nowy skuter i trudne początki ;D

no więc jestem posiadaczem skutera router metro city no i mam pytanko. czy muszę wymieniać olej w serwisie czy mogę sam by nie stracić gwarancji???? co ile powinienem wymieniać olej????? czy aby nie stracić gwarancji muszę rb jakieś przeglądy w serwisach??? jeżeli tak to gdzie mogę rb lub znaleźć takie serwisy ????

teraz pytanka o dotarcie ;D może mi ktoś wypisać w jakim przedziale kilometrów mogę jeździć z daną prędkością i po ilu kilometrach mogę jeżdzić z 2 osobą i po ilu km mogę zdjąć blokady ;D wiem pytania niektóre banalne ale dopiero zaczynam przygode z jednośladem ;d

W książce gwarancyjnej masz napisane co ile robić przeglądy. Zawieź go tam gdzie go kupiłeś i powinni CI go zabrać na przegląd.

ja kupowałem w tesco więc tam nie zrobią przeglądu i właśnie nic w książce nie pisze ważnego tylko jakieś duperele jaka lapka do czego ;/

to dziwne bo znajomemu podali gdzie ma udac sier na przeglady a poza tym dostal kpl instrukcje obslugi z podanym przebiegiem do wymiany oleju w silniku i napedzie
zostalo wrocic ci do punktu obslugi i klocic sie o cala dokumentacje do skutera oraz gdzie masz serwisowac go z drugiej strony jezeli bedziesz go serwisowal to koszta z 1,5 tys zl urosna do 2,5tys w zaleznosci ile zrobisz kilometrow w tym roku,wiec znajdz jakiegos ok majstra i pilnujcie we dwoch terminow wymiany oleju itp

słuchaj zeby nie stracic gwarancji to musisz wymieniac olej w serisach i przeglady tez w serwisach bo inaczej dupa po gwarancji ja mialem podobnie nie wymienialem oleju w serwisach i po gwaracnji a z dotarciem to jest tak prze pierwsze 400km to jest ok 25km/h od 400 do 800 to jakies 30-35km/h od 800 do 1200 40-45km/h potem zdjecie blokad i mozna jechac 60 xD :D

no coz jak chcesz miec mula to tak zrob
a i odwiedzaj serwis --to skuter za 1,5 wyniesie 2,5 tys i nie stracisz sprzedajac go ani zlotowki :)