Nowy chińczyk czy używany markowiec?

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Co Wybrać? Nowy chińczyk czy używany markowiec?

Ten temat zawiera 1 odpowiedź, ma 1 głos i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Berg Berg 6 lata, 6 miesiące temu.

Oglądasz 2 posty - 1 przez 2 (z 2 łącznie)
 • Autor
  Wpisy
 • #167693 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe torosel
  torosel
  Użytkownik
  • Postów: 48

  Witam zamierzam zakupić jakieś moto i stąd też moje pytanie czy lepiej nowego chińczyka czy używanego markowca 50ccm? moto ma służyć do dojazdów do szkoły ok.20km w jedną stronę, odpada: skuter, cross, i chopper.

  #167702 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe Berg
  Berg
  Użytkownik
  • Postów: 816

  Jedno z praw Murphy’ego mówi: „Jak ma się coś zepsuć, to na pewno się zepsuje w najmniej oczekiwanym momencie”
  Z nowym wiesz co jest i jak sam o niego zadbasz, tak Ci będzie służyć. Wszystko masz nowiutkie i nie macane; nawet wiesz, że w kanapę nikt Ci nie pierdział 😀 . Używany – niestety sprzedawca nigdy (!) nie powie Ci na co pojazd chorował i co mu dolega, ew. jak był katowany – przepraszam: jak był traktowany 😉 . Sprzedaje, bo ma go dość, bo jest zużyty, bo…. itd. NIGDY nie będziesz wiedział co się z nim działo; nie ważne czy to Vespa czy inny markowy.
  W sumie wyłożysz sporo kasy, więc czy warto ryzykować? Chyba że masz tej kasy w bród (tylko po co wtedy szukasz używanego?).
  Ja (osobiście) brał bym nowy. Jak chcesz świrować, to dobijesz i zniszczysz każdego bez względu na kraj pochodzenia. Jak chcesz spokojnie jeździć dla siebie, dla przyjemności i dbania o motorek, to nawet stary Simsonek Ci posłuży 🙂 a tym bardziej nowy „chińczyk”.

  Twoja kasa, Twój wybór. Nic nie podpowiadam, bo sam musisz to przemyśleć.

  Kymco Downtown 125i
   
  Czytaj
  REKLAMA

  NOWY MOTOCYKL BMW R 18.

  Nowy R 18 sięga do naszej historii oraz ikonicznych cech, które konsekwentnie rozwijaliśmy przez lata. Rezultat: pełen charakteru z cruiser z największym silnikiem typu bokser, jaki kiedykolwiek zbudowaliśmy i ponadczasowymi elementami designu, takimi jak np. biała podwójna linia w R 18 First Edition.
Oglądasz 2 posty - 1 przez 2 (z 2 łącznie)
Odpowiedz do: Nowy chińczyk czy używany markowiec?
Informacje o Tobie: