Nowy silnik do junaka 901 sport

Witam ostatnio silnik w motorze mi się popsuł a jego naprawa okazała się nieopłacalna więc postanowiłem kupić nowy gotowy silnik. Planowałem kupić coś w stylu tego: https://allegro.pl/oferta/silnik-125cm3-zamiana-z-50-139-147-fmb-ogar-900-4t-8219788938 lecz po opiniach stwierdziłem, że to nie ma za bardzo sensu. Czy jest jakiś dobry silnik tak do max 1500 zł jaki by miał sens do tego motora? Dziękuje i pozdrawiam :smiley:

szukaj silnika “lifan” - to podobno jeden z lepszych jakościowo chińczyków

Właśnie starałem się szukać, ale jedynie gdzie te silniki pokazywały mi się w całości na sprzedaż to aliexpress lub jakieś strony USA

witaj…nie wiem czy aktualne jeszcze ale zakupiłem prawie dwa lata wstecz silnik lifam 120 bo ze względu na swoją wage ciężko by 50 znowu reanimować i przerabiac na 110 tym bardziej, że przeróbki kończyły się ukręceniem sprzęgła na wale dwukrotnie…a wracając do silnika lifan to bardzo dobre silniczki montowane są w motorkach mrf crosowych…wpisujesz mrf i wyskakuje Ci oferta ich silników…mają jedynie zmieniony układ biegów i też trzeba patrzeć jaki jest czy z rozrusznikiem czy bez i zapalany tylko od kopki… już nie pamiętam czy zmieniałem stator czy nie ale wszystko pasuje…jedyne co dokupiłem gażnik bo ten co miałem z 50 to nie wyrabiał… teraz śmiga aż miło…spalanie w normie ok 2 litrów…przy normalnej i oszczędnej jeżdzie…i dodam jeszcze, że on posiada tylko 4 biegi…zakup za ok 1000 zeta…pozdrawiam