obowiązkowy przegląd

Panowie, pogubiłem się w tym już.

Jeżeli ostatni przegląd miałem w maju zeszłego roku i był to przegląd "bezterminowy", to oznacza że następny obowiązkowy przegląd muszę zrobić po dwóch latach od tego bezterminowego, czyli w maju 2011?

Czy może obudziłem się za późno i muszę go zrobić "czym prędzej"?

Witam.
Nie jestem starym wyjadaczem jak starsi koledzy na tym forum:) ale znalazłem coś takiego:

Od września tamtego roku właściciele motorowerów muszą przeprowadzać okresowe badania techniczne. Należy je wykonać przed upływem 3 lat od dnia pierwszej rejestracji, a kolejne co dwa lata.

Właściciele motorowerów, dla których od dnia pierwszej rejestracji minęło więcej niż 3 lata, mają obowiązek przeprowadzić badania pojazdu do 22 września 2010 roku.

Pozdrawiam

Czyli wygląda na to, że mam na jakiś czas spokój.

Dzięki za odpowiedź.

Skuterowo.com traktowało o tym kiedyś:

http://www.skuterowo.com/masz-skuter-zrob-przeglad/

No i w tym artykule nie ma ani słowa o tych trzech latach od pierwszej rejestracji.

Czyli chyba pojadę na ten przegląd przy pierwszej możliwej okazji, "na wszelki wypadek".

Witam ponownie.

W Biuletynie Informacji Publicznej znalazłem coś takiego (może się przyda)

Okresowe badania techniczne motorowerów - zmiany w ustawie Prawo o ruchu drogowym.

Dzięki, Wodzu.

Również dziękuję wodzu, wszystko jasne.!

NA PEWNO KTOŚ JUŻ MUSIAL BYĆ NA PRZEGLĄDZE !!!

jeśli nie to polecam poczytać treść "nowej" obowiązującej ustawy z 2009r. dot. OBOWIĄZKOWYCH przeglądów technicznych jednośladów...

za tydzień mija mi termin 2 lat od czasu pierwszej rejestracji, od tej pory regularnie co 2 lata trzeba jeździć na przegląd do stacji diagnostycznych...

może ktoś coś powiedzieć jak to wygląda, ile dokładnie kosztuje ?!?!?!?!

ponawiam.

A nie po 3 latach jedzie się na pierwszy przegląd techniczny?

Pierwszy po 3 latach. Każdy kolejny co 2 lata. Co do kosztów to nie wiem, za rok ja będę miał.

Przegląd robi się po 3 latach od pierwszej rejestracji. Kosztuje 51 zł, a wygląda różnie, lecz zazwyczaj nic oprócz świateł i hamulców nie sprawdzają.

Sprawdzają: nr vin, światła, sygnał dźwiękowy, kierunki, światło hamowania i oponki. W Pantheonie 125, miałem dodatkowo sprawdzane hamulce ;)

przepraszam Was, ale jesteście wszyscy w błędzie, przeczytałem bardzo dokładnie treść ustawy i pytałem się typa z drogówki...

skuter musi przejść obowiązkowy przegląd techniczny 3 lata od daty zakupu (dotyczy skuterów kupionych po wprowadzeniu ustawy czyli druga połowa 2009r.) ja akurat kupiłem przed także mam czas 2 lat od pierwszej rejestracji.

polecam przeczytać szczegółowo treść ustawy i dajcie znać jak Wy o tym myślicie. ja jednoznacznie to tak zrozumiałem... zreszta typ z drogówki też tak twierdził chociaż sam przyznał, że to nowość i narazie nie sprawdzają za bardzo tego.

znalazłem na stronie skuterowo.com

"
Według powszechnej interpretacji powyższych przepisów, posiadacze skuterów z “dożywotnim” przeglądem technicznym zostali zobligowani do przeprowadzenia badania technicznego do dnia 22 września 2010 roku oraz wymiany dowodu rejestracyjnego na odpowiadający nowym, aktualnym przepisom. Zapominalscy, którzy tego nie zrobili mogą zostać “nagrodzeni” podczas kontroli drogowej zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego za pokwitowaniem. Oczywiście, powyższa sytuacja tyczy się także osób, które – co prawda – wymieniły dowód rejestracyjny i przeprowadziły przegląd, ale po okresie dwóch lat zapomniały o konieczności wykonania kolejnego przeglądu.
"

dalej niejasne... czyli zakupione skutery przed dniem wprowadzenia ustawy wg. powyższego tekstu powinny przejść przeglad techniczny do 22.09.2010 a właściciele powinni wymienić dówód na nowy... ;/

ktoś coś bardziej konkretnego wie?
dziś postaram się złapać typa z drogówki przy lotnisku i zapytam się jak to wygląda...

jak coś jeszcze znajdę... wrzucę.

sory za post za postem...
tu jest nieco jaśniej:
http://www.bip.powiatgliwicki.finn.pl/index.jsp?bipkod=/013/093

pozdr.

Czyli dobrze mówiłem że po 3 latach,czyli muszę zrobić badania do 12 czerwca.

ja mam jeszcze tydzień

mam nadzieje, że na każdej stacji diagnostycznej robią

z tego co wiem 51zł chociaż piszą na forach bardzo abstrakcyjne ceny: miedzy 60 a 90zł...

Ceny za przegląd zostały ustalone w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 29 września 2004 roku (Dz. U. Nr 223, poz. 2261 z późniejszymi zmianami.)Obowiązuje od 22.09.2009 r. i wynosi 50 zł plus 1 zł opłaty administracyjnej.