NOWY motorower do 5500 zł

W sierpniu mam zamiar kupić NOWY motorower do ok. 5500zł. Wybieram spośród pięciu motorowerów:
- Keeway TX50
- Leone RK50S
- Romet Zetka 50
- Romet RR50
- Junak 901 SPORT
Proszę nie pisać, że w tej cenie mogę mieć używaną Aprilię czy Yamahę. Podkreślam, że zależy mi na nowym, nieużywanym pojeździe. Proszę o podzielenie się ze mną waszymi opiniami o tych motorowerach. Byłem dzisiaj w kilku sklepach i do gustu najbardziej przypadł mi Leone. Jest śliczny, a osiągi ma identyczne jak reszta, tyle że jest to "chińczyk". Motoroweru będę używał przeważnie do dojazdów do szkoły i do kilkukilometrowych wycieczek. Proszę o pomoc ponieważ będzie to mój pierwszy motorower. Jestem "nieogarnięty". Pozdro dla użytkowników jednośladów :)

do 5500? Chłopie, Kymco nexxon- motorower 4T to już nie żaden chińczyk a kosztuje niecałe 5 lub troche więcej niż 4 tysiące ;D

Michał napisał:

do 5500? Chłopie, Kymco nexxon- motorower 4T to już nie żaden chińczyk a kosztuje niecałe 5 lub troche więcej niż 4 tysiące ;D

Zapomniałem dodać, że zależy mi na motorowerze o wyglądzie ścigacza :D

aa no to rozumiem ;D hmm no czegoś markowego w tej cenie nie znajdziesz. A może podjechałbyś do jakiegoś salony gilery czy yamahy i mogą mieć używane sprawdzone z gwarancją ;P

Pięć i pół tysiąca na motorower, to tak jak ponad sto tysięcy na samochód! :)
Pozazdrościć gestu finansowego na... pierdzikółko. :D

P.S. Poczekaj może chwileczkę, zaraz... *benekpe* coś ci sensownego doradzi za taki konkretny szmalec. :D

Metros napisał:

Pięć i pół tysiąca na motorower, to tak jak ponad sto tysięcy na samochód! :)
Pozazdrościć gestu finansowego na... pierdzikółko. :D
P.S. Poczekaj może chwileczkę, zaraz... *benekpe* coś ci sensownego doradzi za taki konkretny szmalec. :D

Mogę tylko podziękować rodzicom :p

andruut9797 napisał:

Mogę tylko podziękować rodzicom :p

I za ten wpis już Cię... polubiłem. To było takie... szczere. :D

Jak chcesz podziękować rodzicom to przynajmniej poszanuj ich pieniądze i nie kupuj chińskiego padła.
A jeśli jak tak bardzo chcesz to bierz to co ci się najbardziej podoba, bo silnikowo to to samo. Ewentualnie jeszcze zipp pro 50, jest dość ładny, jak na chińskie 50.

Nowy Kymco K-Pipe tyle kosztuje - z końcem tego miesiąca będzie dostępny już w salonach.

http://otomoto.pl/kymco-inny-k-pipe-50-nowosc-2013-wrobud-M3524283.html

Jak widać Kymco wzorowało się na Kawie :-)

Dziwię się autorowi wątku, że wywala taką kasę w atrapę czegoś co imituje ścigacza.
Ja bym zainwestował w uprawnienia kat A i wtedy bym kupił np. jakąś Hondę CBR.

benekpe napisał:

Ja bym zainwestował w uprawnienia kat A i wtedy bym kupił np. jakąś Hondę CBR.

Za tą kasę to tylko CBR R, która jest tak strasznie malutka że to jakaś paranoja. Mniejsza i węższa od tzr czy zippa pro50. Nawet ma węższe koła. Wygląda dosłownie jak rower. Mimo dobrego przyspieszenia i prędkości max to mi się to moto nie podoba.
Chyba, że ma się max 170cm wzrostu, bo jak ktoś jest wyższy to wygląda jak na motorynce.

Dokładnie.
Za tą kase nie idź w 50ccm bo to bez sensu...
Ile masz lat? Skoro rodzice nie narzekają na kase, to może tak a1 i jakieś fajne jeździdło? Bez porównania do żadnej 50... Ew nawet 125/50. Cbr 125? Yzf 125? Nsr 125? Ja jednak polecił bym a1 :)
Wtedy masz jeszcze rs 125, tzr 125 i dużo więcej. To wszystko w 2t, więc w utrzymaniu będzie drożej...
Ale nawet 125 w 4t będzie dużo lepszym wyjściem. Masz dużo takich motorków... Chociażby to kymco w większej pojemności ;]

belebele napisał:

Dokładnie.
Za tą kase nie idź w 50ccm bo to bez sensu...
Ile masz lat? Skoro rodzice nie narzekają na kase, to może tak a1 i jakieś fajne jeździdło? Bez porównania do żadnej 50... Ew nawet 125/50. Cbr 125? Yzf 125? Nsr 125? Ja jednak polecił bym a1 :)
Wtedy masz jeszcze rs 125, tzr 125 i dużo więcej. To wszystko w 2t, więc w utrzymaniu będzie drożej...
Ale nawet 125 w 4t będzie dużo lepszym wyjściem. Masz dużo takich motorków... Chociażby to kymco w większej pojemności ;]

Mam 15 lat, także teraz muszę się zadowolić kategorią AM. Nie zależy mi na demonie prędkości tylko na ładnym i w miarę solidnym wozidełku, tym bardziej że za trzy lata będę miał samochód.

No to tylko Kymco K-pipe.... Stosunek jakości do ceny póki co nie do pobicia. A i wygląd fajny - nowy dizajn, stylizowany na Kawasaki i KTM. Mój chrześniak czeka na takiego aż się pokażą w salonach. Podobno już pod koniec tego miesiąca.

Ryglos - ja pisząc o uprawnieniach i CBR-ce miałem na myśli coś powyżej 600ccm. Ale potem się wyjaśniło, że chłopak jest trochę na takie motory za młody :-)

weź rr50 albo jeszcze inny np. zipp pro50.

Kurcze, ja będąc na Twoim miejscu i stojąc tak z kasą nie robił bym AM bo to duże koszta a za rok mógłbyś zrobić A1. Wg mnie lepiej poczekać z tym... A może jakieś 50ccm w 2t?

Sądząc po nicku autor ten sam rocznik co ja i już w tym roku będzie mógł robić A1. Ale jak dla mnie lepiej poczekać do 18 i zrobić A2 jak już coś i później po 2 latach A.

Widać bardzo zależy mu na czasie skoro chce pchać się w AM za taką kase...
Ja na jego miejscu wstrzymałbym się do A1, bo taką 125 może już spokojnie jeździć do 18, a na 50ccm tej mocy jest mało, za mało...

Tym bardziej, że maszyny w pojemności 125ccm nie są dużo droższe niż 50ccm.

Ale to niestety Jego wybór. Z tych modeli, co podał, poleciłbym mu RR50. Zipp Pro 50 niby też "ładny", ale w realu mi się mocno nie podobał.