Nowy wał a wibracje

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #724438
    skuterek22
    Uczestnik
    • 1
    • 10Postów:

    Witam
    Zmieniłem wał w swoim skuterku na nowy ale zastosowałem łożyska bez dedykowanego luzu c3.Wsadziłem łożyska sztywne jednak jak zapewniał sprzedawca w 100% przeznaczone do skuterów.
    Teraz mam okrutne wibracje podczas jazdy. Czy powodem są łożyska za sztywne? czy jest to możliwe? czy powodem jest to, ze nowy wał okazał się krzywy? nie nawalałem młotkiem jakby co.

    #724453
    Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 505Postów:

    każda z tych opcji jest możliwa. Na “zapewnieniach sprzedawcy” to ja bym sie opierał najmniej przy zakupach.

    #724454
    Skuterowicz
    Uczestnik
    • 34
    • 422Postów:

    może się ustatkuje jeszcze. sprawdź też łożyska w ramie mocujące silnik.

    #724457
    Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 505Postów:

    nie “ustatkuje sie” samo

    #724458
    skuterek22
    Uczestnik
    • 1
    • 10Postów:

    Przed wymianą wału nie było takich objawów. W tym skuterze już wszystko poznałem ale opisywana przypadłość stała się dla mnie zagadką. Zależy mi tylko na na potwierdzeniu moich podejrzeń bo szczerze wolałbym aby winne były te łożyska. Nie ma problemu, wymienie je na właściwe ale wkurzę się jeśli okaże się nie to.

    #724491
    skuterek22
    Uczestnik
    • 1
    • 10Postów:

    No więc tak, po wymianie łożysk na NTN z luzem c3 wibracje są mniejsze ale jednak występują.Podczas przyspieszania skutera jest w miarę ok. Problem pojawia się gdy utrzymuje stałą prędkość. Pod stopami da się wyczuć pulsacyjne, zapętlające się wibracje. jestem zniesmaczony ale muszę tak przelatać ten sezon. Jestem ciekaw ile km są w stanie wytrzymać nowe łożyska przy takich cyrkach?

    #724514
    Szumek811
    Uczestnik
    • 19
    • 1 097Postów:

    Pulsacyjne wibracje ? To 2t czy 4T? Gdyby krzywy był wał lub rozjechany na połówkach to silnik pracowałby jak zagęszczarka. Czy na wolnych obrotach też ma wibracje ?

    #724538
    skuterek22
    Uczestnik
    • 1
    • 10Postów:

    Nie, na wolnych obrotach jest ok. Jest to 2t

    #724561
    skuterek22
    Uczestnik
    • 1
    • 10Postów:

    F5
    Więc jakie wnioski na podstawie tego?

    #724593
    skuterek22
    Uczestnik
    • 1
    • 10Postów:

    Jeżeli kogoś to interesuje to po przejechaniu np 20 paru km wibracje są wyraznie mniejsze. Najbardziej wyczuwalne są na zimnym silniku.

    #725625
    skuterek22
    Uczestnik
    • 1
    • 10Postów:

    Witam. Minął miesiąc i widzę, że temat jak się zatrzymał to nie ruszył. Mniejsza z tym. Rozebrałem silnik bo zacząłem wyczuwać luzy na wale od strony wariatora po poruszaniu ręką góra dół. Wizualnie wygląda wszystko ok ale łożyska już trochę grzechoczą.Wał sprawdzony i luz na czopie od strony wariatora ma 3 setki a prawy czop 2. Nie mam jednak komu oddać do wycentrowania.Czy ktoś orientuje się gdzie tutaj w pobliżu Warszawy można liczyć na taką usługę?

    #725626
    skuterek22
    Uczestnik
    • 1
    • 10Postów:

    Tfu pomyłka. Nie chodziło mi o luz tylko o bicie wału!!! sorry

    #725889
    skuterek22
    Uczestnik
    • 1
    • 10Postów:

    Nigdzie w Pl nie można dostać porządnego wału dlatego kupiłem jakiś od stage 6 za 7 stówek z groszem. Liczyłem na coś w okolicach 1500-2000 zł ale nie ma nic. Póki co na tym s6 jest ok ale jak długo się ten stan utrzyma to nie wiadomo. Co do centrowania to odpuściłem. Nikt nic nie wiedział ani na forum ani w realu. W wysyłki bawić się nie chciałem. Mam nadzieje, że zrobię te 4-6 tys przebiegu.

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button