Odpalanie skutera z CDI

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery Odpalanie skutera z CDI

Ten temat zawiera 3 odpowiedzi, ma 2 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Wombat Wombat 2 miesiące temu.

Oglądasz 4 posty - 1 przez 4 (z 4 łącznie)
  • Autor
    Wpisy

Kacper
    Użytkownik

Cześć, mam pytanko. Czy jak mam moduł CDI to tak samo jak w autach, żeby odpalić to muszę przekręcić kluczyk na zapłon i zaczekać chwile zanim odpale? Wiem, że tak jest w autach np. Ford Focus 2002. Tylko, że tam jest kontrolka i jak ona zgaśnie to wtedy się odpala auto.

Mój sprzęt: CPI JP 50
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

nic nie wiesz. Podajesz jakies ogólniki i upraszczasz.
    Wiekszość pojazdów z czymkolwiek elektronicznym sterującym silnikiem ma kontrolke Check Engine/ MIL (różnie sie nazywa) i najczęściej ona sie zapala podczas przekrecania kluczyka i po chwili gaśnie – a w czasie kiedy sie świeci komputer wykonuje skróconą samodiagnostyke. Natomiast najcześciej nic nie stoi na przeszkodzie żeby to olać i przekręcić od razu kluczyk do końca odpalając. To zalezy czy pan programista taką mozliwośc dopuścił czy nie.
    Taką kontrolke mają też najczęściej jednoślady zasilane wtryskiem.

Diesle dodatkowo mają czesto kontrolke podgrzewania świec żarowych co ułatwia odpalenie zimnego diesla ale w ciepłe dni też to nie jest koniecznością i też można wsadzic kluczyk i przekręcić.

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)

Czytaj
    REKLAMA

SŁONECZNA OFERTA SUZUKI

AdvertisementStreet czy Adventure? Teraz w tej samej cenie!

Kacper
    Użytkownik

No, a w silnikach 2t z CDI nie ma czegoś takiego właśnie jak podgrzewanie świecy?

Mój sprzęt: CPI JP 50
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

Diesle dodatkowo mają czesto kontrolke podgrzewania świec żarowych co ułatwia odpalenie zimnego diesla

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)
Oglądasz 4 posty - 1 przez 4 (z 4 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie