Nowy Junak cruiser czy pełnoletni japoniec?

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Motocykle 125 Nowy Junak cruiser czy pełnoletni japoniec?

Ten temat zawiera 9 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe anonim Anonimowy 3 lata, 9 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 10 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe pawwin
    pawwin
    Użytkownik

Coraz bardziej myślę nad zakupem cruisera/choppera. Wizualnie nowe Junaki mi się podobają ale… . Może lepszym rozwiązaniem jest kupić używaną 15-18 letnią japonkę. Podobają mi się yamahy drag star/virago, hondy shadow. Nie mam parcia na większą pojemność. Jeżdżę x-maxem 125 i jestem zadowolony. Prawdopodobnie zakup byłby nawet drugim pojazdem. Chciałbym poznać Waszą opinię. CZy warto kupować tak „stare” motocykle, które praktycznie w 100% sprowadzane są z Niemiec. Przebieg to zagadka. Czy miał „przygody” też trudno nieraz się skapnąć. Z reguły wszystkie są określane jako stan idealny i bezwypadkowe i z oryginalnym przebiegiem. Tyle tylko, że ciężko uwierzyć, że 15 letni motocykl ma 7tys km.
    Chciałbym poznać Wasze opinie i doświadczenia w tym temacie.

Zdjęcie profilowe paci
    paci
    Moderator

Nowy i masz spokój,w przebiegi cruisera/choppera na poziomie 25 tys po 15 latach nie wierzę co dopiero w 7 tys,bo kupuje się takie moto właśnie aby robić dłuższe trasy nie dla lansu na osiedlu.Moim zdaniem lepszy nowy choć by ze względu na dostępność nowych części,nie jak w przypadku 18l japońca gdzie masz do wyboru używanie [wcale nie tanie] lub nowe sprowadzane za kosmiczne sumy.

Zdjęcie profilowe pawwin
    pawwin
    Użytkownik

niektórzy piszą, że takie japońce są nie dozajechania a jeszcze inni twierdzą, że nowe chińsko-polskie konstrukcje po dwóch latach nadają się do kasacji i strach nimi dalej jechać. No ale ja tam się nie znam. X-maxa kupiłem nowego.

Czytaj
    REKLAMA

Odkryj Stylowe Jeansy Motocyklowe City Nomad

Polska marka, polska produkcja! Zero kompromisów. Najwyższa jakość i zaawansowane technologie. Wykonane z użyciem włókien 100% DuPont™ Kevlar®. Komplet certyfikowanych protektorów SAS-TEC® z regulacją położenia. Dopasowany krój i nowoczesny design. Poczuj styl, bezpieczeństwo i komfort!
    Zdjęcie profilowe paci
    paci
    Moderator

Nie do zajechania?
    http://olx.pl/oferta/kawasaki-bn-125-eliminator-CID5-IDbvtHR.html#8f5ccf14ab
    http://olx.pl/oferta/honda-shadow-125-CID5-IDbDEHd.html#a70bcea9f3
    tylko przykłady każdego debil zajeździ,zgodnie z zasadą jak dbasz tak masz.
    przeczytaj pierwszy post w linku to zrozumiesz czemu ci proponuję chińczyka nowego i jakie zdanie ma właściciel i markowego i chińczyka który zmądrzał. post
    http://forum.scigacz.pl/about65755-0.html

Zdjęcie profilowe pawwin
    pawwin
    Użytkownik

Powyższe oferty to patologia. JA mam na myśli oferty pokroju:

http://otomoto.pl/oferta/yamaha-drag-star-xvs-125-niemcy-oryg-6600-km-absolutnie-jak-nowy-ideal-ID6yaiVt.html

Pytanie na ile jest uczciwa i ile taki sprzęt jest naprawdę wart. I takie coś chciałbym porównać z nowym przykłądowo JunakiemM12.

Zdjęcie profilowe paci
    paci
    Moderator

Weź też porównanie cenowe jak myślisz o yamaha za 12tys to nie porównuj do junaka za 7,5tys porównaj ja z hyosungiem gv125 gdzie ona wypada marniutko technologicznie bo w hyo masz 4 zawory na garnek i po 2 wałki rozrządu a o gwarancji na 5lat już nie wspomnę,do rzeczy porównując japońca V twin za 12k do junaka singiel za 7,5k to porównujesz kuśke do palca:)
    http://allegro.pl/hyosung-gv125c-2015-hit-nowka-raty-transport-0zl-i5477508113.html

Zdjęcie profilowe Just_as_planned
    Just_as_planned
    Użytkownik

Kup zatem obydwa, albo załóż jakąś sensowną stronę internetową i pobieraj sobie potem takie do testów redakcyjnych. Korzyść zazwyczaj jest obopólna, bo ludzie jednak cokolwiek czasem czytają i kupują to nawet. ;-)))
    >
    Zulus już prawie sprzedaje swoją 125-kę (markowe HyO), więc przyjmij człenia do grona swoich znajomych i atakuj ostro jego PW.
    Powinno być i względnie tanio, nadal całkiem markowe (wg. pewnych standardów) i zbytnio nawet nie zapuszczone. ;DDD

Router Metro City 4T 50 –> 72 cm3; Peugeot Sum-Up 4T 125 –> 169 cm3 –> 150 cm3 (proza życia); Toros El Lider 4T 125 –> 150 cm3; Honda NSS 4T 250 v.2 (by Jazz); Yamaha Majesty 400.
    Zdjęcie profilowe pawwin
    pawwin
    Użytkownik

No tego Hyosung GV125C nie brałem pod uwagę sam nie wiem czemu. Muszę się mu przyjrzeć bliżej dzięki za cenną podpowiedź. Choć podobno też wad nie jest pozbawiony. (np. skrzynia biegów).

Zdjęcie profilowe paci
    paci
    Moderator

wszystkie maja wady i zalety:)Gdy bym miał wybierać to hyo a nie yamaha z podejrzanym przebiegiem i 13 lat na karku,pomyśl czy ktoś ci da w przypadku sprzedaży połowe tej sumy???[a różnie w życiu bywa i możesz być zmuszony sprzedać]

Zdjęcie profilowe anonim
    Anonimowy

Ze skrzynią w HYO, to u mnie jest tak. Jakkupiłem nowy, to N znajdowałem bez problemu tylko na zimnym silniku.Po rozgrzaniu było ciężko, a bywało, że wyświetlał N, a był na biegu (2) i dawał nawet odpalić (chociaz nie powinien). Po 1000km regulacja na przegladzie i spokój, rozgrzany, czy nie – luz jest, daje się go wyszukać i wyświetla w odpowiednim momencie. Już nie świeci Nką, jak ma zapiętą 2. Mój ma przejechane dopiero 2000, zobaczymy, jak będzie dalej.
    Rysiu, mówię: hola, hola… nie handluję jeszcze Murzyniastym 🙂
    *
    A żeby powkurzać, to na początku boomu na 125 znajoma kupiła dragstara 125 za około 4500pln – sporowadzony z Anglii, więc do przekładki kierow… wróć, do zmiany światło :-))) Moto w niezłym stanie, nie trzeba było robić remontu, przelatała ponad 4000km do dziś i nic. Trochę był zapuszczony, to wszystko, masz go tu:http://www.skuterowo.com/content/20150531_133935.jpg

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 10 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie