Nowy olej silnikowy - problem

Witam, mówiąc sprzedawcy na orlenie o oleju do 4T 10w40 polecił Mi coś takiego
http://www.autosklep-car-man.pl/_var/gfx/2f1ac939bbe85133767dec075d6a39a3.jpg
wylałem stary olej, wlałem nowy, skuter kręci ale ciężko odpala. Odpalił na trochę, lekko dodawałem gazu, z czasem słabła moc i zgasł. Teraz kręci ale nie odpala. W czym może tkwić problem?

Rozrusznik się kręci normalnie? Iskra na świecy jest? Paliwo dochodzi do silnika? Jakie jest ciśnienie w silniku? Takie rzeczy się sprawdza, jeśli chcesz dojść, czemu nie odpala.

Rozrusznik kręci, iskra jest, świeca sucha, paliwo dochodzi do silnika. Jak pisałem po zalaniu nowego oleju, skuter odpalił i stopniowo stracił moc. W pierwszym poście podałem również adres do obrazka z olejem, taki Mi polecił pracownik orlena do 4T, czy jest ok?

spuść ten olej i wlej inny, jak się stało po zmianie oleju no to chyba wiadomo że skuterkowi on nie pasuje, motor/ skuter to nie kupa części, o n ma też małą dusze i na byle czym nie jeździ

a po drugie nie słuchaj co ci gadają w sklepach, bo mi na orlenie gościu polecał olej to dwusuwa, choć mu mówiłem że mam czterosuwy silnik w skuterze ;d

jak zmienisz olej robisz rundkę (1/2 km) jeśli skuter dobrze pracuje to zostawiasz a jeśli coś nie tak no to jedziesz po inny olej ja np. tak robię

w życie nie dojdziesz z nim jak nie spróbujesz zobaczyć na innym oleju :)

Oczywiście spróbuje na oleju który będzie posiadał już napis 4T np. Motul Expert Scooter :) Dziwne że tylko nie odpala, raz odpalił na trochę i z tłumika wyleciał biały dymek.

a za mało nie nalałeś?

żebyś tera za dobrego nie kupił ;d

Wlałem tyle ile wchodzi ponad 700 ml, buteleczkę miałem litrową :)

rozekrr napisał:

Rozrusznik kręci, iskra jest, świeca sucha, paliwo dochodzi do silnika. Jak pisałem po zalaniu nowego oleju, skuter odpalił i stopniowo stracił moc. W pierwszym poście podałem również adres do obrazka z olejem, taki Mi polecił pracownik orlena do 4T, czy jest ok?

Ten olej jest olejem samochodowym. Ostatecznie może być, ale przyczyną twoich problemów z pewnością nie jest olej.
Piszesz, że paliwo dochodzi, a jednocześnie zaprzeczasz mówiąc że świeca jest sucha. Skoro paliwo dochodzi, a skuter nie odpala, świeca powinna być mokra a silnik zalany. Na 100% nie dochodzi paliwo.

Skuter odpala na parę sekund gdy zatkam wlot od filtra powietrza, jednak pokręcę manetką i słabnie, w rezultacie gaśnie. Także dobrze jest że świeca jest sucha, pompka paliwowa działa, przed zalaniem nowego oleju skuter pracował normalnie.

To zrób tak kilka razy i zobacz jaka jest świeca.

Jakie jest ciśnienie w cylindrze? Kompresja nie jest za niska?

Sam nie potrafię tego sprawdzić agentmb...

Kolego rozekrr, przeczyść gaźnik, bo paliwo nie dochodzi skoro po ciągłym kręceniu świeca jest sucha.

Jedna osoba mówi to, druga to i weź się połap :)
Pietro, świeca dziś była lekko czarna po kręceniu.

rozekrr napisał:

Jedna osoba mówi to, druga to i weź się połap :)
Pietro, świeca dziś była lekko czarna po kręceniu.

Bo może być to i to..Trudno zdiagnozować na odległość, a ty nie naprawisz skutera przed klawiaturą kompa. Czarna świeca świadczyć może o złej regulacji gaźnika, z drugiej strony również może być czarna z takiego powodu że, co chwilę uruchamiałeś silnik który trochę palił i nie osiągał normalnej temperatury. Zacznij od próby na innej świecy, potem sprawdzeniu dysz, na koniec sprawdź ciśnienie sprężania.

Czasami też skuter nie chce odpalić na zimnym silniku jak tak stoi, wtedy muszę ogrzać trochę gaźnik suszarką i coś łapie, ale nie odpala w ogóle, wszystko po wymianie tego nieszczęsnego oleju...

Przed chwilą zlałem ten badziewny nowy olej. Był zalany wczoraj, a dziś przy spuszczaniu jest już czarny, to normalne? Dodatkowo skuter odpalił na jakieś 10 sekund, popyrkał manetka na full, a ten lekko pyrkał, z tłumika wychodziły pyrkające białe dymki, wcześniej tak nie było.

Od wczoraj, bez jeżdżenia nie powinien być czarny.