Nowy klakson nie działa

Witam . Klakson nie działał w moim skuterze od początku kiedy go kupiłem. Dziś przy okazi bycia w sklepie motoryzacyjnym nabyłem nowy klakson lecz po zamontowaniu go okazało się że nowy też niedziała .Sprawdziłem czy prąd dochodzi i okazało się żę brakuje prądu. I teraz co może być braku prądu w klaksonie . Wszystko działa poprawanie tylko w klakosnie brak prądu.

naprzykład guzik (włącznik) czy jak go nazwiesz może nie być sprawny sprawdź czy do guzika dochodzi prąd jeżeli nie sprawdź czy nie kabel jest cały.

Sprawdzałem, do guzika dochodzi prąd. Włożyłem do guzika miedzy przycisk a metal sróbrkręt to tylko coś buczało i swiatła gasły .

Zwarcie.

To co może być przyczyną zwarcia? Dodam tylko że jak normalnie wciskam przycisk klakosnu to nie ma żadnego zwarcia.

może źle podpoiłeś na odwrót

OK. Sprawdzę to, ale i tak w kablach przy klaksonie nie ma prądu wieć niewiem czy to coś pomoże

a zobacz czy zadziała na krótko jak złączysz

to znaczy? jak to zrobić?

Najlepiej jak sprawdzisz działanie obwodu dźwiękowego pod akumulatorem, tzn. jedno złącze przyłożysz do plusa, drugie do minusa. Jeśli jest dźwięk to wina leży we włączniku i jego przewodach do sygnału. Jak nie wydaje dźwięku to wina klaksonu i musisz wymienić na nowy.

Ok. Jutro to sprawdzę i napisze. A jeszcze jedno jeśli poprowadze nowe przewody od przycisku do klaksonu to możę się coś stać? Bo obstawiam że kabel jest gdzieś uszkodzony.

Co miałoby się stać?

No niewiem i dlatego pytam.

Jeśli dojdziesz, że to wina kabli to będziesz je musiał wymienić innego wyjścia nie ma. Oprócz kupna całego elementu :)