nowy skuter - parę pytań

witam,
niedawno stałem się właścicielem nowego skuterka marki motowell retrosa.
nigdy wczesniej nie jeździłem na jednosladzie ,ale powoli się przyzwyczajam. Mam jednak kilka pytań co do samej obsługi:
1) enigmatyczne " jak docierać " zastapie pytaniem : Czy robię to dobrze - jeżdżę "normalnie" a więc nie tak jak piszą w instrukcji max. 30km/h ale czasem nawet 45/50 bo tyle ciągnie retrosa. oczywiście są to prędkości chwilowe ponieważ jeżdżę falowo - raz manetka prawie na opór , a po chwili powolne odpuszczanie . Jeżdze dopiero 3 dzień i zrobiłem ok 30 km . Nie chcę aby się silnik przegrzał - tak można docierać 2T ?
2)Z przedniej tarczy hamulcowej wydobywa sie podczas jazdy metaliczny dźwięk - na sto procent ociera tarcza o klocki lub ten metal który trzyma klocki ... jeździć dalej czy może próbować to regulować ? wg. mnie to klocki ,ale szczelina pomiędzy tarczą a tym uchwytem jest minimalna i boję się żeby tarcza nie uległa zniszczeniu .
3) Od nowości nie chce się zablokować blokada kierownicy - robię tak ,ze przekręcam kiere w lewo , a w stacyjce dociskam i przekręcam w lewo kluczyk ...kiera się niby blokuje ,ale kluczyka nie można wyciągnąć ze stacyjki - jest na to jakiś sposób czy tylko serwis ?

Z góry wielkie dzięki za wszystkie podpowiedzi.

pozdrawiam ,
Olek

Co do punktu 1 dociera każdy po swojemu co do punkt 2 pewnie klocki muszą się ułożyć a punkt 3 zgłoś reklamacje

1. Dobrze docierasz. Dwie podstawowe zasady to zmienne obroty i nie przegrzewanie silnika.
2. Narazie nic nie rób. Wszystko musi się dotrzeć także daj temu troszkę czasu.
3. Skoro kiera się blokuje ale nie możesz wyciągnąć kluczyka to coś ze stacyjką. Zgłoś to.

Co do pkt.3, spróbuj przekręcić kierownicę w prawo i w tej pozycji zablokować i wyjąć kluczyk. Niektóre sqty mają blokadę na dwie strony, a twój może mieć tylko na prawą stronę..bo jakoś nie wierzę żeby Węgrzy taki bubel wypuścili..chociaż zdarza się, ale sprawdzić można ;)

jutro sprawdzę ten myk z kierownica.
Mam jeszcze jedno "ale" skuter czasem nie chce zapalić na starterze - trzeba podczas zapalania dodać trochę gazu ... to normalne , czy kwestia regulacji ?

Jeżeli odpala bez problemu po dodaniu gazu to wszystko ok. Każdy silnik odpala się inaczej - mój na przykład nigdy nie odpali na gazie tylko bez.

wszystko zależy od regulacji gaznika