Nowy chińczyk czy używany markowiec?

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Co Wybrać? Nowy chińczyk czy używany markowiec?

Ten temat zawiera 1 odpowiedź, ma 1 głos i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Berg Berg 5 lata, 5 miesiące temu.

Oglądasz 2 posty - 1 przez 2 (z 2 łącznie)
 • Autor
  Wpisy
 • #167693
  Zdjęcie profilowe torosel
  torosel
  Użytkownik
  • Postów: 48

  Witam zamierzam zakupić jakieś moto i stąd też moje pytanie czy lepiej nowego chińczyka czy używanego markowca 50ccm? moto ma służyć do dojazdów do szkoły ok.20km w jedną stronę, odpada: skuter, cross, i chopper.

  #167702
  Zdjęcie profilowe Berg
  Berg
  Użytkownik
  • Postów: 805

  Jedno z praw Murphy’ego mówi: „Jak ma się coś zepsuć, to na pewno się zepsuje w najmniej oczekiwanym momencie”
  Z nowym wiesz co jest i jak sam o niego zadbasz, tak Ci będzie służyć. Wszystko masz nowiutkie i nie macane; nawet wiesz, że w kanapę nikt Ci nie pierdział 😀 . Używany – niestety sprzedawca nigdy (!) nie powie Ci na co pojazd chorował i co mu dolega, ew. jak był katowany – przepraszam: jak był traktowany 😉 . Sprzedaje, bo ma go dość, bo jest zużyty, bo…. itd. NIGDY nie będziesz wiedział co się z nim działo; nie ważne czy to Vespa czy inny markowy.
  W sumie wyłożysz sporo kasy, więc czy warto ryzykować? Chyba że masz tej kasy w bród (tylko po co wtedy szukasz używanego?).
  Ja (osobiście) brał bym nowy. Jak chcesz świrować, to dobijesz i zniszczysz każdego bez względu na kraj pochodzenia. Jak chcesz spokojnie jeździć dla siebie, dla przyjemności i dbania o motorek, to nawet stary Simsonek Ci posłuży 🙂 a tym bardziej nowy „chińczyk”.

  Twoja kasa, Twój wybór. Nic nie podpowiadam, bo sam musisz to przemyśleć.

  Kymco MILER 125 (bogatsza wersja Grand DINK)
   
  Czytaj
  REKLAMA

  Junak 126 teraz za 279,95 zł miesięcznie

  Wybierając nowego Junaka 126 możesz skorzystać z promocyjnego finansowania RSSO 0% bez ukrytych kosztów i wpłaty własnej. Już za 279,95 zł miesięcznie (20 rat 0%) możesz wyjechać z salonu nowym motocyklem Junak 126!
Oglądasz 2 posty - 1 przez 2 (z 2 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie