Nowy skuter nagle zgasł - Romet.

witam.mam problem. dzisiaj kupilem nowy skuter Romet. przy sklepie wszystko dzialalo. zawiozlem go do domu busem. odpalilem,chwile pochodzil,wsiadlem,odjechalem jakies 20m i nagle stracil moc i nie moge go juz odpalic. dodam ze swieci sie kontrolka od oleju. moze ktos ma wieksza wiedze na ten temat niz ja dlatego prosze o pomoc. moge go zawiezc do serwisu ale mam calkiem spory kawalek i to wiąże sie z dodatkowymi kosztami na ktore nies moge sobie pozwolic,a poza tym skuter jest mi potrzebny na dojazdy do pracy.prosze o pomoc.

rafal07711 napisał:

witam.mam problem. dzisiaj kupilem nowy skuter Romet. przy sklepie wszystko dzialalo. zawiozlem go do domu busem. odpalilem,chwile pochodzil,wsiadlem,odjechalem jakies 20m i nagle stracil moc i nie moge go juz odpalic. dodam ze swieci sie kontrolka od oleju. moze ktos ma wieksza wiedze na ten temat niz ja dlatego prosze o pomoc. moge go zawiezc do serwisu ale mam calkiem spory kawalek i to wiąże sie z dodatkowymi kosztami na ktore nies moge sobie pozwolic,a poza tym skuter jest mi potrzebny na dojazdy do pracy.prosze o pomoc.

Jeżeli świeciła się kontrolka oleju to może po prostu go zatarłeś?

Ale jaki Romet? 2T? 4T? Jeśli tego nie wiem to jak mogę pomóc?

Prawdo podobnie go zatarłeś ale tym się nie przejmuj tylko tak Zobacz w karcie gwarancyjnej Warunki Gwarancji I tam powinno być napisane że powinien mieć przegląd zerowy przed sprzedaża i tym powinien zająć się sprzedawca i jeżeli go zatarłeś radze tobie iść do gościa co ci go sprzedał i nie zgadzasz na naprawe tylko wymiana na nowy lub zwrot pieniędzy (Prawo Konsumenta)

jest to T2.
Ale jak zatarłem skoro nawet nim nie jezdzilem..?? przeglądu skuter nie ma bo sprzedawca powiedzial ze musze we w łasnym zakresie zrobić. Mogę poprostu go oddać i żądać zwrotu pieniędzy bądź zamiany na nowy.przebieg tego skutera to 3,8km.Ja nim zrobilem max 20m.!!

Powinieneś odebrać sprzęt po przeglądzie zerowym wykonanym przez sprzedającego.
A żeby zatrzeć silnik wcale nie trzeba jechać nie wiadomo gdzie i jak daleko.
Taki urok tego pier******* Rometa :)
Szczycą się i chwalą na milion sposobów a sprzedają gówno i tyle. Dziwi mnie, że ciągle jeszcze znajdują się ci co to kupują. To chyba najgorsze chińczyki na czele z Zippem dostępne na naszym rynku.
Tłumaczą, że za jakością idzie cena, ok, ale to nie zmienia faktu, że trochę pojeździć powinno - a mówiąc trochę nie mam tu na myśli 20 metrów :)
Kupiłeś niestety najgorszy z możliwych sprzętów :)

https://www.youtube.com/watch?v=8LJknMLWcls hehe:D
=
A oleju wlałeś do zbiorniczka??? Jak nie to pewnie masz na koncie fraga za zabicie swojego rometa:D

nie,nie wlalem oleju. sprzedawca powiedzial ze olej jeszcze jest i benzyny pol zbiorniczka. to mam mu oddac ten skuter czy jak?

Maxell, jednak nie lubi... wielkoseryjnej chińszczyzny. Popatrz, popatrz, wydało się jednak. ;-)