Nowy cylinder zipp vapor 4t, 70ccm?

Witam.
Mam w skuterze cylinder 50ccm, chciałbym go wymienić na lepszy ponieważ wolno się rozpędza i na prostej max 60 km/h. Czy jeżeli zmienię cylinder na np. 70ccm to będę musiał wymieniać wał? I czy głowica z 50ccm nada się do 70ccm? I jakie to będą koszty. Z góry dziękuję za każdą odpowiedź oraz radę.

Wał wytrzyma, głowica też sie nada, tylko trzeba pokombinować z ustawieniem zaworów. A koszt zależy, gorszy zestaw ok. 100zł, a lepszy ok. 250zł.

Jaki masz przebieg? Wał powinien wytrzymać. Głowica, przy cylindrze 72 cc może być seryjna, zawory ssący 0.05 wydechowy 0.06 . Zestawy możesz mieć już za około +- 100 zł. Jeżeli chcesz coś lepszego to koszty mogą wzrosnąć nawet do 300 zł.

Głowica może być seryjna, seryjny chiński wał prędzej czy później padnie - to jest kwestia czasu. Cylinder 72cm3 (47mm) pod silnik 139QMA/QMB/GY6 można kupić już od 40 zł do ponad 900 zł.
Zapewniam Cię, że taki cylinder za 40 zł będzie najgorszej jakości i długo Ci nie potrzyma. Zalecam wymianę cylindra na min. Airsal, Naraku, a jeżeli jesteś bogaty to Malossi. Wał przy takim cylindrze firmowym również warto wymienić, gdyż w przypadku padnięcia wału straty przytartego tłoka, i cylindra za ponad 300 zł będą dużo wyższe.

Mysle ze koszty to max 250-300zl za wszystko. Wiecej nie mam zamiaru w to wlozyc. Przebieg mam cos kolo 6-7 tysiecy. Poleccie mi jakis wal i cylinder zebym sie zmiescil w tych 200 zl. Trudna jest wymiana walu? Dam sam rade czy lepiej zawolac szwagra mechanika lub czy zawiesc go do kolesia ktory siedzi w skuterach? I czy beda potrzebne jakies przerobki czy poprostu wsadze wal, cylinder ustawie zawory i rozrzad i tyle?

Do wymiany wału potrzebujesz ściągacz magneta, klucz pneumatyczny oraz podstawowe klucze nasadkowe. Nie zapomnij też o nowych uszczelkach, i slimeringach na wał.