Odblokowanie Torosa f16

Mam dylemat co do odblokowania. Chcę odblokować swojego torosa (jest to jak większość z was wie odpięcie jednego kabelka) mam przejechane ok 2100km. I chciałbym się was poradzić czy warto? Chodzi mi jak to wpłynie na żywotność silnika. Nie jeżdżę jakiś długich dystansów max. 5-7 km. Może zmienić jakieś części żeby skuter nie odczuwał tak tej większej prędkości? Z góry dzięki za rady.

Ja mam odblokowanego, i wszystko zależy od tego czy wieje wiatr, jaki wieje i w którą stronę. Od tego zależy wszystko. Jeżeli jadę pod wiatr, który wieje około 10km/h to prędkość maksymalna torosa to 60km/h. Jeżeli jadę pod wiatr 5 km/h to prędkość maksymalna 65km/h. Jeżeli jadę, a wiatr wieje na plecy to prędkość 70km/h. Sprawdzane codziennie na trasie dom - szkoła, szkoła - dom. w odcinku 12 km. Z blokadami spalanie będziesz miał poniżej 2,5L. Bez blokad przy ostrej jeździe jak moja spalanie masz powyżej 2,5L, ale poniżej 3 L. Moje spalanie wynosi 2,94 - 2,95 L/100KM. Sprawdzane 2 razy. Co daje cały jeden pełny bak na ok. 180-200 km jazdy uwzględniając rezerwę do pełnego wycieńczenia. Bak ma pojemność 5,5L.
Co do nowych części to tak. Przy dużych obrotach oryginalny wentylator nie daje rady, i ja mam zakupiony specjalny sportowy wentylator firmy naraku. Koszt zakupu nie był mały - 53 zł, ale opłaciło się. Wentylator ma specjale łopatki w kształcie wirnika od motorówki co sprawia, że jest dwukrotnie więcej tłoczona ilość powietrza za owiewkami silnika.

czy ten wentylator to nie powinien być do cylindra 90? 50 raczej nie zagrzejesz, mi się nie udało nigdy ;) izdebski coś ci sporo pali mój baotian(to samo) 2.5 nie przekracza a napęd ustawiony na najwyższe obroty. prędkość maksymalna podobna jak u ciebie. 2 powinien palić

Może i powinien, ważne, że jest wyraźny efekt. 2.5 powiadasz, ty jeździsz cały czas na 2/3 do 3/3 manetki?
Dla mnie tragedii nie ma jak pali poniżej 3 litrów. Jak zacznie palić powyżej np. coś około 3,5L to już będę się zamartwiał.

Właśnie to mnie zdziwiło ze tobie tyle spala mi się jeszcze nie udało 3l przekroczyc nawet jak pale gume w ogole ciągle mam mmantke do konca ale to dobrze pezynajmniej nie odczuwam wydatkow na paliwo :)

Panowie wszystko zależy od ciężaru który musi targać wasz skuter oraz od stylu jazdy. Ja mam El loco (odblokowane) , dokładnie ten sam silnik co w f16,el diablo itp. , tyle że sam skuter trochę cięższy i moja waga koło 100kg daje spalanie średnie w granicach nie przekraczających 3L , jak widać zresztą w sygnaturce. A dodam od siebie że ja nie oszczędzam paliwa i silnika i jeżdżę ile tylko fabryka dała :)

No to rzeczywiście mam coś w skuterze bo moja waga nie przekracza 65 kg, a sam skuter waży 80. A może dla tego takie spalanie, że jeszcze nie przekroczyłem tysiąca, i jest "na dotarciu" ?