Odkręcanie wariatora.

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Serwis Odkręcanie wariatora.

Ten temat zawiera 17 odpowiedzi, ma 8 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe  Anonimowy 6 lata, 3 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 18 łącznie)
  • Autor
    Wpisy

misiorowski
    Użytkownik

panowie ma może ktoś troche czasu by pomóc odkręcić wariator w moim skuterze. Pęk mi pasek a wszystkie możliwości odkręcania z youtube jak narazie zawodzą. Mieszkam w Warszawie na pradze północ .

Oczywiście odwdzięcze sie 4pakiem piwka

Zdjęcie profilowe kuba90876
    kuba90876
    Użytkownik

Czytaj
    REKLAMA

Junak 126 teraz za 279,95 zł miesięcznie

Wybierając nowego Junaka 126 możesz skorzystać z promocyjnego finansowania RSSO 0% bez ukrytych kosztów i wpłaty własnej. Już za 279,95 zł miesięcznie (20 rat 0%) możesz wyjechać z salonu nowym motocyklem Junak 126!

misiorowski
    Użytkownik

powiem tak nie mam pojęcia jak to sie robi to jest mój pierwszy skuter a według youtube wydawalo sie to proste

Zdjęcie profilowe kuba90876
    kuba90876
    Użytkownik

Odkrecanie wariatora to nie taka prosta sprawa. Najlepiej podejdz ze skuterem do najbliższej wulkanizacji i tam ci go odkrecą.

Zdjęcie profilowe Kisiu1981
    Kisiu1981
    Użytkownik

Własnie – najlepiej do wulkanizacji. A to 2T czy 4T? Jesli 2T to mozesz jeszcze zablokować tłok. Ta metoda jest jednak ryzykowna i trzeba zachować dużą ostrożność.

Czytaj
    REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.

misiorowski
    Użytkownik

Kuba dzięki za podpowiedz wulkanizator zrobił to raz dwa masz u mnie browara. tylko pojawił sie jeszcze jeden problem z miejsca chyba pod wariatorem wycieka olej jest tam jakiś uszczelniacz lub coś w podobie .kisiu to t4

Zdjęcie profilowe lufka080
    lufka080
    Użytkownik

Ale po co tak wszystko komplikowac, warsztaty nie warsztaty wulkanizajca sracja skoro po prostu można wykorzystac siłę bezwładności. Więc bierzesz nasadówkę 17mm z przedłużką i kogoś do pomocy, odkręcasz pokrywę i teraz tak jeden trzyma rękami przeciwtalerz a drugi uderza mocno młotkiem w klucz przeciwnie do ruchu wskazówek zegara. Przeciwtalerz pewnie wyślizgnie się z rąk ale po dwóch-trzech razach nakrętka powinna puścić. Ja tak odkręcam i działa. Mam nadzieję że pomogłem 🙂

Zdjęcie profilowe Padalec
    Padalec
    Użytkownik

nie chciałbym być tym trzymającym :-))) sposób może i dobry ale tylko dla tego z młotkiem ! Ha ha

misiorowski
    Użytkownik

szczególnie że te koło ma dość ostre zęby, panowie a ma ktoś pomysł na ten wyciek spod wariatora,z tego co domyślam tam na wałku jest jakiś uszczelniacz czy można go jakoś wymienić bez rozkręcania całego silnika?

Zdjęcie profilowe lufka080
    lufka080
    Użytkownik

Może jak sie o tym pisze to strach ale tylko sie tak wydaje a jak ktoś nie chce sobie zadrapać naskórka to można rękawice ubrać :). Serio nie ma strachu misiorowski uważam że to dobra i prosta metoda i powinieneś spróbować a z innymi to będziesz miał kombinowania…

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 18 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie