Nowy nabytek prosto z Chin.

Na początek witam wszystkich serdecznie.
Kilka dni temu zakupiłem od pierwszego właściciela skuter QINGQI QMQT-6 o wdzięcznej nazwie handlowej SUPERBIKE M-PED 50 z przebiegiem ok 5000.
Podczas pierwszej jazdy udało mi się go rozpędzić do 55kmh. Trochę się pobawiłem narzędziami i wykręciłem złotą śrubkę z gaźnika, przeciąłem pętle "niebieski kabelek" na CDI. Zwężki w filtrze powietrza nie było, tulejki na wariatorze też nie. V-max nadal 55kmh. Absolutnie żadnych zmian. Czytałem wiele wypowiedzi, że po zdjęciu tych blokad skuter zyskuje na mocy, a u mnie bez zmian.
Wymieniłem dzisiaj olej i świecę zapłonową. Dopatrzyłem się jeszcze jednej blokady (dekielek z tyłu wariatora) oczywiście usunąłem :)
Po złożeniu wszystkiego do kupy mam wysokie wolne obroty. Regulacja nie pomaga :(
V-max jeszcze nie testowałem.

Po przejechaniu kilku km. obroty się ustabilizowały. V-max sprawdzony, trochę ponad 70km/h (licznikowe).
Wydaje mi się że to dość dobry wynik, zwłaszcza ze nie jestem nastolatkiem wagi piórkowej. Skuter traktuje jako środek transportu do pracy a domowa waga prawie zamyka skale :)