Nowy Romet K125 czyli porady co, gdzie i jak.

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Motocykle 125 Nowy Romet K125 czyli porady co, gdzie i jak.

Ten temat zawiera 11 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Deep_Nothingness Deep_Nothingness 5 lata, 2 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 12 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
  • #191715 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Deep_Nothingness
    Deep_Nothingness
    Użytkownik

Witam wszystkich forumowiczów.

Za parę dni stanę się (mam nadzieję) szczęśliwym posiadaczem Rometa K125. Mimo, że jest na rynku sporo świeższych pojazdów w podobnych cenach, to stwierdziłem, że lepiej iść w coś sprawdzonego przez innych. I tutaj moja prośba. Będę wdzięczny, za każdą przydatną opinię czy też poradę dotyczącą napraw i eksploatacji tego pojazdu.

Z góry dziękuję za wszelkie wpisy.

Było, ale się zmyło:
    Zipp Quantum RS
    Toros F16
    Keeway Hurricane
    Obecnie lata:
    Romet K125
    #191718 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe paci
    paci
    Moderator

one się nie psują,ich slabym punktem jest napęd ch…wej jakości.

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.
    #191733 Odpowiedź
    Deep_Nothingness
    Użytkownik

Z tego, co do tej pory się dowiedziałem, to ich głównymi mankamentami są wibrację na większych obrotach, kiepski łańcuch oraz tragiczne opony montowane w serii. Jeszcze można spotkać się z grzechotką w tłumiku, kiedy katalizator się sypnie, ale ten raczej szybko usunę.

Było, ale się zmyło:
    Zipp Quantum RS
    Toros F16
    Keeway Hurricane
    Obecnie lata:
    Romet K125
    #191735 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe paci
    paci
    Moderator

Wiesz wibracje będą jak w każdym bez wałka wyrównoważającego jak w każdym singlu czy stojącym czy leżącym taki urok,pamiętasz etz aż się cała trzęsła:)

#191739 Odpowiedź
    Deep_Nothingness
    Użytkownik

MZ to klasyk, moje marzenie za dzieciaka. Bulgot tego dwu suwa do dziś powoduję uśmiech na mojej twarzy.
    Co do naszego chińczyka, to liznąłem tematu wałka wyrównoważającego i wiem co i jak. Niestety ten gadżet posiada zaledwie parę modeli nowszych chinek np Junak 121 i 123. Jednak poza tym, są to takie same chinki jak Romet tyle, że o kafla droższe. Z resztą, co mi z tego, że silnik nie będzie latał na boki, skoro obydwa mają niewygodną (dla mnie) kanapę i po parunastu km będę chodził okrakiem jak raczek. Słyszałem, że w przypadku modeli K i pochodnych gumowe podkładki śrub oraz usunięcie recyrkulatora spalin, który poddusza silnik częściowo niweluję wibrację.

Było, ale się zmyło:
    Zipp Quantum RS
    Toros F16
    Keeway Hurricane
    Obecnie lata:
    Romet K125

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW. Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride
    #191750 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe paci
    paci
    Moderator

Jak kupisz romka to podrzuć filmik nówki sztuki,nie zapomnij zdjąć foli z kolanka przed odpaleniem:)

#191795 Odpowiedź
    Deep_Nothingness
    Użytkownik

Motorek już kupiony, choć naciesze się nim dopiero jutro. Kupiłem go dość późno i nie było czasu na załatwienie spraw z rejestracją i ubezpieczeniem. Jutro z samego rana wyruszam z papierami a w czwartek (jutro mam popołudniówkę) pochwale się zdjęciami.

Było, ale się zmyło:
    Zipp Quantum RS
    Toros F16
    Keeway Hurricane
    Obecnie lata:
    Romet K125
    #191805 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Berg
    Berg
    Użytkownik

Gratulacje! Zawsze mi się K125 podobał – taki klasyczny wygląd motocykla 🙂 . Oby służył dłuuugo.

Kymco Downtown 125i
    #191862 Odpowiedź
    Deep_Nothingness
    Użytkownik

Dziękować. Dokładnie tak, klasyczny. To mi się w nim najbardziej podoba. Nie udaję żadnego czoperka czy ścigacza.

Dzisiaj była pierwsza jazda. Ciesze się jak małe dziecko. Mimo, że od pięciu lat nie ruszałem biegówek, to jazda poszła zaskakująco dobrze. Jeszcze tylko przyzwyczaję się do sprzęgła i śmigana. Biegi wchodzą jak malina, a różnica w pojemności w stosunku do piździka jest ogromna. Z resztą biegówki zawsze miały inny moment obrotowy.
    Dzisiaj go poskręcam i posprawdzam a jutro obiecane fotki.

Było, ale się zmyło:
    Zipp Quantum RS
    Toros F16
    Keeway Hurricane
    Obecnie lata:
    Romet K125
    #191964 Odpowiedź
    Deep_Nothingness
    Użytkownik

A oto moja maszyna:

hosting

hosting

hosting

hosting

hosting

Z góry przepraszam za zwłokę, ale miałem zajęty cały dzień i dopiero teraz mam wolną chwilę. Co ciekawe dopiero po kupnie zorientowałem się, że mój model ma seryjnie montowane inne opony aniżeli zwykle. Wyglądają na bardziej szosowe, a przednia jest szersza. Poza tym, to mam nieco inne nalepki (część już zdjęta) i ciemniejszy kolor lakieru. Teraz dobrze dotrzeć i usunąć EGR.

Było, ale się zmyło:
    Zipp Quantum RS
    Toros F16
    Keeway Hurricane
    Obecnie lata:
    Romet K125
Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 12 łącznie)
Odpowiedz do: Nowy Romet K125 czyli porady co, gdzie i jak.
Informacje o Tobie: