O tym, jak chcieli mnie zrobić w ch**a

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #134083
    Anonim
    Nieaktywny
    • 180
    • 3 133Postów:

    Piszę ten temat aby ostrzec ludzi szukających pracy na wakacje.
    Znalazłem na gumtree ogłoszenie “Rozdawania ulotek za 12zł/h”

    “Obowiązki: – rozdawanie ulotek w wyznaczonych miejscach (śródmieście) -dni i godziny do wybrania (minimum 2 dni w tygodniu po 3 godziny, ale można też 5 dni w tygodniu po 8 godzin. Mozliwe tez weekendy. Oferujemy: – stabilna prace – atrakcyjne wynagrodzenie godzinowe 12zł netto – możliwość nawiązania trwałej współpracy Wymagania: -status ucznia lub studenta do 26 roku życia – dyspozycyjność od zaraz – miła aparycja – doświadczenie w akcjach promocyjnych mile widziane leczn nie wymagane”

    Oczywiście odpowiedziałem, wysłałem CV.
    Godzinę temu przychodzi wiadomość na e-mail:

    “Twoja aplikacja została rozpatrzona pozytywnie 🙂
    Przed spotkaniem, warunkiem koniecznym jest pobranie specjalnego
    formularza z linku poniżej, wypełnienie go i wydrukowanie. Nastepnie prosze stawic sie z nim
    na spotkaniu organizacyjnym 10, 11, 12, 13 lub 14 lipca w Warszawie (adres i godziny podane są w formularzu)

    LINK

    Pozdrawiam”

    Kliknąłem w link, i pojawiła się strona, aby ściągnąć plik muszę wziąć udział w jakimś konkursie.. Okej.. A na końcu “WYŚLIJ SMS o treści OK na numer 60554″.. Na dole: ” Koszt tej usługi to 6,15 zł z VAT za każdy odebrany SMS. Tygodniowo będzie wysyłane 3 takie SMSy”

    Oczywiście nie wysłałem, ale właśnie do mnie do tarło, że chcieli mnie zrobić w ch**a, a ogłoszenie jest oszustwem w celu zarobienia sobie kasy z wysłanych smsów.
    UWAŻAJCIE!!!

    #134088
    Anonim
    Nieaktywny
    • 82
    • 3 102Postów:

    Po pierwsze jakbyś miał przeglądarkę firefoxa z dodatkiem WOT to byś wiedział, że ta witryna ma złą reputację. Po drugie, nie pobiera się nic z linków, którym nie ufasz i ciesz się, że tylko tak się skończyło a nie ściągnąłeś sobie czegoś co by Ci rozwaliło komputer.
    Po trzecie na Gumtree 90% to lipne ogłoszenia i portal do zbierania danych, tzw list mailingowych. Po czwarte, nigdy nikomu nie wysyłaj dokumentów przez formularze kontaktowe zawarte w portalach. NIgdy nie wiesz gdzie trafią i kto je wykorzysta.
    Jesu…czego Was uczą w tej szkole? 🙂

    #134093
    grz
    Użytkownik
    • 16
    • 139Postów:

    niebezpieczne

    #134098
    degename
    Uczestnik
    • 8
    • 988Postów:

    Ulotki za 12 zł netto na godzinę, ha, dobre.

    #134100
    Anonim
    Nieaktywny
    • 27
    • 2 984Postów:

    Po pierwsze nie zarobisz 12 zł netto za rozdawanie ulotek…

    #134103
    WODZU
    Użytkownik
    • 71
    • 1 204Postów:

    Tak narzekasz na naciągaczy a sam podajesz link do jakiegoś pliku i aby go pobrać trzeba wypełnić jakąś ankietę… Bez komentarza.

    #134104
    Anonim
    Nieaktywny
    • 180
    • 3 133Postów:

    Na szczęście posłuchałem się Ojca i w moim CV nie umieściłem literki domu, których jest od A do Z 😉

    #134105
    Anonim
    Nieaktywny
    • 180
    • 3 133Postów:

    WODZU napisał:

    Tak narzekasz na naciągaczy a sam podajesz link do jakiegoś pliku i aby go pobrać trzeba wypełnić jakąś ankietę… Bez komentarza.

    Nie zauważyłeś, że cytowałem otrzymany list, w celu ostrzeżenia innych jak takie gówno wygląda?

    #134108
    WODZU
    Użytkownik
    • 71
    • 1 204Postów:

    I naciągasz innych tym sposobem 🙂

    #134111
    Anonim
    Nieaktywny
    • 180
    • 3 133Postów:

    WODZU napisał:

    I naciągasz innych tym sposobem 🙂

    Naciągam, nie czerpiąc żadnych korzyści? Link, który otrzymałem w e-mailu usunąłem z posta.

    #134113
    Anonim
    Nieaktywny
    • 82
    • 3 102Postów:

    Jak chciałeś w ulotkach robić to trzeba było od razu do mnie uderzyć 🙂

    #134115
    WODZU
    Użytkownik
    • 71
    • 1 204Postów:

    izdebski12 napisał:

    Naciągam, nie czerpiąc żadnych korzyści? Link, który otrzymałem w e-mailu usunąłem z posta.

    Naciągałeś jako duch 🙂 Co do drugiego człona odpowiedzi – wreszcie zajarzyłeś 🙂

    #134119
    Anonim
    Nieaktywny
    • 180
    • 3 133Postów:

    Szukam roboty w stylu rozklejanie plakatów, rozdawanie/roznoszenie ulotek, dostawca pizzy, kurier listów między firmami itd. Tak aby kasa na cylinder, tarczę z przodu, oleje, wahę była. Maxell, a co? Masz jakąś robotę dla mnie? 😀

    3 lata temu zapieprzałem w telepizzy za 6 zł brutto – od rana do wieczora z ciężkim plecakiem ulotek, przez 2 miesiące, efekt? Zarobiłem maksymalnie 300 zł w ciągu miesiąca. Teraz jest inna bajka, gdyż nie muszę nosić plecaka z 10kg ulotkami, gdyż mogę je sobie włożyć pod siedzenie, lub do kufra.

    #134120
    Anonim
    Nieaktywny
    • 82
    • 3 102Postów:

    Może nie samą robotę bo ja w ulotkach nie robię, ale znam kogoś kto może potrzebować takiego kolesia jak Ty 🙂

    #134127
    Anonim
    Nieaktywny
    • 180
    • 3 133Postów:

    maxell napisał:

    Może nie samą robotę bo ja w ulotkach nie robię, ale znam kogoś kto może potrzebować takiego kolesia jak Ty 🙂

    Zapytał byś tego kolesia, czy nie potrzebuje takiego łebka jak ja?

    #134128
    Anonim
    Nieaktywny
    • 82
    • 3 102Postów:

    Zaraz Ci na priv napiszę co i jak.

    #134130
    Anonim
    Nieaktywny
    • 180
    • 3 133Postów:

    maxell napisał:

    Zaraz Ci na priv napiszę co i jak.

    ok, czekam.

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button