Odblokowanie Torosa f16

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Grupy Dyskusyjne Skutery i Motorowery Toros Odblokowanie Torosa f16

Ten temat zawiera 6 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe  Anonimowy 7 lata, 7 miesiące temu.

Oglądasz 7 postów - 1 przez 7 (z 7 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
  • #114547 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe kozaq12
    kozaq12
    Użytkownik

Mam dylemat co do odblokowania. Chcę odblokować swojego torosa (jest to jak większość z was wie odpięcie jednego kabelka) mam przejechane ok 2100km. I chciałbym się was poradzić czy warto? Chodzi mi jak to wpłynie na żywotność silnika. Nie jeżdżę jakiś długich dystansów max. 5-7 km. Może zmienić jakieś części żeby skuter nie odczuwał tak tej większej prędkości? Z góry dzięki za rady.

#114552 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Ja mam odblokowanego, i wszystko zależy od tego czy wieje wiatr, jaki wieje i w którą stronę. Od tego zależy wszystko. Jeżeli jadę pod wiatr, który wieje około 10km/h to prędkość maksymalna torosa to 60km/h. Jeżeli jadę pod wiatr 5 km/h to prędkość maksymalna 65km/h. Jeżeli jadę, a wiatr wieje na plecy to prędkość 70km/h. Sprawdzane codziennie na trasie dom – szkoła, szkoła – dom. w odcinku 12 km. Z blokadami spalanie będziesz miał poniżej 2,5L. Bez blokad przy ostrej jeździe jak moja spalanie masz powyżej 2,5L, ale poniżej 3 L. Moje spalanie wynosi 2,94 – 2,95 L/100KM. Sprawdzane 2 razy. Co daje cały jeden pełny bak na ok. 180-200 km jazdy uwzględniając rezerwę do pełnego wycieńczenia. Bak ma pojemność 5,5L.
    Co do nowych części to tak. Przy dużych obrotach oryginalny wentylator nie daje rady, i ja mam zakupiony specjalny sportowy wentylator firmy naraku. Koszt zakupu nie był mały – 53 zł, ale opłaciło się. Wentylator ma specjale łopatki w kształcie wirnika od motorówki co sprawia, że jest dwukrotnie więcej tłoczona ilość powietrza za owiewkami silnika.

Czytaj
    REKLAMA

NOWY MOTOCYKL BMW R 18.

Nowy R 18 sięga do naszej historii oraz ikonicznych cech, które konsekwentnie rozwijaliśmy przez lata. Rezultat: pełen charakteru z cruiser z największym silnikiem typu bokser, jaki kiedykolwiek zbudowaliśmy i ponadczasowymi elementami designu, takimi jak np. biała podwójna linia w R 18 First Edition.
    #114574 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Lukario
    Lukario
    Użytkownik

czy ten wentylator to nie powinien być do cylindra 90? 50 raczej nie zagrzejesz, mi się nie udało nigdy 😉 izdebski coś ci sporo pali mój baotian(to samo) 2.5 nie przekracza a napęd ustawiony na najwyższe obroty. prędkość maksymalna podobna jak u ciebie. 2 powinien palić

Barton Orlando 2T – rozbity 😛
    Baotian BT49QT9- 20600km
    #114575 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Może i powinien, ważne, że jest wyraźny efekt. 2.5 powiadasz, ty jeździsz cały czas na 2/3 do 3/3 manetki?
    Dla mnie tragedii nie ma jak pali poniżej 3 litrów. Jak zacznie palić powyżej np. coś około 3,5L to już będę się zamartwiał.

#114660 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Lukario
    Lukario
    Użytkownik

Właśnie to mnie zdziwiło ze tobie tyle spala mi się jeszcze nie udało 3l przekroczyc nawet jak pale gume w ogole ciągle mam mmantke do konca ale to dobrze pezynajmniej nie odczuwam wydatkow na paliwo 🙂

Barton Orlando 2T – rozbity 😛
    Baotian BT49QT9- 20600km

Czytaj
    REKLAMA

KUFER MOTOCYKLOWY VBOX ZA 172,51 PLN. Ekspresowa wysyłka.

Uniwersalny kufer motocyklowy 29L ze zintegrowanym odblaskiem. Komplet wraz z podstawą do łatwej instalacji.

#114795 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe elloco
    elloco
    Użytkownik

Panowie wszystko zależy od ciężaru który musi targać wasz skuter oraz od stylu jazdy. Ja mam El loco (odblokowane) , dokładnie ten sam silnik co w f16,el diablo itp. , tyle że sam skuter trochę cięższy i moja waga koło 100kg daje spalanie średnie w granicach nie przekraczających 3L , jak widać zresztą w sygnaturce. A dodam od siebie że ja nie oszczędzam paliwa i silnika i jeżdżę ile tylko fabryka dała 🙂

Było kilka chińczyków..Toros, Baotian… Kymco Agility R16 125ccm do 2017r, Szukam jakiegoś „maxi” 🙂
    #114805 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

No to rzeczywiście mam coś w skuterze bo moja waga nie przekracza 65 kg, a sam skuter waży 80. A może dla tego takie spalanie, że jeszcze nie przekroczyłem tysiąca, i jest „na dotarciu” ?

Oglądasz 7 postów - 1 przez 7 (z 7 łącznie)
Odpowiedz do: Odblokowanie Torosa f16
Informacje o Tobie: