Nowy skuter do 4300

Szukam Nowego Skuterka używany nie wchodzi w grę;/ oczekiwałbym szybkości i od czasu do czasu mogę kogoś przewieźć z tyłu

Rozważam :keeway matrix/ry6/ry8 zipp axis 50

może coś jeszcze polecicie

a ile masz zrostu żebyś sie nie cisł bo to ważne i gdzie nim chcesz jezdzić?

180/80kg bede jezdzil po srednich jakosci drogach

Tak na szybko bo musze iść to KEEWAY MATRIX fajny jest albo zipp tops kosztuje ok 2 tyś mam i naprwe jest warty uwagi.

a z tym gdzie chcesz jezdzić to chodziło mi czy do pracy czy w weekendy rekreacyjnie bo jak do roboty to musisi być nie zawodny bo codziennie by musiał śmigać:)

Bierz cos z Kymco.

np? jestem zielony w tych sprawach to bedzie moj 1 skuter bede jezdzil nim do szkoly jak I z kolegami

http://kymco.pl/?page_id=4
Który Ci się podoba. Kymco to solidne sprzęty za rozsądne pieniądze. Można ewentualnie kupić rocznikowo starszy ale nowy, nieużywany sprzęt który jest tańszy niż rocznik 2012.

stac mnie tylko na tego aglity 50 4t za 4000zl a wolalbym cos 2t

Dzwon do MotorLandu i cisnij ich zeby poszukali Agality 2T z 2011r.
Obniza Ci cene. zreszta... pamietaj ze wszedzie trzeba sie targowac... nawet w salonach z nowymi sprzetami. Im zalezy na sprzedaniu a Tobie na kupieniu skutera w dobrej cenie, jesli Ci zejda te 300zl przykladowo to nie straca.
Ale najlepiej sie negocjowac w wiekszych salonach typu MotorLand i to w 4 oczy zeby sprzedawca widzial ze jesli obnizy Ci cene to Ty go kupisz.

kymco to nie "chinczyki"?

Nie, to tajwańczyki, dużo lepsze od chińczyków.

aglity jest duzo lepszy od keeway matrix?

watpie zebym wylapal kymco do 4300 2t I chyba kupie tego keewaya albo zippa

100 razy lepszy. Mam teraz Kymco i ostatnio stwierdzilem ze teraz nudy sa bo w chinczyku zawsze cos bylo do roboty a tu nic :P aaa nie, po roku pekla Mi linka predkosciomierza ale chyba byla od nowosci czyli 4 lata
Dzwon do Motorlandu i sie dogaduj a nie od razu watpisz. Mi handlaz spuscil 600zl jak zaczalem negocjowac :)

a jak nie kymco to co byscie polecili z keewayi zippow I innych podobnych marek?

To juz loteria i tak naprawde jedno i to samo. moze keeway troszke sie wroznia...
Radwan a nie lepiej jest jeszcze pozbierac kasy na Kymco niz sie napalac i kupowac co kolwiek? Pamietaj ze nie kupujesz skutera na miesiac tylko pewnie na 3 lata jak nie dluzej. Sam kupilem najpierw chinczyka bo sie napalilem a potem stwierdzilem ze moglem poczekac i pozbierac kasy.
a czemu nie chcesz 4T?

2t maja wiekszego "kopa"

Nie spodziewaj się super kopa od Keeway czy Zippa :)

Ja zawsze byłem zwolennikiem 4T :)
kiedyś w Swoim chińczyku miałem cylek 72cc plus niby sportowy wariator też chiński :P
Kolega miał Aeroxa z Leovince TT i jakimś lepszym wariatorem ale za to 50cc.
No i mój chińczyk objeżdżał Aeorxa i przy starcie i przy prędkości maksymalnej.
Ja wydałem na przeróbki max 100zł ;) On pewnie z 500zł jak nie więcej ;)
Co mu to dało? Nie wiem...
Ja miałem spalanie do 3L on na poziomie 4-5L.
Oczywiście to opcja jeśli ktoś chce robić przeróbki...
Ale baaaardzo malutko jest osób które zostają przy seryjnym skuterze ;) a jak piszesz że chcesz kopa to wiadomo że będziesz coś kombinował wcześniej czy później :)

Wcześniej pytałeś o Keeway Matrixa;)

Dame Techniczne Keeway Matrix 50 ccm

Długość 1830 mm
Szerokość 690 mm
Wysokość 1145 mm
Rozstaw osi 1270 mm
Masa własna 96 kg
Max. ładowność 165 kg
Rodzaj silnika 1-cylindrowy, 2-suwowy
Chłodzenie powietrzem
Max. moc KM / obr/min
Max. moc (EEC) 3 KM / 6500 obr/min
Max. moment
obrotowy 3.92 Nm / 7000 obr/min
Zapłon CDI
Rozrusznik elektryczny, nożny
Hamulce tarczowy przód
bębnowy tył
Rozmiar opon 120/70 - 12 przód
130/70 - 12 tył
Max. prędkość 44 km/h
Zużycie paliwa < 2,5 L/100km
Zbiornik paliwa 4.8 L
Liczba miejsc 2

Dane Techniczne Kymco Agality 4T 50cc

Wymiary [dł./szer./wys. (mm)]:
1830/690/1130
Waga:
92,5 kg
Przeniesienie napędu:
bezstopniowa [CVT]
Rozrusznik:
elektryczny i nożny
Silnik:
4 suwowy
Pojemność:
49,5 cm3
Moc:
3,6 KM przy 7500 obr/min
Chłodzenie:
powietrze
Moment obrotowy:
3,5 Nm przy 7000 obr/min
Rozmiar opon:
przód – 120/70-12, tył – 130/70-12
Hamulce:
przód – tarcza, tył – bęben

Więc jak sam widzisz Kymco nawet jeśli 4T jest ciut mocniejszy, jedynie F-Act i Ry6 osiągają tą samą moc co Agality.
Plus dla silnika 4T jest taki że on moc ma jak Diesel od niskich obrotów a 2T moc odczujesz przy wyższych obrotach dopiero.

Leszek Ci potwierdzi że Kymco ma dobre silniki, sam dłuższy czas chyba jeździł NewDinkiem 50cc 4T, skuter który waży 110kg więc bardzo dużo jak na klase 50cc, a w teście pisał że silnik jest bardzo żwawy :)