Nowy Zipp czy używany markowy? Jest sens w ogóle kupować taki pojazd?

Witam! Jestem tutaj kompletnie nowy, ale mam nadzieję, że dobrze trafiłem, także jeśli chodzi o ludzi, którzy mi opmogą rozwiązać problem :) Otóż mam pytanie, czy bardziej opłaca się kupić nowego Zippa Vapora z 2012 roku (najnowsza generacja), czy jakiś inny model, za podobną cenę, ale uzywany, jak Kymco, Aprilla itp.? Razem z wszelkimi opłatami takimi jak rejestracja, ubezpieczenie itd., nie chciałbym zapłacić więcj niz 4000zł. Proszę o informacje, co sądzicie o skuterach Zipp jak i o całej firmie, jak jest z gwarancją, serwisem pogwarancyjnym itp. Może polecicie mi także jakiś inny model, do poruszania typowo do pracy, czasem także na wycieczki pozamiejskie.

Uprzejmie proszę także o informację, czy jest sens kupować skuter, do jazdy około 15 kilometrów dziennie (poruszanie się pomiędzy uczelnią/pracą a domem), czy powinienem raczej zostać przy raczej paliwożernym samochodzie? Nie jestem pewien w ogóle co do tego, czy te koszty kiedykolwiek się zwrócą, proszę więc o podpowiedź, czy korzystanie ze skutera w ciepłe dni, a przerzucanie się na auto podczas wielkich deszczów, ma rację bytu i jest szansa na zwrot kosztów (jeśli tak to po jakim czasie). Mam nadzieje, że wszyscy rozumieją o co chodzi, będę zaglądał na ten temat, liczę na rzetelne opinie znawców tematu i podzielenie się własnymi opiniami na powyższe tematy ;-)

Z góry dziękuję za informacje i pozdrawiam!
Lukky

Zawsze jest sens kupić coś co mniej pali , zmieści się w każdą lukę i jest tańsze w utrzymaniu tylko teraz co kupisz za te 4000zl .Jeśli kymco to kupisz nowy ,aprilla raczej używkę ja polecił bym kymco ding 50 jest wygodny dla 2 osób ,mało pali i ma przyspieszenie

Ja bym polecił w takiej kasie kymco agility 4T. Kupisz za 4tys. nowe spokojnie ;) Pewnie jeszcze jakiś upust wytargujesz ;) Ewentualnie kymco vitality 2T jeśli wolisz silnik 2T. Ale vitalke to byś musiał poszukać ze starszą datą produkcji bo z 2012 za 4 tys. nie kupisz.

Dziękuję za błyskawiczne odpowiedzi :) W związku z tym, że przedkładam ekonomię ponad osiągi, chcę coś z silnikiem czterowusowym. Chciałbym też dodać, że w tej kwocie 4000 mieściłoby się właściwie wszystko do rozpoczęcia przygody ze skuterami, jak kask, wszelkie opłaty jak rejestracja, ubezpieczenie itd. Nie szukam więc czegoś w cenie 3999, tylko mniej, cena samego skutera jaka mnie interesuje to ok 3200 - 3500 MAX!
A jeśli chodzi o firmę Zipp, jak się na nią zapatrujecie?

EDIT: Na 100% nie będę mieć pasażerów, dlatego można śmiało dawać oferty małych skuterów, byleby miesciły się w normie cenowej i jakościowej.

Przegladnij internet i zobaczysz mase skuterów nawet z dostawa do domu.

Ja mam tego Zipp'ka i jest super :) Jak na małego chiniolka to fajnie się prowadzi "Nawet przy metrowym odstępie przejedziemy, najwyżej złożymy sobie lusterka.." Test Vapora "Skuterowo.com"

Ja ogólnie polecam ;d w sumie wyszedł mnie 3850zł. z rejstracją i ubespieczeniem (no może trochę więcej ale staram się odliczyć drugi kaski i blokadę). Bez alarmu (goły) na wyp. standardowym jest za 3400 więc 3600 z ubezpieczeniem i rejestracją :) Polecam :)

PS: Vapor ma japoński gaźnik :)

http://www.youtu.be/KvphitKqHzY

I z tego co się dowiedziałem, jest on obiektem testu długodystansowego Skuterowo, czyli możemy się spodziewać kolejnego materiału. :)

Witam! Jeżeli tylko możesz kupuj Kymco, na pewno lepszy od zipp'a a jak za jakiś czas zrezygnujesz to sprzedasz za większą kwotę. Jeśli jednak spieszy ci się z kupnem i nie chcesz przekroczyć swojego budżetu to spokojnie kupuj zipp'a. Nie spodziewaj się fajerwerków, ale też nie powinno być większych kłopotów. Sam posiadam zipp i nie narzekam.

A nie myślałeś o motorowerze z biegami? Ja mam Zipp Salmo i sprawuje się doskonale - 11801km bez żadnej awarii nie licząc "kapcia" i żarówek. Większość tych sprzętów z tym silnikiem (poziomy manual 139FMB) jest doskonała. Silnik jest przemyślany, bezawaryjny i wyjątkowo ekonomiczny - może trzeba się "naklikać" biegami ale dzięki nim spala mi w mieście 1,5-1,6 litra a w trasie schodzi poniżej 1,2. Dodatkowo duże koła nie są tak wrażliwe na nasze dziury w drogach. Przy obecnych cenach paliwa na pewno koszt się kiedyś zwróci, nie licząc tak bezcennej rzeczy jak zaoszczędzony czas na dojazdach.

Jeśli chodzi o motorowery, to niestety nie da rady. Chciałbym kupić coś zabójczo prostego w obsłudze, także dla moich konserwatywnych rodziców, wiadomo, nic nie jest wyłącznie dla mnie ;-) Dziękuję za opinie o firmie Zipp, już zbieram resztki pieniędzy i organizuję czas na wypad do salonu po nowego Vapora :)

PS
Vapor... Dla 20-latka pomarańczowo-biało-czarne barwy nie będą trochę "przypałowe"? Czy raczej wybrać tą stonowaną niebieską barwę? ;)

PS2
Czy jest coś, na co trzeba zwrócić uwagę podczas zakupu nowego, salonowego skutera? Czy można spokojnie brać "pierwszy od lewej" i nie patrzeć na różnice bo ich nie będzie? :)

Sprawdź czy dobre papiery Ci wydali, bo zdarzały się przypadki, że sprzedawca mylił dokumenty.

Co do kolorów to te niebieskie malowanie moim zdaniem wygląda najlepiej, ale to zawsze jest kwestia gustu.

jeśli szukasz dużego i wygodnego skuterka w poj.50ccm to proponuje ci nowego zippa quantum R sam nim jeżdze i jestem zadowolony.2 dorosłe osoby spokojnie sie mieszcza.cena w salonie ok 4400zł ale targowac sie mozna do 4000