Odpalanie w niskich temperaturach - 2T

Witam,
Przyznam szczerze, że pierwszy raz w życiu jeżdzę przy takich temperaturach. W tamtym roku zacząłem później, ale nie o tym.
Zauważyłem, że w mojej Yamaszce gdy ją odpale to musi chwile pochodzić zanim włączy sie automatyczne ssanie. Ogolnie na gaz reaguje dławieniem i gaśnie. Wiec pyrka na obrotach graniczących z wyłączeniem silnika, ale z minuty na minute juz lepiej. Rozgrzje sie i śmiga tak jak zawsze. Moje pytanie brzmi, czy po prostu tak jest, czy moja świeca kwalifikuje sie do wymiany? Jestem ciekaw, a po co mam kupować nową, jeśli to tylko wina temperatury.

Wiem, że musi sie rozgrzać, ale teraz jak dziecko specjalnej troski. Odpale za którymś razem to ssanie od razu nie pojdzie tylko musi pochodzic... i dlatego pytam :)

tak jest

To dobrze, bo już myslałem, że moja super Yamaha wali znów focha :D

czy ssanie w skuterze włącza się gdy zaczyna tak jakby lżej...wolniej...pracować? bo jak odpalam skutka swojego to właśnie się tak dzieje, po jakichś 2 min zaczyna inaczej pracować, czy to znak że mogę już spokojnie jechać?
dodam że chodzi mi o 4T, nie wiem czy to ma znaczenie :)

Im zimniej tym ssanie dluzej chodzi. Mozna jechac na ssaniu,byle nie od razu po odpaleniu,minimum te 30s odczekac.

ok dzięki

ulka2301 skutery 4t nie maja ssania

aha :) dzięki za info. dopiero się uczę :)

KrzysiekP jesteś pewny że skutery 4T nie mają ssania? ;)
Heh to Cię zmylę ;) bo mają ;) automatyczne

Proszę bardzo:
http://czescidoskuterow.pl/Ssanie_4T_Motowell_i_inne-761.html

A co do jazdy na zimnym silniku itp, Ja najpierw odpalam skuter a potem się ubieram ;) zanim się człowiek ubierze w kurtkę, kominiarkę, kask, rękawiczki to minie te dwie minuty, Ja dodatkowo jeszcze zapale papierosa pod czas ubierania :P więc jestem pewny że silnik się rozgrzeje całkowicie :P

KrzysiekP napisał:

ulka2301 skutery 4t nie maja ssania

yyyyyyyy, ale czy na pewno? mnie się wydaje, że jednak mają

statorable :P już poprawiłem kolegę :P :P