Odblokowanie skutera

Hej, kupiłem w salonie kingwaya w tym roku skuter oczywiście nowiutki. On od razu był odblokowany. Moje pytanko dotyczy tego, czy z punktu widzenia prawnego moge nim jeździć nie mając 18 lat?

Musisz mieć prawo jazdy na motor jeżeli masz odblokowany skute. ale z tego co wiem policja nie czepia sie skuterowcow bez blokad ale możesz :| mieć problemy kiedy będziesz mieć wypadek lub kto w ciebie albo Ty w kogoś walniesz :|

90% skuterów w Polsce jest odblokowana, gadałem kiedyś z policjantem i powiedział że oni wolą żeby skuter jechał te 70 niż żeby tamował ruch (poza obszarem zabudowanym).

Gdzieś czytałem że policja policją- oni to sobie mogą woleć, w momencie kiedy na odblokowanym skuterze będziesz uczestnikiem wypadku/ kolizji (nie ważne czy sprawcą czy poszkodowanym) to może zostać wykonana ekspertyza twojego pojazdu, i jeśli okaże się że nie miałeś uprawnień (a jadąc odblokowanym musisz mieć kategorię A) to jest szansa że z własnej kieszeni będziesz musiał pokrywać koszty naprawy cudzego auta lub koszty leczenia. W teorii konsekwencje mogą być zatem poważne i dotkliwe. A praktyka... ktoś przymknie oko, ktoś weźmie w łapę, a inny się czepi... jesli coś napisałem nieściśle- prosze o korektę

Dokładnie, mnie łapali poza zabudowanym leciałem 70 :) nie czepiali się... ale powiedzieli żeby tak po mieście nie jeździć.

jak masz odblokowany skuter i A to ci nic nie da bo w papierach to motorower a nie motocykl :P

No właśnie, a przetegacanie nie jest takie proste, bo wiąże się ze zmianą rodzaju pojazdu i drugą homologacją itd.

ale jeśli najpierw posiadasz prawo jazdy kategorii A i sobie odblokujesz skuter to można zarejestrować jako motocykl, a jak to zrobić w drugą stronę to nie wiem.... co do homologacji to faktycznie... nie ma zgodności dokumentu ze stanem faktycznym

prawda jest taka, że na razie wszyscy przymykają na to oko i nikt specjalnie nie wnika... ale to chyba kwestia czasu kiedy się zorientują że przepis jest martwy i zaczną egzekwować... może już po wprowadzeniu kategorii AM?? i co wtedy- znów dospawać "ślepą kiszkę"

Kupić coś takiego:

http://skuterdoktor.pl/index.php?cPath=386_1011

jak Ci nie szkoda kasy to jasne :D Jeśli chcesz kupić bo masz przegląd w stacji kontroli pojazdów to załóż lepiej blokade na wariator (plastykowy pierścień), powinno wystarczyć :)

Dobra, dzięki w razie co będe ostrożny :)