Odpalanie skutera.

Witam mam pytanie co do odpalania skutera nie wiem od czego to zależy ale czasami jak odpalam skuter z guzika to wystarczy go nacisnąć i skuter odpala a czasami trzeba go przytrzymać z 3 sekundy żeby odpalił wiecie może od czego to zależy ? Ma gorsze dni czy trzeba coś wyregulować ? Z góry dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam.

Czasem tak może być. Jeśli chodzi o regulacje to należy wolne obroty ( Ta śruba u góry w 4t) Dłuzej się kręci zazwyczej też, gdy akumulaotor trochę podupada.

Zobacz czy masz odpowietrzenie w korku baku paliwa. Może ci się zapowietrzać przez jego brak ja mam teraz ten problem w swojej ince street

To 2t czy 4t?

odpalanie zalezy od tego czy skuter jest zimny czy nie. :) cieply odpala momentalnie :) jesli Twoj skuter to 4T, to normalka ze dluzej trzeba przytrzymac starter. Jesli masz 2T, to moze zalezec nieco od dawki powietrza. obroty rowniez, ale jak zapalasz, zawsze dodawaj odrazu nieco gazu. ja robie tak zawsze, i moj azer (2T) odpala bez problemu przez 0,5 sek :)

Zanim odpalisz pokręć kilka razy manetką gazu u mnie tak działało i odpalał bez problemu

U mnie na zimno nieraz od razu odpali bez dodania gazu, a kiedy indziej muszę pokręcić manetką i nawet trochę ją potrzymać. To pewnie zależy od temperatury i trochę od jakości paliwa. Ostatnio zauważyłem - na zwykłej Eurosuper trzeba gazu dodać i to przez dłuższą chwilę. NA V-Power 95 pali z dotyku - bez dodawania gazu (co prawda była domieszka Ultimate z BP).

Jeśli silnik jest zimny, czyli np.odpalamy skuter pierwszy raz tego dnia, albo po 8 godzinach w robocie lub w szkole jedziemy do domu- sugeruje odpalanie z Kick-startera. Jedno dobre kopnięcie i silnik powinien złapać- można mu lekko manetkę pociagnąć.