nowy silnik z gaznikiem

Witam, znajomy zabral ostatni czasy moj skuter i dal go do mechanika poniewaz stary tlok juz nie byl w dobrym stanie, podjelismy decyzje o zmianie cylindra tloka pierscieni i gaznika. Skuter wrocil do mnie wczoraj i martwie sie poniewaz nie ma on w ogole mocy i gdy dojdzie do 4k obrotow dalej nie idzie..pod najmniejsza gorke nie ma mowy by podjechac.. czy jest to normalna faza przy docieraniu czy jest cos nie tak? pozdrawiam

Nie to nie jest normalne, pewnie żle zrobiony remont.

czym moze byc to spowodowane? warsztat w ktorym bylo to robione jest okolo 100 km ode mnie wiec nie zamierzam oddawac go spowrotem..

Jaki gażnik założyłeś ma on w środku membranke

niestety nie wiem co to jest za gaznik, membranki nie ma.. filtr paliwa zostal rowniez wymieniony.. jesli ma to jakies znaczenie i jest o wiele wiekszy, niz ten stary

Ja też podobną sytuacje miałem tyle że jestem pewien że albo to gażnik albo żle pierscienie pozakładał.

nei wiem czy to normalne i jakkolwiek pomoze w diagnozie usterki: w silniku dzwoni tloczek, ale to chyba powod nowosci

mareczek232 napisał:

Witam, znajomy zabral ostatni czasy moj skuter i dal go do mechanika poniewaz stary tlok juz nie byl w dobrym stanie, podjelismy decyzje o zmianie cylindra tloka pierscieni i gaznika. Skuter wrocil do mnie wczoraj i martwie sie poniewaz nie ma on w ogole mocy i gdy dojdzie do 4k obrotow dalej nie idzie..pod najmniejsza gorke nie ma mowy by podjechac.. czy jest to normalna faza przy docieraniu czy jest cos nie tak? pozdrawiam

A nie grzebane było w wariatorze? Może są za ciężkie rolki?
Ew. sprawdź czy jak motor stoi na nóżkach to czy wkręca się wyżej? Masz obrotomierz w skuterze jak rozumiem?

niestety nie mam takich informacji czy bylo czy nie, ale rolki nie byly wymieniane. obrotomierz jest i powyzej 5k skuter wydaje dzwiek dzwiek 'buuuu' i jak by chcial gasnac.. moze powietrze lewe sie dostaje?

Za bogata mieszanka.

co to znaczy? czy jest mozliwosc aby usunac usterke samemu czy lepiej powierzyc to mechanikowi?

@up

Wystarczy dobrze wyregulować gaźnik.

tu jest wszystko
http://www.skuterowo.com/gaznik-jak-optymalnie-wyregulowac/