! Forum Skutery Nowy Gaźnik

Ten temat zawiera 24 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe nawe nawe 3 tygodnie temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 25 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
  • #686685 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe nawe
    nawe
    Użytkownik

Przymierzam się do zakupu nowego gaziora mam na oku 19mm Polini, albo brać jakiś Dellorto? teraz pytanie czy kruciec będzie na pewno pasował pod ten gaźnik i seryjna membrana ze starego krucca? Mowa o speedfight 2. I ostatnie pytanie jak przerobić seryjny filtr pod ten cały zestaw? Wynalazki zwane stozkami odpadają.

• Ten temat został zmodyfikowany3 tygodnie, 6 dni temu przezZdjęcie profilowe Wombat Wombat. Powód:zmiana tytułu tematu
    • Ten temat został zmodyfikowany3 tygodnie, 6 dni temu przezZdjęcie profilowe Wombat Wombat. Powód:zmiana tytułu tematu
    #686686 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe nawe
    nawe
    Użytkownik

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.
    #686721 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe nawe
    nawe
    Użytkownik

Panowie skoro zamierzam kupic kruciec z wejsciem na podcisnienie,to gaznik takowego podcisnienia nie musi miec? juz sie po malu w tym zaczynam gubic.

#686757 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

jeżeli masz podciśnienie „skądś” to nie musi być z gaźnika

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)
    #686760 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe nawe
    nawe
    Użytkownik

Podcisnienie obecnie mam podlaczone pod sam krociec 🙂 takze juz teraz wiem ze jeden pieron czy podcisnienie podlacze pod gaznik czy pod krociec,zasda dzialania jest ta sama.Gazniki Polini sa warte uwagi wzgledem sprawdzonych gaznikow Dellorto? przymierzam sie do zakupu gaznika ale z Dellorto 19mm,nie ma gaznikow na dozownik oleju oraz uniwersalne ssanie.Jak sie juz jakis gaznik Dellorto nawinie to ma podlaczenie na dozownik ale ma ssanie na linke i odwrotnie;/ zas gazniki z Polini maja i dozownik i uniwersalne ssanie no i sa na wcisk 🙂 Ewentualnie moze celowac w cos 17,5mm? choc pod 72cc wiekszosc osob zaleca 19mm z uwagi na lepsze chlodzenie silnika. U mnie to dosc istotne majac Speedfight 2 w wersji AC.

• Odpowiedź ta została zmodyfikowana 3 tygodnie, 5 dni temu przez Zdjęcie profilowe nawe nawe.
    • Odpowiedź ta została zmodyfikowana 3 tygodnie, 5 dni temu przez Zdjęcie profilowe nawe nawe.

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW. Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride
    #686794 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Szumek811
    Szumek811
    Użytkownik

Ja sam osobiście mam dellorto 17,5 z dyszą 85 i seryjnym filtrem z wywaloną zwężką przy 70ccm i nic mi się nie przegrzewa a rolki przy twardej sprężynie to 3,5g. Kręci wysokie obroty i się nie przegrzewał ani na dotarciu ani teraz. 19mm da Ci faktycznie lepsze chłodzenie ale nawet tego nie zauważysz ale spalanie już zauważysz 😀

Nie pomagam na priv 😉
    #686817 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe nawe
    nawe
    Użytkownik

Z 5 litrow około spali sobie na pewno z tym sie trzeba liczyc.Hym a jak wyglada kwestia gaznikow z Polini ? sa one dobre ? bo nigdzie zadnych informacji nie mozna uzyskac wlasnie o tych gaznikach a polini maja ciekawe te gazniki to samo stage6.

#686829 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

to zalezy od cylindra. 19mm gaxnik to do cylindrów 70cm+ i to tych mocniejszych (8KM i więcej).
    Ale spalanie to sie raczej od 6 bedzie zaczyna a jak sie otrze o 8 to bym sie nie zdziwił..

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)
    #686841 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe nawe
    nawe
    Użytkownik

Jak ci sie udalo dopasowac seryjny filtr do tego gaznika ? bo sam bede musial kombinowac z filtrem powietrza,chyba kupie filtr airbox motoforce Racing. z 6 litrow watpie zeby palil ale z 5l pociagnie 🙂

#686852 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Szumek811
    Szumek811
    Użytkownik

mi pali przy bardziej brawurowej jeździe ok 7L a na spokojnie to ok 6L. Normalnie dopasowałem, po prostu wymieniłem gaźnik i wywaliłem zwężkę i nic więcej 🙂 Pollini to z tego co kojarzę dellorto, chcesz płacić więcej za nazwę pollini ? 🙂

Nie pomagam na priv 😉
Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 25 łącznie)
Odpowiedz do: Nowy Gaźnik
Informacje o Tobie: