nowy silnik 125 154FMI (ciecz) nie odpala

Witam otóż posiadam taki problem. Zdecydowałem się na wymianę mojego starego silnika 50cc na nowy silnik 125 od moretti po przykręceniu silnika do ramy byłem w stanie go odpalić i przejechać się. W drugi dzień po zamontowaniu przednich hamulców motocykl nie odpala ewentualnie czasami odpali się na 0,5s . Próbowałem go również odpalić na popych i było słychać jak by chciał odpalić ale coś go blokowało. Potem sprawdziłem świecę czy daje iskrę. Dawała i do tego była zalana czyli paliwo dochodzi do silnika. Na koniec próbowałem kręcić zaworami przy gaźniku też to nic nie dało. Już nwm co mogę jeszcze zrobić i proszę o pomoc

Spróbuj wyregulowac rozrząd

Witam mam u siebie taki sam problem nie chce odpalić . wczoraj zmieniałem gaźnik i po dłuższym kopaniu odpalił po chodził trochę i nawet przejechałem się nim . zgasiłem i znów odpalił . a jak całkiem ostygł to już lipa nie pali i nawet jak jest załączone pseudo ssanie . a silnik jest nowy

może trzeba wszystko wyregulować. silnik nowy, gaźnik nowy. Trzeba to zgrać

Te silniki składane są z gównolitu, często cylindry nie trzymają wymiaru itd. Mimo, że to nowy silnik do sprawdzenia kompresja i rozrząd. Trzeba ustawić luzy zaworowe. Te silniki są składane bez żadnych regulacji. Lepiej było kupić używany silnik od markowego skutera a nie ten chiński shit