Odpalenie po zimie

Witam! W sierpniu ubiegłego roku kupiłem sobie skuter Barton Twenty One, niestety mało nim jeździłem, ma przejechane zaledwie 118 km. Trzymałem go w garażu, ale tuż przed zimą z wynajmu garażu zrezygnowałem i wstawiłem go do piwnicy. Już wtedy bardzo ciężko odpalał, tzn. raz nie chciał odpalić, drugim razem odpalił, ale szybko zgasł itd. (zawsze go odpalałem z ręki, nigdy z kopki).

Teraz chcę się nim zająć, ale nie chce się odpalić. Nie ma żadnej reakcji na odpalenie z ręki, nawet po przekręceniu kluczyka wskazówki z poziomem paliwa czy coś się nie ruszają (przed zimą bak był prawie pełny). Próbowałem odpalić go też z kopki, ale też nie idzie. Dodam też, że skuter miał problemy z ssaniem. Czasami potrafił zgasnąć jak stałem na skrzyżowaniu i musiałem go ponownie odpalać. Przegląd jest dopiero od 300 km.
Jutro kupuję ładowarkę i mam zamiar podładować akumulator, ale tutaj pojawia się moje pytanie, co jeszcze powinienem zrobić? Wymienić olej? Skoro nie ma iskry przy odpalaniu z kopki to przypadkiem coś jeszcze nie jest uszkodzone? Np. świeca, gaźnik czy cewka? ;/
Czy to możliwe, żeby się uszkodziły te rzeczy skoro skuter stał całą zimę w piwnicy??

Proszę o pomoc.

Naładuj akumulator, a jak już go odpalisz to wyreguluj gaźnik no chyba że dalej nie będzie odpalał to daj znać a przedtym sprawdź czy jest iskra i czy dochodzi benzyna do gaźnika.

W środę napiszę jak z tym akumulatorem.
A jeszcze 2 pytania, czy benzynę mam wylać i wlać nowej i czy z wymianą oleju wstrzymać się do przeglądu? Czy wymienić na własną rękę?

1. podładuj aku (ok przy ~13V)
2. ściągnij wężyk podciśnienia (ten od kranika) i zaciągnij się (otworzy się kranik i napełni gaźnik)
3. śrubę wolnych obrotów wkręć o jeden obrót

Akumulator podładowałem, spróbowałem odpalić, no i niby kręci, kręci, ale odpalić się nie chce...

PS. Jaki wężyk podciśnienia, jaki kranik, jaka śruba wolnych obrotów?
Nie znam się tak na skuterach, żeby wiedzieć gdzie to wszystko się znajduje ;/ Możesz dokładniej wytłumaczyć?