Nowy skuter dla dziewczyny za rozsądną cene?

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #80173 Reply
    Kornela144
    Użytkownik
    • 1

No więc jak napisane w temacie. Zdarzyło się tak że poszłam do szkoły dość daleko od miejsca zamieszkania i potrzebuję jakiegoś środka transportu, a że mam kartę motorowerową to postawiłam na skuter.

Tak się składa że umiem jeździć na skuterku bardzo dobrze, bo mamy już jeden (jakiś chinol z silnikiem od peugota xD), niestety jest on dla mnie za duży i wielkością i wagą przypomina motor 😛

I teraz moje pytanie, jaki skuter będzie dobry dla dość niskiej i drobnej dziewczyny, tak żeby był za cenę którą da się przeżyć?
    Ja mówię że może być skuter używany, a tato do mnie że jak mam nim jeździć to musimy postawić na nowy skuter.

No więc nowy skuter dla małej osoby? Jakieś pomysły moi drodzy skutero – znawcy? 😛

#80174 Reply
    Adachoo15
    Użytkownik
    • 41

Zatem, skoro jesteś niska i drobna , ja proponuję Ci Peugeota Kisbee 😉
    Czterosów, ale mocny jak dwusów. DO tego mały i wygodny 🙂
    Dla dziewczyny w sam raz 😉
    Mój kumpel ma takiego i naprawdę wygląda na nim śmiesznie. Widziałem na nim kilka dziewczyn i było naprawdę okej 😉

Szerokości i zachwyć wszystkich swoją piękną jazdą 😉

REKLAMA

Zontes U1 125: Poczuj wszechstronność i moc

Poznaj nowy Zontes U1 125 z najbogatszym wyposażeniem w klasie. Odkryj moc systemu oświetlenia full LED. Poczuj osiągi silnika 14.6 KM. Doceń niesamowitą wszechstronność. Przyjrzyj się z bliska każdemu detalowi.

#80175 Reply
    Kapuchon
    Użytkownik
    • 18

Dobrze by było gdybyś jednak podała swój budżet. Dla jednego rozsądna cena to 3 tys. a dla innego 7 tys. Możesz podać jeszcze swój wzrost i wagę a będzie nam łatwiej coś znaleźć.

#80180 Reply
    Kornela144
    Użytkownik
    • 1

Cena powiedzmy 3000 zł to tak max…
    Wzrost coś koło 154 cm., wagi nie będę podawać w każdym razie jestem bardzo szczupła. 😛

#80184 Reply
    degename
    Uczestnik
    • 8

Bardzo lekki i mały będzie Romet 707 którego już ciężko znaleźć na allegro, wszystkiek lony Zippa Vapora, Simpli itp, a jak chcesz naprawdę skuterek dla dziewczyny to sama musisz wertować allegro w poszukaniu czegoś dla siebie, najlepiej z silnikiem 4T – cichy i mało pali.

#80187 Reply
    Prezessso
    Użytkownik
    • 23

romeciki, romeciki 😉 717 707 i router city line:)

#80188 Reply
    mxx_rs
    Użytkownik
    • 14

albo jakieś używane retro ?
    Dla mnie nie ma przyjemniejszego widoku niż dziewczyna na fiddle’u albo jakiejś vespie 🙂

#80189 Reply
    Prezessso
    Użytkownik
    • 23

Prezessso napisał:

romeciki, romeciki 😉 717 707 i router city line:)

ps; o najwazniejszym zapomnialem 727 premium 10

#80196 Reply
    Dziadek100
    Użytkownik
    • 31

Szkoda że dysponujesz tylko kwotą 3000 PLN,ja osobiście polecam skuter marki SYM Mio – http://www.motocykl-online.pl/testy/Sym_Mio

#80197 Reply
    a123659
    Uczestnik
    • 35

A ja bym proponował używane piaggio zip 😉 Za te pieniądze można znaleźć bardzo ładną używkę.

#80207 Reply
    Kornela144
    Użytkownik
    • 1

Wiem wiem że świetne używane mogę kupić, ale niestety mój tato uparł się i powiedział że żadnego używanego nie będzie kupował… bo lepiej nowy. Z używanym wyszło by taniej a mnie nie zależy na nówce…

A co do skuterów:
    Skuter Vespa, nie podoba mi się jego wygląd, wolała bym coś na zasadzie ,,atrapy motoru” jak np. zipp pro 50 zawsze uwielbiałam motory, ale że nie dam se rady z taką machiną, to muszę se jakiś mały bajerancki skuterek wynaleźć 😛

#80219 Reply
    degename
    Uczestnik
    • 8
    #80225 Reply
    Anonim
    Nieaktywny
    • 180

jak to ma być twój pierwszy skuter to pewnie zaliczysz glebę. Lepiej zaliczyć te pierwsze gleby na chinolu za 1600 zł (router bassa, toros f16, toros el diablo) z marketu (Real, Tesco, MediaExpert), niż na jakiejś vespie itd.
    Proponował bym Ci lekkiego, drobnego, ekonomicznego, taniego w eksploatacji.. tak tak.. chińczyka – toros f16.
    Przejedziesz takim z 2000 km bez awarii, po 2 tys będzie trzeba wymienić błahostkę typu ssanie za 10 zł, i wyregulować gaźnik. I jedziesz dalej na kolejne 2 – 3 tys. km.

#80227 Reply
    KrzysiekP
    Użytkownik
    • 14

izdebski12 mógłbyś nie doradzać? nie osądzam cie ale jeśli proponujesz skuterki o hamulcach bębnowych na obu kołach to życzę powodzeni przy jeździe takim wynalazkiem.

Kornela144 ja w skrócie odpowiem ci tak jest cała masa skuterków „pod” twoja filigranową osóbkę. najłatwiej i najprościej będzie jak podjedziesz z tatą do jakiegoś salonu, pooglądasz, przymierzysz się i może nawet pozwolą przejechać parę metrów. Wtedy sama zdecydujesz. ja osobiście unikałbym pojazdów które na przednim kole mają hamulec bębnowy. Mówię to dlatego ze nie wyobrażam sobie sytuacji nagłego hamowania kiedy to z prędkości ok 40-45 km/h potrzeba zatrzymać skuter ważący ponad 70kg + waga pasażera. ja sam poruszam się skuterem który wazy ponda 120 kg i taka sytuacja byłaby nie do przyjęcia

#80232 Reply
    mxx_rs
    Użytkownik
    • 14

ja jeżdzę f16 z dwoma bębnami, przejechałem 1600 km i póki co zawsze się zatrzymywałem.
    Kiedyś miałem 126p, który też miał tylko bębny, przez rok przejechałem jakieś 10-15 tkm i też się zatrzymywał.
    Także już bez skrajności w skrajność 🙂

#80238 Reply
    KrzysiekP
    Użytkownik
    • 14

mxx nie porownujmy samochodu do skutera. wielkosc hamulca tez ma spore znaczenie

#80244 Reply
    Anonim
    Nieaktywny
    • 27

Skoro dziewczyna ma budżet pozwalający na pewne udogodnienia, to po co ma się pchać w najbardziej budżetowe modele? Koleżanko weź sobie coś z 12′ kołami, hamulcem tarczowym z przodu. Małe różnic, a cieszą.

#80245 Reply
    mermi
    Uczestnik
    • 1

Skoro dziewczyna jest filigranowa, to jaki jest sens brania skutera z 12-calowymi kołami?

#80247 Reply
    Anonim
    Nieaktywny
    • 27

Komfort i bezpieczeństwo?

#80249 Reply
    mermi
    Uczestnik
    • 1

To twierdzisz, że np Vespy nie są bezpieczne, bo posiadają 10-calowe koła?

#80263 Reply
    Anonim
    Nieaktywny
    • 27

Dziura w drodze nie będzie pytać czy jedziesz na Torosie czy na Vespie. Im większe koła tym lepiej się jeździ po dziurawych polskich drogach. Prawda czy nie?

#80268 Reply
    Im_Jurek
    Użytkownik
    • 4

osobiście mam założona na tł oponę 10” 4.0 – koszt 95 zł, ale za to taka opona w polsce sprawdza się o wiele lepiej od nisko profilowych 12 – dlaczego? – ciężej uszkodzić felgę, o co u nas nie ciężko

I tu muszę przytoczyć opcję zakup małego chinola z tarcza z przodu, wrzucenie największych opon na 10 ” i mamy DRAGA , przynajmniej taki nietypowy skuter jest niemal idealnie wpasowany na Polskę po 1 wysoko profilowe opony po 2 komplet plastików jest za 300 zł, a teraz najlepsze – zostaje nam około 800- 1000 zł na paliwo i naprawy

#80273 Reply
    Anonim
    Nieaktywny
    • 27

Ja bym swojego Tajwańczyka za żadne skarby nie zamienił na budżetowego chińczyka, szkoda, że w grę nie wchodzi wyższa kwota, bo dziewczyna mogłaby się Agility zainteresować.

#80277 Reply
    Dziadek100
    Użytkownik
    • 31

mermi napisał:

To twierdzisz, że np Vespy nie są bezpieczne, bo posiadają 10-calowe koła?

Vespy są bezpieczne bez wątpienia,ale skuter na kołach 10-cio calowych jest mniej komfortowy niż na kołach 12-to calowych.

#80298 Reply
    belebele
    Użytkownik
    • 19

Im_Jurek napisał:

osobiście mam założona na tł oponę 10” 4.0 – koszt 95 zł, ale za to taka opona w polsce sprawdza się o wiele lepiej od nisko profilowych 12 – dlaczego? – ciężej uszkodzić felgę, o co u nas nie ciężko
    I tu muszę przytoczyć opcję zakup małego chinola z tarcza z przodu, wrzucenie największych opon na 10 ” i mamy DRAGA , przynajmniej taki nietypowy skuter jest niemal idealnie wpasowany na Polskę po 1 wysoko profilowe opony po 2 komplet plastików jest za 300 zł, a teraz najlepsze – zostaje nam około 800- 1000 zł na paliwo i naprawy

Mówisz o komplecie oryginalnych plastików?
    I mam jeszcze jedno pytanie… Jaka największa opona wejdzie do f16?

#80303 Reply
    Kapuchon
    Użytkownik
    • 18

KrzysiekP napisał:

ja osobiście unikałbym pojazdów które na przednim kole mają hamulec bębnowy. Mówię to dlatego ze nie wyobrażam sobie sytuacji nagłego hamowania kiedy to z prędkości ok 40-45 km/h potrzeba zatrzymać skuter ważący ponad 70kg + waga pasażera. ja sam poruszam się skuterem który wazy ponda 120 kg i taka sytuacja byłaby nie do przyjęcia

Sam wiesz czym jeżdżę i powiem Ci że po dobrej regulacji ( naciągnięcie linki tak aby hamulec zbierał już od lekkiego dotknięcia klamki ) i nie mam problemu nawet na suchej nawierzchni zblokować tylnego koła a przednie poniżej 20km/h też się blokuje. Powyżej 20km/h nie da rady zblokować ale to może i dobrze. Uwierz mi na słowo że jeśli naprawdę trzeba to i takim wynalazkiem nie ma problemu zahamować. Zresztą spotkamy się kiedyś to jak będziesz chciał spróbować to Ci dam. Nie mówię że bęben jest tak samo dobry jak tarcza bo wiadomo że tarcza jest skuteczniejsza ale z bębnami też da się jeździć. Poprostu trzeba myśleć za innych i spodziewać się hamowania w każdej chwili ale to tyczy się wszystkich a nie będzie problemu.

#80331 Reply
    Kornela144
    Użytkownik
    • 1

izdebski12 napisał:

jak to ma być twój pierwszy skuter to pewnie zaliczysz glebę. Lepiej zaliczyć te pierwsze gleby na chinolu za 1600 zł (router bassa, toros f16, toros el diablo) z marketu (Real, Tesco, MediaExpert), niż na jakiejś vespie itd.
    Proponował bym Ci lekkiego, drobnego, ekonomicznego, taniego w eksploatacji.. tak tak.. chińczyka – toros f16.
    Przejedziesz takim z 2000 km bez awarii, po 2 tys będzie trzeba wymienić błahostkę typu ssanie za 10 zł, i wyregulować gaźnik. I jedziesz dalej na kolejne 2 – 3 tys. km.

Na pewno nie zaliczę gleby, ponieważ jeździłam na przeróżnych skuterach. Nawet na mojego ojca skuterze jeździłam i gleby jeszcze nie było 😛 A jak bym chińczyka wzięła, to i tak prawdopodobnie by mój tato na markowy silnik zamienił.

Co do tego motoroweru:
    http://moto.allegro.pl/motorower-romet-ogar-racing-okazja-i2621886659.html
    Świetny jest, z wyglądu i wagowo też myślę że bym dała radę.
    Ale jak z kierowaniem, tak samo jak na skuterze się kieruje? czy może jakieś trudniejsze kierowanie, bo z motorowerami nie mam doświadczenia, więc proszę mi objaśnić 🙂
    Z góry dziękuje!

#80343 Reply
    mxx_rs
    Użytkownik
    • 14

Na motorowerze trochę inaczej się siedzi to 1, 2 nie ma schowka pod siedzeniem, 3 i to jest właściwie największa różnica – w motorowerze masz ręczną skrzynię biegów czyli dochodzi zmiana biegów.

Do mądralińskich: nie piszcie, że skuter to też motorower – wiem to 🙂

#80344 Reply
    degename
    Uczestnik
    • 8

Wyżej położony środek ciężkości – mniej ścinasz zakręty i uważasz na mokrym i piasku – tu są cienkie opony które z charakterem Ogara nie mają nic wspólnego. Ale możesz dokupić Zawsze markowe, szersze opony – ważne aby w pierwszej kolejności zmienić przód. I szukaj wersji z czerwonym silnikiem jak jeszcze znajdziesz, lepiej wygląda 😉

#80355 Reply
    Kornela144
    Użytkownik
    • 1

Ręczna skrzynia biegów to chyba najgorszy problem, jak dla mnie.
    Skuterkiem to sobie spokojnie jedziesz, a tu weź jeszcze biegi zmieniaj…
    Za to co mi się podoba to zacny sportowy wygląd pojazdu, czyli coś co ja uwielbiam, a i podoba mi się taki styl siedzenia i z nogami na podpórkach zamiast na ,,podłodze skutera”.
    A schowku i tak nie potrzebuję, bo mamy specjalny pokój w którym można sobie zostawić takie rzeczy jak kask, kurtka / skóra, a nawet klucze od samochodu / motoru. 😛

Wyświetla 1 wpisów z $
Odpowiedz na: Nowy skuter dla dziewczyny za rozsądną cene?
Twoje informacje:

Back to top button