Odpalanie skutera za pomocą zasilacza

Witam, nie jestem żadnym zapaleńcem motoryzacji i jestem zielony w sprawach skuterów. Ponieważ sam jestem posiadaczem takiego jednośladu, od czasu do czasu chciał bym go użyć.

Skuter stał ponad 10 miesięcy nie używany! Akumulator padnięty całkowicie(żelowy nie da już się go naładować). Kolega ma takiego samego skuterka i umie pomimo rozładowanego całkowicie akumulatora zapalić z kopki. U mnie też to jest możliwe(naprawiłem sam kopkę !), ale jestem za bardzo leniwy i nie chce mi się kopać pół dnia zanim zaskoczy po takim przestoju.
I tu stawiam moje pytanie, jako informatyk wpadłem na pomysł że odpalę skuter za pomocą zasilacza komputerowego. Czy może to zadziałać i nic złego się nie stanie ?

Kabel z wejścia Molex 4-pinowego ma napięcie 12v, jest masa więc wszystko teoretycznie powinno działać.

Pozdrawiam Malibu ;)

NIE kombinuj weź kable i podłącz pod akumulator samochodowy

Musiałbyś mieć silny ten zasilacz, ale raczej nie pociągnie z takiego.

Podaj model zasilacza, jego moc znamieniową, i powiedz mi czy jest w nim prąd stabilizowany? to powiem Ci co się może stać jak go podłączysz, bo jak podłączysz a nie będzie tzw. greeca to zajara Ci się żywym ogniem... - coś na ten temat wiem... i dla Twojej wiadomości warto podać model skutera (o ile znasz :D) może coś da radę poradzić na tą kopkę - jest parę trików (sam mam bez akumulatora) po 1-sze z koro jesteś informatykiem powinieneś znać podstawowe zasady elektroniki więc też powinieneś wiedzieć w jaki sposób i jaki prąd w kopce powstaje czyżbyś nie chodził do szkoły bądź nie uważał na fizyce?

hmmm, a czy bez odpowiedniego obciążenia, zasilacz od kompa w ogóle wystartuje? Moim zdaniem, to nie za dobry pomysł. Najprostrze rozwiązanie, to inny akumulator, może być tak, jak wspomniał CPI2006.

No inny jest najlepszy, jakiś kolega nie ma wolnego akku pożyczyć przypadkiem?

albo kręcić kopką to nie boli :P, a tak apropos idzie odpalić zasilacz bez obciążenia w środku jest tranzystorek który pod wpływem impulsu elektrycznego otwiera się, włączając tym samym zasilacz ;) rozróżniamy tranzystorki PNP i NPN :) fachowiec informatyki na pewno wie o czym mówię :P

Skuter załączony za pomocą zasilacza komputerowego :D

Teraz mam kolejny problem :/ Jak wejdę na maksymalne obroty, wszystko jest dobrze przez jakieś 5-10 sec. potem obroty spadają, spadek zatrzymuje się w połowie obrotów i powoli znowu rośnie i tak cały czas. Proszę o pomoc !

Blokada może jakaś ?

Patryku daj sobie spokój dziś przyjadę z akku...

a słabe obroty po 5-10 s oznaczają słabą moc zasilacza (na 100% made in china trza by spróbować mojego Tacensa ma prawdziwe 20A stałej mocy na +12v) może chińczyk by odpalił na chinczyku... na przyszłość skuter Kymco ZX, 2T, i najłatwiej z innego akku (chyba masz tam kogoś by pożyczył?), taa albo te brak obrotów = brak paliwa :D, oj lepijej goń na CPN`a z kanistrem bo ja nie zamierzam :P, ma być zatankowany minimum za tyle bym dojechał do jakiegoś...