Nowy skuter na starcie zmiana cylindra ?

witam kupilem nowy po lekkim wypadku skuter za okazyjne pieniadze skuter to kingway zibo ma on przejechane 250 km i tu takie pytanie co sie stanie jesli wloze mu cylinder (dotarty) 80 cc i zaczne jeździć od razu na pelnych obrotach? dodam ze skuter nie ma blokady na gazniku a mimo to ma problem rozpedzic sie ponad 45... co jeszcze go moze blokowac ?

używany cylinder w stanie niewiadomym dotarty w innym silniku ?
Założysz i przejedziesz 5000km albo zmienisz go po 3 dniach

co może blokować? wszystko czego używają do blokowania: wydech, moduł, gaźnik, tulejka w wario, impulsy ze sprzęgła..

uzywany dotarty cylinder z mojego poprzedniego skutera nie katowany po dotarciu w tamtym skuterze mechanik powiedzial ze wszystko jest w 100% dobre i nic nie porysowalem wiec chyba jest ok a co do pytania nowy skuter sie dociera 1500 km a sam cylinder w tamtym ja musialem docierac tylko 300km wiec widac roznice jakie jeszcze czesci sie docieraja w nowym silniku? i co moze sie stac jesli przeloze ten cyl i od razu bede jezdzil na pelnej manetce ;)?

pierścienie z gładziami cylindrowymi docierają sie w konkretnym silniku niejako "zapamiętując" wszystkie jego kąty, luzy, odchyłki.
Jeżeli silniki były by wykonane ze 100% dokładnością i precyzją to takie przełożenie ni byłoby niczym strasznym.
Ale że każdy silnik jest ciut inny +inaczej postępujące zużycie - wiec dla części o bardzo precyzyjnymi określonym pasowaniu/luzie - to nie do końca wiadomo jak zadziała i czy sie "przyjmie".
W nowym silniku dociera sie wszystko. Zresztą nie tylko w silniku. Każde współpracujące powierzchnie, koła zębate..itd. Wszystko ma okres dotarcia. Tyle że za kluczowe przyjmuje się dotarcie cylindra

Myślę, że nie powinno się nic stac. Nie pałuj od razu, wyjeździj tak ze dwa zbiorniki paliwa na spokojnie najpierw.

zmienilismy cylinder posmarowalismy hermetykiem jednak skuter nie chce odpalic raz dychnie i to tyle odpalalismy go tez za pomaca wiertarki i dezedorantu to tylko plomien buchnął z gaźnika iskra jest kompresja jest o co moze biegac ? ;) cylinder w stanie idealnym tlok itp tez

zapłon w niewłaściwej chwili ?

tzn ? zawory wraz z tym wiatraczkiem byly ustawiane przez kolege ja sie na tym ustawianiu bardzo nie znam no ale raz juz mi ustawial bo coliberek nie chcial palic wlasnie ten co cylinder byl przekladany i skuter palil z pierwszego