Ochrona przed kradzieżą - Piaggio Vespa LX 50 2T.

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • #164242
  michaha
  Użytkownik
  • Postów: 6

  Mam pytanie , czy zablokowanie przedniego koła za pomocą przekręcenia kluczyka w stacyjce jest wystarczające wobec złodziei? Czy łatwo taką blokadę zdjąć?
  Dziękuję z góry za odpowiedź i pozdrawiam.

  #164243
  Anonim
  Nieaktywny
  • Postów: 2 986

  Takie rozwiązanie jest skuteczne do drugiego kopniaka w koło. Znam problem z autopsji, nie polecam.

  Najlepiej przytwierdź skuter do czegoś nieruchomego i jakiś głośny alarm wstrząsowy np. w blokadzie na tarcze hamulcową. Poza tym i tak jak będą chcieli ukraść to ukradną…

  REKLAMA

  RZUĆ WYZWANIE MIASTU Z BMW G 310 R

  Obudź się z uśmiechem na twarzy bo każdy dzień z BMW G 310 R to szansa na spróbowanie czegoś nowego. Kompletny pakiet ma wszystko, czego potrzebujesz – w tym nowoczesne światło do jazdy dziennej. Dzięki zoptymalizowanemu silnikowi z Ride by Wire i sprzęgłem z funkcją Anti-Hopping pojazdem jeździ się intuicyjnie i zwinnie, niezależnie od tego, czy wybierasz się do pracy, na randkę czy poza miasto. Przekonaj się o zwrotności, łatwości obsługi i sportowym charakterze G 310 R i każdego dnia stawiaj sobie nowe, większe wyzwania.

  #164249
  michaha
  Użytkownik
  • Postów: 6

  Rozumiem, właśnie tego się obawiałem. Za niedługo zaczynam pracę jako dostawca pizzy i zastanawiałem się czy częste zostawianie skutera zabezpieczonego w ten sposób nie będzie trochę ryzykowne.

  #164250
  Anonim
  Nieaktywny
  • Postów: 2 986

  Osobiście Vespy nie zostawiałbym tak zabezpieczonej na ulicy, w ogóle nie używałbym takiego skuta do rozwożenia pizzy 😛

  #164253
  michaha
  Użytkownik
  • Postów: 6

  Wiem , skazuję się na życie w wiecznym stresie i lęku o skuter.. No cóż, jeżeli zgłoszę się tutaj za miesiąc , że mi ukradli skuterek ta teza stanie się wiarygodna 😀

  #164256
  Wombat
  Moderator
  • Postów: 21 033

  ubezpiecz dobrze, pogódź się z myślą że może zginąć i używaj.

  #164280
  Deep_Nothingness
  Użytkownik
  • Postów: 538

  Ja osobiście po obejrzeniu na YT jak jakieś dwa smarki odpalają na kopkę skuter po ówczesnym odłączeniu kostki od stacyjki (klucz oczywiście wyjęty) postanowiłem się zabezpieczyć. Może to nie zapobiegnie kradzieży, ale może skutecznie zniechęcić potencjalnego amatora cudzej własności. Patent jet bardzo prosty. Praktycznie każdy skuter i motorower jest wyposażony w czujnik bocznej stopki, uniemożliwiający pracę silnika, kiedy owa stopka jest rozłożona. W moim wypadku, sztuczka polegała na przecięciu jednego z kabli od czujnika (ten konkretnie był od blokady zapłonu przy wyłączonym silniku) a następnie poprowadzeniu przedłużenia z kabli, na środku którego jest przełącznik. Odpowiednie zabezpieczenie instalacji połączone z ukryciem przełącznika i gotowe. Nawet jak ktoś rozwali blokadę i wypnie kostkę od stacyjki, to nie wiedząc o tym przycisku nie odpali mojej kosiarki. Może to nie jest szczyt finezji, ale zawsze człowiek czuje się choć trochę bezpieczniej.

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button