Odblokowywanie Skutera

Witajcie mam malutki problem i kilka pytań a mianowicie wczoraj przejechałem skuterem 5-10 km .. Przyjechałem pod dom wszedłem i chciałem dalej jeździć a tu BUM .. odpalam odpalił .. Ale gaśnie nie wiem dla czego .. wiecie może czego to jest przyczyna ? Wcześniej wszystko było okej gdy dodaje gazu i daję manetke na full czy tam do polowy to jedzie normalnie ale jak puszcze manetke to gasnie .. czego to jest problem ?

Druga sprawa to taka .. chciałbym zdjąć blokadę z gaźnika ze skuterka 4t ; - )) ! A więc moje pytania brzmią następująco .. Czy jak zdejmę tą nakrętke czy śrubkę .. to to wystarczy chodzi mi o to czy nie potrzeba jakiejś innej regulacji reszty podzespołów chodzi mi o zwiększenie jakiejś mieszanki czy coś bo skoro prędkość będzie większa to to nie potrzebuje więcej oleju czy tam benzyny ? Jesli tak to co mam zrobić a przede wszystkim jak .. za kazda cenna odpowiedz moge sie odwdzieczyc serdecznie pozdrawiam

~ref~

POMOZE KTOS?

Jeśli chodzi o odblokowanie gaźnika, to jak masz metalową czapę to odkręcasz śrubkę/spiłowujesz metal pół centymetra od denka, jak plastikowa to tak samo, obcęgi załatwią sprawę(nie wiem jaki masz gaźnik..). Po tym zabiegu nic nie musisz zmieniać.

Sprawa problemu... wyczyść gaźnik i przedmuchaj dysze, wymyj też gąbke filtra powietrza, wymyj i wysusz. Potem wyreguluj gaźnik.