Obroty 2t 50cc

Witam posiadam motorower Malaguti Drakon jest on 2t z silnikiem am6 , i moje pytanie jest na jakich obrotach powinienem jeździć , moja ostatnia jazda była bardzo spokojna ok 2000 - 3000 obrotów , myślałem że wtedy mniej spali ale mam wrażenie że spalił za dużo bo aż 5.5 litra a powinien od 3 do 4 . Czytałem o tym że karzdy motor ma obroty na jakich jazda jest najefektywniejsza i czy wie ktoś jakie to mogą być obroty przy tym silniku ?

on przy 8500 ma maksymalną moc i zapewne maks moment obrotowy jakieś 1500 obr niżej. ale to są zakresy przy jakich jest najmocniejszy i najlepiej przyśpiesza - ale i spala najwięcej.
Natomiast silnik spalinowy jest sterowany powietrzem wiec spala tym mniej im mniej uzywasz gazu (odkręcasz manetkę).
I tutaj trzeba użyć zdrowego rozsądku. Najekonomiczniejsza jazda jest z takimi obrotami żeby były jak najniższe a jednocześnie żeby akceptowalnie sprawnie jechał/przyśpieszał.
Te 3-4 litry w AM6 co ma 9KM i waży 112kg to raczej mało możliwe chyba że faktycznie bardzo się starasz nie wykorzystywać mocy

Dziękuje za te informację