OC gdy nie płacone.

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Prawo i Przepisy Ruchu Drogowego OC gdy nie płacone.

Ten temat zawiera 6 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Damork Damork 5 lata, 5 miesiące temu.

Oglądasz 7 postów - 1 przez 7 (z 7 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe kaligm
    kaligm
    Użytkownik

Witam mam zamiar kupic skuter. Lecz obecny wlasciciel nie placil ubezpieczenia. Jezeli bym kupil to mial bym jakies problemy przy rejestracji itd..

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

nie, ty płacisz OC od dnia zakupu (data na umowie). Poprzedni brak OC to problem poprzedniego właściciela i Funduszu Gwarancyjnego.

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)

Czytaj
    REKLAMA

MOTOCYKLE SUZUKI Z PAKIETEM TRAVEL PACK

Travel Pack to specjalna edycja popularnych i wszechstronnych motocykli Suzuki z wyposażeniem, które poprawi komfort Twojego podróżowania. Zwinny GSX-S1000F, niezawodny V-Strom 1000 XT i uniwersalny V-Strom 650 XT – teraz w wersji specjalnej z wyposażeniem w cenie.
    Zdjęcie profilowe kaligm
    kaligm
    Użytkownik

Jak go zakupie to bd musial najpierw go ubezpieczyc a pozniej dopiero nim przyjechac ? Bo mam kawalek i jezeli by sie cos stalo albo policja zlapala to wtedy ja bd mial problem

Zdjęcie profilowe Damork
    Damork
    Użytkownik

No wypadałoby chyba. W sumie najbezpieczniejsza procedura wyglądałaby jak przy zakupie nowego – z umową do urzędu, z miękkim dowodem do ubezpieczalni, zakładasz blachę i jedziesz.

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

blachy chyba ma tylko OC brak.

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)

Czytaj
    REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.
    Zdjęcie profilowe Rurek
    Rurek
    Użytkownik

Sam miałem taką sytuację więc Ci powiem.
    Po 1 sprawdź czy jest przegląd techniczny (nawet jak będziesz miał OC to w razie braku przeglądu nic Ci to nie da)
    Po 2: OC można kupić na blachy poprzedniego właściciela i potem jak masz już twardy dowód to jedziesz do ubezpieczalni i oni robią aneks do umowy dotyczący zmiany numeru rej. (tak było w PZU) Nie interesuje Cię czy ktoś wcześniej płacił OC czy nie. Ty odpowiadasz od momentu zakupu. Najlepiej poszukaj sobie oddziału ubezpieczeniówki na miejscu. Wykupisz sobie i będziesz mógł wracać „na kołach”.

PS przy zakupie sprawdź czy się zgadza nr ramy z tym na dowodzie rej żebyś nie miał problemów potem.

pozdrawiam

Zdjęcie profilowe Damork
    Damork
    Użytkownik

Chciałem usunąć, wyedytowałem na pusto, sorki. Można się bawić w aneksy, można przerejestrować i załatwić od razu na gotowo, kwestia tego jak wielkie ma parcie na pęcherz z zakupem 😉

Oglądasz 7 postów - 1 przez 7 (z 7 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie