Obroty spadają po włączeniu świateł.

Witam mam pewne pytanie, otóż jak odpale skuter i wyłączy się Ssanie to skuter pracuje normalnie ,a jak włącze światła to obroty spadają i skuter przygasa , dlaczego?

michal wujek google nie gryzie. ale odpowidajac a twe pytanie dziej sie tak dlatego ze zostaje pobrany prad by mogly swiecic swiatla, w kazdym skuterze czy tez innym jednosladzie tak jest

Dokładnie, prądnica pod którą podłącza się odbiornik (żarówki) kręci się ciężej. Podkręć odrobinę obroty i będzie ok.

Zgadzam się z przedmówcami. U mnie też troszkę spadają po włączeniu świateł.

Krzysiek nie jest tak w każdym jednośladzie, ponieważ w większości motocykli montuje się alternatory (zamiast prądnic) ;)

witam
mam problem ze skuterem Romet 777...a mianowicie wylatuje mi paliwo filtrem powietrza i nie wiem dlaczego co z tym możne być nie tak??odpalać odpala ładnie bez problemu....

Galus wydaje mi się, że przyczyną jest zawór membranowy...

zbyt duza ilosc paliwa dostaje sie do gaźnika. wyregulowac plywak w komorze i bedzie ok

ale własnie juz sie nie da mniej przykrecic bo nie chce odpalic...zastanawiam sie nad kranikiuem ktory jest zaraz przy zbiorniku moze to on nie odcina

ale własnie juz sie nie da mniej przykrecic bo nie chce odpalic...zastanawiam sie nad kranikiuem ktory jest zaraz przy zbiorniku moze to on nie odcina

a jak mozna prawdzic kranik ktory jest przy zbironiku?

Kranik raczej nie będzie przyczyną... Za utrzymanie odpowiedniego poziomu paliwa w gaźniku odpowiedzialny jest zawór iglicowy, więc jego sugerowałbym sprawdzić ;)

dzięki, a to musicie mnie zapoznać z tym wujkiem, bo ja jestem trochę wstydliwy.:-P

Przyczyną zalewania filtra powietrza benzyną jest zawieszony pływak w gaźniku, lub zawieszony "korek", który jest sterowany pływakiem.