemy po każdym odpowietrzeniu ? - bo pedał przecież wpada po odkręceniu odpowietrznika…
    na pewno odpowietrznik z niebieską kropką na przednim rozdzielaczu pierwszy ?
  • z reguły zaczyna się od najbardziej oddalonych, czyli tutaj tylny zacisk…
    niebieska kropka - rozdzielacz pionowy - pompa pod pedałem - (zbiornik koło pedału gdy pchamy płyn od zacisku) przeciwko:
    tylny zacisk - rozdzielacz pionowy - pompa pod pedałem…
    zresztą odpowietrzniki na lewym i prawym przednim zacisku też są dalej od pompy nożnej niż odpowietrznik z niebieską kropką…
    Amortyzatory to odrębny, krótki układ - można grawitacyjnie, można ciśnieniowo - odpowietrzone…
    “TERAZ DOPIERO MANETKI”
    co to znaczy: “najpierw wąż przy manetce” ?
    (mam jeszcze Aprilię, tam jest odpowietrznik przy pompie - w Piaggio/Fuoco nie ma)
    chodzi o klasyczne pompowanie klamkami ?
    rozumiem, że teraz druga osoba już nie dociska pedału ?
    i znowu (przedni hamulec):
    “zaczynamy od odpowietrznika na rozdzielaczu na żółtymi kropkami, potem lewe koło i prawe”
    odpowietrzniki na zaciskach są dalej (kolejność chyba dowolna, bo długość jednakowa) niż odpowietrznik na rozdzielaczu…

jak napisałem na początku, zastosowałem Twoją metodę, cały czas mam problem z klamką przedniego hamulca

  • miękka jak flak, nawet niezbyt ma ochotę twardnieć przy pompowaniu klamką…
    (ktoś już o tym chyba tutaj pisał - czasem wyrzuca płyn fontanną ze zbiornika…)