Nowy skuter za 3000 zł.

Siema,
Właśnie wczoraj zdałem AM i czas zacząć myśleć o skuterze. Chcę aby był nowy i z Chińskiej Republiki Ludowej i miał te 2 lata gwarancji niż kupić 10 letniego skatowanego skutera w tej cenie. Ma być duży i wygodny(nawet dla 2 osób) no i nie trzeba było go często naprawiać. Mile widziana też czasem szybsza jazda:) Jestem wysoki ale za to lekki a skuter będzie służył do dojazdów do szkoły(po to zrobiłem AM) i czasem na wycieczkę z kolegami (po to też zrobiłem AM:). Skuter ma być do 3 tyś. złotych. Wyglądać może jakkolwiek byle by był NOWY, duży, wygodny i w miarę szybki:)
Dzięki za pomoc:)

Mh sam siebie wykluczasz :) nowy chiński i żeby często nie naprawić.Nie da się :) zawsze coś będzie maszynami z CRL

Takie rzeczy to tylko w Erze :)

czasem zepsuć się może no ale bez przesady żeby co tydzień coś wymieniać i w końcu zainwestować drugą wartość skutera:)

Polecam TGB 101S nówka ściągniesz blokady i maszynka Ci długo posłuży. Szeroki wybór części firmówki i podróbki sam posiadam od nowości mam nalatane 6k km mam znajomego co nalatał 20k i nic nie robił,tyle w mojego dołożyłem co na olej i benzynę w dwie osoby też da się jechać.

albo router bassa ja mam 3800km i mam go rok skuter jeszcze się toczy po zdjęciu blokad mi leci 75km a jest tylko jedna blokada 1minuta roboty. skuter kosztuje 2tyś .

Do 3000 tgb nowego raczej się nie kupi. Pozostają sensu stricte chińczyki. Jeżeli chcesz duży skuter to pozostaje toros fresco. Jak będziesz mieć odrobinę szczęścia to długo pojeździsz, a jak dużego pecha, to będzie psuć się co chwilę. Jest ryzyko jest zabawa :)

A ja ci polecam Zipp Quantum. Mam go 2 lata i jedyne co robilem to zmiana oleju :).

a moglibyście mi jeszcze wyjaśnić różnice, podać plusy i minusy i w ogóle opisać 2-suw i 4-suw bo wikipedia bardzo "jasno" opisała:)

2T jest mocniejszy ale za to więcej pali ok 3.5l ma lepsze przyspieszenie. 4t spala 2-2.5l ma słabsze przyspieszenie ale bardziej rasowy dźwięk.

mi 2T palił 2,6 litra więc nie przesadzaj... ;)

A lepszym skuterem byłby zipp quantum czy tańszy toros fresco? A może jeszcze niższa półka cenowa i toros f16 czy router bassa? Widziałem jeszcze coś takiego jak router grande rxl. Co o nim sądzicie? Istnieje również możliwość zakupu "skutera z Biedronki" więc który będzie najlepszy? A może jednak jakiś używany w tej cenie? Moglibyście jakiś polecić?

a może w tej cenie znalazłbym zadbanego nexxona? z wyglądu fajny tylko czy byłby wygodny dla wysokiego (185cm)?

Toros f16 i bassa to małe gówienka na których będziesz wyglądał, jak ktoś pięknie ujął, jak na psie. A może Router WS 50?

Tylko tym małym gówienkiem biore ws 50.

michal98 napisał:

Tylko tym małym gówienkiem biore ws 50.

No pewnie, że bierzesz to jest przecież F16!!! Ta sama nazwa co pewne amerykańskie myśliwce ponaddźwiękowe... Przypadek? Nie sądzę! Tylko nie mów mamie, że mkniesz jak wiatr, bo może dać szlaban...

Do Autora - najlepiej jakbyś wziął tego Nexxona, tylko nie wiem jak on wymiarowo się prezentuje. Weź to na czym będzie Ci wygodnie, więc najlepiej się do salonu jednego, drugiego przejechać i się przymierzyć.

Nexxon jest duży, ma dużą kanapę. Nawet ktoś wyższy będzie komfortowo się na nim czuł. Duże koła, wygodna duża kanapa.
O ile stan techniczny i wizualny będzie przyzwoity, to ja bym się nie zastanawiał.

Daj 1000 zł więcej i kup sobie skuter Kymco Agility 50 4T. Marka Kymco produkuje części do znanych nam samochodów i skuterów itd. marki Honda, a więc sprzęt porządny...

Tak się trochę przełamałem i postanowiłem przyjrzeć oferty używane, trafiłem na dosyć ciekawe oferty i tak od ogłoszenia do ogłoszenia i dotarłem do motocykli crossowych 50cc i one były dosyć stare ale wyglądały ładnie i chciałbym się zapytać czy do 3000 warto kupować crossa. Znalazłem jeszcze dosyć nowego w cenie 2500 i proszę was o ocenę:
http://tablica.pl/i/oferta/apollo-orion-rx-50-1900-km-aprilia-sr-rs-runner-gilera-derbi-senda-CID5-ID301dj.html?code=c7aa818b04

Wygląda ładnie i przebieg mały ale jak na Włocha i to nowego cena coś podejrzanie mała.

Taki z niego Włoch jak z Rometa Polak...