Oddanie używanego skutera? Problem ze skręcaniem

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery Oddanie używanego skutera? Problem ze skręcaniem

Ten temat zawiera 6 odpowiedzi, ma 5 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe tmielcarz tmielcarz 7 lata, 5 miesiące temu.

Oglądasz 7 postów - 1 przez 7 (z 7 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe Arin11
    Arin11
    Użytkownik

Witam
    Kupiłem skuter, gdy go oglądałem zauważyłem że gdy się jedzie prosto i puści kierownice kierownica mocno ściąga w prawo.
    Koleś od którego go kupiłem mówił że możliwe że to kable ciągną kierownice albo coś się skrzywiło lekko.

Gdy rozebrałem skuter w domu okazało się że to nie kable.

Nie wiem dokładnie co to ciągnie.
    Jak stoje w miejscu i lekko popchne skuter do przodu z wyprostowaną kierownicą ona już leci w prawo.

Dodam że gdy koło jest prosto kierownica jest lekko w prawo, ale od tego by chyba jej tak nie znosiło.

Czy jest możliwość oddanie skutera? jest jakiś okres czasu w któym można oddać używany skuter?

Ps. W jeździe nie przeszkadza ta kierownica, gdy ją trzymam jest ok.

Zdjęcie profilowe madi
    madi
    Użytkownik

albo lagi krzywe albo rama. „widziały gały co brały”… niezła bajeczka, kable ciągną i przez to jest krzywa kierownica 😉 Jeśli umowa podpisana została to już po herbacie.

Router WS 50 2013

Czytaj
    REKLAMA

Kup motocykl Triumph i zyskaj do 25%

Wyprzedaż Triumph w ramach akcji Używany Gwarantowany. Skontaktuj się z autoryzowanym dealerem i kup sprawdzony motocykl z niewielkim przebiegiem bez ryzyka. Skorzystaj także ze specjalnych rabatów w ramach wyprzedaży nowych motocykli z rocznika 2019.
    Zdjęcie profilowe Arin11
    Arin11
    Użytkownik

Podpisana, nie ma czegoś takiego jak 14 dni na zwrot ?

Rama mam nadzieję prosta, bo skuter zostawia jeden ślad.

A czy możliwe że skręca od tego że krzywo jest ustawiona kierownica?

Zdjęcie profilowe lop16
    lop16
    Użytkownik
    Zdjęcie profilowe Maniek_smolarek
    Maniek_smolarek
    Użytkownik

W naszym kraju jest cos takiego jak rekojmia, jesli nie pasuje Ci to co kupiles bo masz watpliwosci co do stanu. A prawdopodobnie skuter byl po stluczce jakiejs, to koles musi Ci oddac cala kase a Ty jemu skuter.

Nawet jesli na umowie jest ze kupujacy zapoznał sie ze stanem pojazdu i bedzie sie tym tlumaczyl to powiedz mu ze takiego punktu nawet nie moze byc na umowie kupna sprzedazy. Wiec nawet nie wiem czy w tym przypadku umowa jest nie wazna.

Wejdz na http://forumprawne.org/ tam Ci wszystko dokladnie wyjasnia na spokojnie:)

-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_
    Kymco NewDink 200i

Czytaj
    REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.
    Zdjęcie profilowe Arin11
    Arin11
    Użytkownik

ok, a jest określony czas na oddanie ? Bo kupiłem go trochę ponad tydzień temu

Zdjęcie profilowe tmielcarz
    tmielcarz
    Użytkownik

Maniek_smola… napisał:

W naszym kraju jest cos takiego jak rekojmia,

A nie jest tak, że rękojmia nie obowiązuje gdy kupujesz od osoby prywatnej ? Z tego co kojarzę z dyskusji motoryzacyjnych to w przypadku zakupu od osoby prywatnej obowiązuje zasada „widziały gały co brały”, ponieważ osoba prywatna nie musi znać się na tym co sprzedaje, więc nie odpowiada za tego typu wady.

Honda NC700S
    Yamaha Neos | Malossi Sport 70cc | LeoVince ZX | Malossi Multivar | Malossi Fly Clutch | Dellorto 17,5 – SPRZEDANY
    Keeway Speed 150 – SPRZEDAM
Oglądasz 7 postów - 1 przez 7 (z 7 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie