Nowy silnik i pierwsze problemy

Witam mam pewne pytanie otóż miesiąc temu kupiłem nowy silnik z nowymi częściami praktycznie nowy motor, silnik jest na dotarciu nie daje mu popalić i nie Przekraczam średnich obrotów jednak problem jest taki że od jakiegoś czasu słychać w środku silnika takie dziwne metaliczne dźwięki ciężko mi dokładnie określić i pytanie jest takie czy te dźwięki są normalne podczas docierania czy coś jest nie tak boję się że nowy silnik a już trzeba jechać do specjalisty.

niestety nie napisałeś nawet co to za silnik i co to są “dziwne metaliczne dźwięki”

Wykręć świecę i sprawdź czy tłok swobodnie pracuje w cylindrze, warto by było sprawdzić odległość między tłokiem a najniższym punktem w głowicy np. drutem ołowianym lub cynowym. Może być tłok za luźny w cylindrze i też może wydawać dźwięk stuku-dzwonienia. Może masz zbyt duży luz na którymś łożysku, np. na wale lub główce korbowodu lub stopie korbowodu. na wszystko są sposoby, poszukaj na YT bo tu wypracowanie można napisać na ten temat i tak może być co innego przyczyną.