Nowy skuter do 3000 zł

Witam!
Chciałbym kupić swój pierwszy skuter. Rodzice uparli się, żeby to był nowy (gwarancja) i budżet do 3000 zł. Myślałem nad którymś z Rometów - 747 eco, 727, 717. Fajnie byłoby jakby miał silnik 4 suw. Skuter najczęściej będzie używany na odcinkach do 25km (w jedną stronę), w połowie po ładnej drodze, w połowie po dziurach.

Proszę o odpowiedzi z uzasadnieniem (plusy, minusy).

Z góry dziękuję za pomoc! :)

Ja bym mogl Ci polecic swoj na gwarancji:
http://www.skuterowo.com/forums/topic/sprzedam-zipp-steed#post-171867
Generalnie gdyby nie mala wada ktora wynikla to bylbym mega zadowolony,w miare duzy.
Jak bys mieszkal kolo Łodzi to mozesz go obejrzec. Jak nie to chyba bardziej polecilbym jakiegos Zippa, z tego co moj mechanik twierdzi - a zajmuje sie sprzedaza i rometow i zippow - mowi ze gwarancja lepiej dziala u zippa, podobno mniej olewaja ewentualne przyszle problemy. Moze sie myli, niewiem. Ten Zipp ktory chce sprzedac jest praktycznie identyczny z rometem 747eco, te same plastiki. przod troche inny. Generalnie wszystk opodobne, Jak chcesz chinola to napisze jak milion innych osob ktore wczesniej mi doradzaly wybieraj ten ktory Ci sie bardziej podoba bo plusy i minusy w tym przedziale cenowym beda te same co bys nie kupil :)

Nie lubię niczego co przychodzi z Chin ale w tym przypadku bym brał najtańszy chiński badziew za 1000, drugie tyle bym wsadził w kompletny remont i za 2000 masz nowiutki skuter na dotarciu i do tego jeśłi zechcesz to z powiększoną pojemnością.

Zastanawiałem się też za Junakiem 103 albo 104. Jak myślicie - warte uwagi?

Chińskie chińskiemu nierówne. Dwa własne skutery - oba chińskie, jeden klon drugiego ale z jakością wcale nie tak samo. Jak już musi być nowe to tylko chińskie więc bierz jakiegoś Zippa - celuję.

Bartosz Jusz... napisał:

Zastanawiałem się też za Junakiem 103 albo 104. Jak myślicie - warte uwagi?

Jeśli chcesz robić dłuższe trasy nie polecam ci kupować skutera 2t takiego jak junaki 10X ponieważ mają duże spalanie ok 4l.

W takim razie wybiorę 2t, ale zostaje wybór pomiędzy Zipp, Romet, Junak. Zależy mi trochę na ekonomii (mniejszy stopień), moc i awaryjność (większy stopień). Coś doradzicie? :D

Nie kupuj Benzera, bo te skutery mają wszystkie części inne niż pozostałe. W rzaie wymiany czegokolwiek kombinujesz, rzeźbisz i sztukujesz.

Teraz już co raz bardziej skłaniam się do wyboru Romet'a 700 2T. Jak myślicie, będą z nim jakieś większe problemy zaraz po kupnie?