obowiązkowy przegląd

Tagi: 

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
    Cash
    Użytkownik

Panowie, pogubiłem się w tym już.

Jeżeli ostatni przegląd miałem w maju zeszłego roku i był to przegląd „bezterminowy”, to oznacza że następny obowiązkowy przegląd muszę zrobić po dwóch latach od tego bezterminowego, czyli w maju 2011?

Czy może obudziłem się za późno i muszę go zrobić „czym prędzej”?

WODZU
    Użytkownik

Witam.
    Nie jestem starym wyjadaczem jak starsi koledzy na tym forum:) ale znalazłem coś takiego:

Od września tamtego roku właściciele motorowerów muszą przeprowadzać okresowe badania techniczne. Należy je wykonać przed upływem 3 lat od dnia pierwszej rejestracji, a kolejne co dwa lata.

Właściciele motorowerów, dla których od dnia pierwszej rejestracji minęło więcej niż 3 lata, mają obowiązek przeprowadzić badania pojazdu do 22 września 2010 roku.

Pozdrawiam

REKLAMA

RZUĆ WYZWANIE MIASTU Z BMW G 310 R

Obudź się z uśmiechem na twarzy bo każdy dzień z BMW G 310 R to szansa na spróbowanie czegoś nowego. Kompletny pakiet ma wszystko, czego potrzebujesz – w tym nowoczesne światło do jazdy dziennej. Dzięki zoptymalizowanemu silnikowi z Ride by Wire i sprzęgłem z funkcją Anti-Hopping pojazdem jeździ się intuicyjnie i zwinnie, niezależnie od tego, czy wybierasz się do pracy, na randkę czy poza miasto. Przekonaj się o zwrotności, łatwości obsługi i sportowym charakterze G 310 R i każdego dnia stawiaj sobie nowe, większe wyzwania.

Cash
    Użytkownik

Czyli wygląda na to, że mam na jakiś czas spokój.

Dzięki za odpowiedź.

Leszek Śledziński
    Keymaster

Skuterowo.com traktowało o tym kiedyś:

http://www.skuterowo.com/masz-skuter-zrob-przeglad/

Cash
    Użytkownik

No i w tym artykule nie ma ani słowa o tych trzech latach od pierwszej rejestracji.

Czyli chyba pojadę na ten przegląd przy pierwszej możliwej okazji, „na wszelki wypadek”.

WODZU
    Użytkownik

Witam ponownie.

W Biuletynie Informacji Publicznej znalazłem coś takiego (może się przyda)

Okresowe badania techniczne motorowerów – zmiany w ustawie Prawo o ruchu drogowym.

Cash
    Użytkownik

Dzięki, Wodzu.

przemco
    Użytkownik

Również dziękuję wodzu, wszystko jasne.!

clsamg63
    Użytkownik

NA PEWNO KTOŚ JUŻ MUSIAL BYĆ NA PRZEGLĄDZE !!!

jeśli nie to polecam poczytać treść „nowej” obowiązującej ustawy z 2009r. dot. OBOWIĄZKOWYCH przeglądów technicznych jednośladów…

za tydzień mija mi termin 2 lat od czasu pierwszej rejestracji, od tej pory regularnie co 2 lata trzeba jeździć na przegląd do stacji diagnostycznych…

może ktoś coś powiedzieć jak to wygląda, ile dokładnie kosztuje ?!?!?!?!

clsamg63
    Użytkownik

ponawiam.

HugoBoss
    Uczestnik

A nie po 3 latach jedzie się na pierwszy przegląd techniczny?

a123659
    Uczestnik

Pierwszy po 3 latach. Każdy kolejny co 2 lata. Co do kosztów to nie wiem, za rok ja będę miał.

Anonim
    Nieaktywny

Przegląd robi się po 3 latach od pierwszej rejestracji. Kosztuje 51 zł, a wygląda różnie, lecz zazwyczaj nic oprócz świateł i hamulców nie sprawdzają.

Pietro
    Użytkownik

Sprawdzają: nr vin, światła, sygnał dźwiękowy, kierunki, światło hamowania i oponki. W Pantheonie 125, miałem dodatkowo sprawdzane hamulce 😉

clsamg63
    Użytkownik

przepraszam Was, ale jesteście wszyscy w błędzie, przeczytałem bardzo dokładnie treść ustawy i pytałem się typa z drogówki…

skuter musi przejść obowiązkowy przegląd techniczny 3 lata od daty zakupu (dotyczy skuterów kupionych po wprowadzeniu ustawy czyli druga połowa 2009r.) ja akurat kupiłem przed także mam czas 2 lat od pierwszej rejestracji.

polecam przeczytać szczegółowo treść ustawy i dajcie znać jak Wy o tym myślicie. ja jednoznacznie to tak zrozumiałem… zreszta typ z drogówki też tak twierdził chociaż sam przyznał, że to nowość i narazie nie sprawdzają za bardzo tego.

clsamg63
    Użytkownik

znalazłem na stronie skuterowo.com

Według powszechnej interpretacji powyższych przepisów, posiadacze skuterów z “dożywotnim” przeglądem technicznym zostali zobligowani do przeprowadzenia badania technicznego do dnia 22 września 2010 roku oraz wymiany dowodu rejestracyjnego na odpowiadający nowym, aktualnym przepisom. Zapominalscy, którzy tego nie zrobili mogą zostać “nagrodzeni” podczas kontroli drogowej zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego za pokwitowaniem. Oczywiście, powyższa sytuacja tyczy się także osób, które – co prawda – wymieniły dowód rejestracyjny i przeprowadziły przegląd, ale po okresie dwóch lat zapomniały o konieczności wykonania kolejnego przeglądu.

dalej niejasne… czyli zakupione skutery przed dniem wprowadzenia ustawy wg. powyższego tekstu powinny przejść przeglad techniczny do 22.09.2010 a właściciele powinni wymienić dówód na nowy… ;/

ktoś coś bardziej konkretnego wie?
    dziś postaram się złapać typa z drogówki przy lotnisku i zapytam się jak to wygląda…

jak coś jeszcze znajdę… wrzucę.

clsamg63
    Użytkownik

sory za post za postem…
    tu jest nieco jaśniej:
    http://www.bip.powiatgliwicki.finn.pl/index.jsp?bipkod=/013/093

pozdr.

HugoBoss
    Uczestnik

Czyli dobrze mówiłem że po 3 latach,czyli muszę zrobić badania do 12 czerwca.

clsamg63
    Użytkownik

ja mam jeszcze tydzień

mam nadzieje, że na każdej stacji diagnostycznej robią

z tego co wiem 51zł chociaż piszą na forach bardzo abstrakcyjne ceny: miedzy 60 a 90zł…

Anonim
    Nieaktywny

Ceny za przegląd zostały ustalone w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 29 września 2004 roku (Dz. U. Nr 223, poz. 2261 z późniejszymi zmianami.)Obowiązuje od 22.09.2009 r. i wynosi 50 zł plus 1 zł opłaty administracyjnej.

clsamg63
    Użytkownik

rozmawiałem z policjantem i urzędnikiem dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy

z racji tego że znaczna większość NIC NIE WIE NA TEN TEMAT podczas kontroli policji przez najbliższy czas nie będzie egzekwowany brak aktualnych badań… z czasem będzie to wprowadzane w życie i odpowiednio egzekwowane.

co do pkt. z ustawy w sprawie wymiany dowodu na nowy w przypadku gdy ktoś ma podbite BEZTERMINOWO…

mit obalony, nie ma takiego obowiązku, diagnosta ma prawo podpisać się i postawić pieczątkę w dowodzie obok tej BEZTERMINOWEJ…
    Policja na tą sprawę patrzy tak, że ew. jeśli trafimy na bardzo upierdliwego znającego treść tej ustawy (chyba rzadkość)) to może nam zabrać obecny dowód i wystawić tzw. dowód tymczasowy na okres 2tyg. z tego co zapamiętałem. Także możemy spokojnie odjechać. Wymiana na nowe dowody tak jak sprecyzowali w ustawie jest z deka głupota i bardzo uciążliwa… bo jest to nie oszukujmy się nie mały koszt za taką usługę… a to tylko wydanie nowego blankietu, nowa naklejka itd. a czas się traci na marne.

podsumowując… chyba dobrze, że to wprowadzili… za dużo jeździ „50tek” po 100km/h i wiecej… na kółkach 12′ i jedno/dwu tłoczkowych hamulcach które ogarniają sprawę na „przeznaczonych” dla skuterów prędkości… wyznaję zasadę: „chcesz zapier…. kup sobie motor i jedź na tor”

w przyszłym tygodniu czeka mnie przegląd także zdam relację
    wydaje mi się, że temat jest w miarę świeży z racji tego, że dużo os nic nie wie na ten temat… i przyznam szczerze, że gdyby nie forum to tez w życiu bym nie pomyślał, że coś może podważyć moją „bezterminową” pieczątkę.

Smok1910
    Użytkownik

A jeśli puki co mam wszystkie blokady itd ale w przyszlosci zamierzam to zmienic i troche podrasowac silnik to czy nie bedzie problemu potem z otrzymaniem pozytywnej opini od diagnosty ???

Pietro
    Użytkownik

Smok1910 napisał:

A jeśli puki co mam wszystkie blokady itd ale w przyszlosci zamierzam to zmienic i troche podrasowac silnik to czy nie bedzie problemu potem z otrzymaniem pozytywnej opini od diagnosty ???

Nie będziesz miał problemu. Diagnosta sprawdza tylko VIN, światła, kierunki, stop, klakson i tyle…u mnie ostatnio nawet na opony nie popatrzył. Mocy silnika i v-max nie sprawdzają 😉

Smok1910
    Użytkownik

Dzięki Pietro nie wiem czy zauważyłeś ale w wiekszosci tematów od ciebie dostaje odpowiedzi 😉

Anonim
    Nieaktywny

Też mnie czeka na dniach badanie tech. i nowe ubezpieczenie. Byłem ostatnio w serwisie stricte skuterowym i usłyszałem tekst od mechanika, że ze sportowym wydechem mogę mieć problemy z „przejściem” badania – powód – podobno głośny.
    Zabrzmiało to trochę absurdalnie – nie słyszałem nigdy, aby poziom dB był testowany na przeglądach. Takie akcje to tylko policja uskutecznia…

madi
    Uczestnik

wow kto to nas odwiedził 😛

wątpię by sprawdzali poziom decybeli

Maniek_smolarek
    Użytkownik

Poziom decybeli nie sprawdzają 🙂
    Lecz znajomy Mi mówił jak był na przeglądzie.
    Akurat w tym samym czasie jakiś chłopaczek był na skuterze i gadali ze Sobą, ten chłopaczek się pochwalił że ma sportowy wydech.
    Diagnosta niestety to usłyszał i skuter nie przeszedł przeglądu 🙂 Ja już nie mam pamiętam czy ze względu emisji spalin czy głośności. No ale nie przeszedł 🙂

A najlepiej pod stację podjechać bez wielkiego dodawania gazu 🙂 Jeśli diagnosta karze wprowadzić skuter gdzieś to nie odpalać tylko wepchać 🙂
    Tak jak napisał Pietro, sprawdzają: VIN, światła, kierunki, stop, klakson i pewnie opony też ale na oko bez szczegółowego mierzenia 🙂 Mi akurat zwrócił uwagę na oponę ale z tyłu miałem akurat slicka 😛 więc nie trudno zauważyć było 😉

Ale spokojnie, można powiedzieć że przegląd skutera to dosłownie „odwalenie roboty” bo musi być… Nie jak w samochodach że sprawdzają dużo rzeczy 🙂

Więc jak Wam koło nie odpadnie przy wjeździe na badanie to przejdziecie 😛

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button